Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo jedno pitanje:
    Kad bi mi jedan frend kupio nesh sa Newegg-a i poslao ovamo, kolika je sansa da me ovi nasi ocarine?
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Mislis ljudi sto rade svoj posao i pokusavaju koju marku da stave u drzavni budzet? Pa ti vec 2 godine pricas kako imas vezu na carini, a pljujes po njima. Pitaj tog svog sa carine, ali mu se obrati imenom kao sto si naveo u gornjem postu.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nervozan sam danas, eto ispravit cu post, ali da samo znas koji idioti rade na carini, promjenio bi misljenje.
    Naravno cast izuzetcima. Prica o stavljanju novca u budzet ti je smjesna, ocigledno ne vidis(neces da vidis) realnost svega sto se desava u ovoj drzavi.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Pa ne moras svoje frustracije po forumu da siris. Pogotovo ne zato sto si jedan od najmladjih clanova. Na carini rade razne vrste ljudi kao sto rade i u policiji, skolstvu, privredi, rudniku, tako da nema potrebe da vrijedjas bilo koga. Neko ko radi svoj posao radit ce ga bio on carinik, rudar ili frizer. Uostalom on nema nista od tog da tebe zakine za x KM-ova, jer on mora po pravilu obavljati svoj posao da bi koja marka dosla i u nas budzet. Ako vec imas luksuz da uvozis stvari, budi spreman da platis ono sto te zakon obavezuje, a ne placas to jer je to hir nekog carinika.
    Isto sto ti tako pricas za carinike, tako ljudi pricaju za policajce: "(rijec koju si ti napisao) me kaznio, a ja sam samo vozio 40 preko ogranicenja, ali je on kriv".
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ima situacija kada bude hir, jer po zakonu nijedan paket koji je deklariran ispod 50KM se ne otvara (provjerio sam ovo), međutim ima bezobraznika koji otvore i sam procjene paket( i ovo sam provjerio) i lupe neku kretensku cifru. Razumijem da u svakoj zemlji ima carina i da se mora placati, ali sve s granicom i fer poslovanjem.
    A to za godine necu komentarisat, vec je postalo dosadno.
    btw. Primjetio sam da je fin broj clanova u zadnje vrijeme svađalacki raspolozeno, sad koji je razlog?
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Po zakonu mogu otvorit ako je paket i 0KM, jer se moze staviti lazna cijena.
    Ne govorim ti iz tog razloga za godine, vec da za svoje godine ne bi trebao istresati svoje frustracije na taj nacin.
    Pa upravo si ti rekao da si nervozan i poceo pisati gluposti, samo ti pokusavam objasniti neke stvari, ne svadjamo se uopste.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nisam na tebe mislio pod "one" clanove.
    Ja sam se za paket raspitivao u vrhu carinskog ureda, pa sad ko je upravu?
    Ali bilo kako bilo mislim da nema nitko pravo od oka vrijednost procijeniti.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Halo ba svaki paket prodje kroz rentgen i na njima hoce li ga otvoriti ili ne, manje deklarisana vrijednost, gift i slicne gluposti ne piju vode, to vise i ptice na grani pjevaju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Uredu sefe.
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Dosad sto sam kupio gadgeterije razne preko DX i ebay nista nije naplacivano dodatno. Primjera radi, narucio sam neke Skoda naocale s etuiem iz Njemacke i HDD za laptop iz GB. Ako je neki veci paket, zna se desiti da moras nesto dodatno platiti. Recimo, ja sam osvojio u Vidi casopisu Samsung digitalni okvir za slike i morao sam jos 4 KM platiti dodatno neke takse, ne sjecam se vise sta je bilo u pitanju.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kupi šta vrijednije pa ću te pitati što nema carine. :)
    Normalno za igračke sa DX-a da nema carine.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ljudi trebam pomoc, pojavio se danas opet neki SSD, sta da radim?
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako se pojavio? :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hehe, fino, donio postar, ima neke carine, ali je sitno ovaj put, haj sutra odoh na postu da trazim da mi otvore pa javim sta i kako.
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    plati ako nije sta puno carine, ubaci u racunar i uzivaj....ili jos bolje, prodaj ga :mrgreen:
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma ne znam, nekako mi bad da tako prevarim lika, ali imao je 43 dana da se oviza sta je poslao i kako je poslao, a nije carine puno oko 35KM plus jos nekih par maraka.
     
  17. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Je li neko slučajno u zadnje vrijeme naručivao bilo šta sa Zavvija? Ako jeste, zanima me samo koliko ste čekali da vam stigne pošiljka?
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    ma vrati to covjeku
    postenje pobjedjuje
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    +1
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Uplati mu pare, reci posto sam posten, moze li jeftinije :D A ovdje prodaj ako ti ne treba :)