BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. wudu

    wudu Aktivista

    Da nema slučajno neki novi 'tajni pass'? Ne prolazi mi 'vr10vr10tajn1pa55' na ZTE-u, a nisam mijenjao ništa :S
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja nemam nekih posebnih primjedbi na moja tv,osim sto bi volio da ima "sport klub" jer su kupili najbolje lige

    i jos bi valjalo da nam puste vecu brzinu od 2 Mbps na moja tv,HD stream nekada steka
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hehehe legenda si :) kao nemas nekih posebnih primjedbi, a naveo si one primjedbe koje zapravo svi i imamo :) a to je nedostatak tog sportskog kanala i sporiji net :D
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    to nisu problemi koji neki imaju,tipa pucanja veze,nema garantovane brzine,nestaje slika na tv-u,ne radi telefon i brojni drugi koji se mogu procitati na ovoj temi

    znaci meni sve uredno radi ali bi naravno volio neka poboljsanja a naveo sam dva primjera
     
  6. zdici

    zdici Aktivista

    valda ce biti nekih povecanja prije nove godine :) samo da ne bude nesto sitno..
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Plafon da ce 4Mbit otici na 6Mbit,milsim da nema teorije da ce nas poduplat.
     
  8. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Veća povećanja nemojte očekivat dok ne krenu sa VDSL2 tehnologijom. ADSL2 teoretski podržava 24 Mbps, a brzina u praksi je znatno manja. Možda bude korekcija na ovim manjim paketima.
     
  9. zdici

    zdici Aktivista

    volio bi vidjet ovako nesto ko je imao 2 da dobije 6, ko je imao 6 da dobije 12 i tako redom :) ali teskooo..škrt je BH Telecom
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ja se nadam da će ovaj moj jad od 1 ili 2 koliko vec bar se malo ubrzati..
     
  11. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    12 Mbps je čini mi se u prosjeku maksimalna brzina koju njihova infrastruktura trenutno može izdržat, preko toga bez VDSL-a neće ići vjerovatno. VDSL sam po sebi može preko bakra ali na puno kraćim udaljenostima nego ADSL, znači i to kad krenu neće moći svima. Ono što im preostaje jeste FTTH, a to kad će stić na red Boga pitaj. :D
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Telecom radi nove instalacije, podzemne u susjednom naselju. Polazu po dva razlicita voda.
    Primijetio sam da je jedno obična bakarna parica tj po dvije ili vise po domćinstvu, koje su poseban dovod, a drugi vod je tanko crijevi kao alkaten.
    Pitam se je li to dovod za buducu optiku ?
     
  13. sumeir

    sumeir Komšija


    Pa koji ti je paket,tj šta plaćaš a šta imaš. :)
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Placam 20km,a nikako da se nakanim da promijenim na Telemachov 22km-6Mbps
     
  15. sumeir

    sumeir Komšija

    Mislio sam da si na "paketu " tipa, platiš puno dobiješ duplo... manje. :)
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Nema pucanja, ali mi je nekako sve usporeno što se tiče interneta već zadnih par dana. TV me svakako i ne zanima, sve dok youtube ne slušam na preskoke :)
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma


    Nemoj živ bio, loša konekcija skroz, ja sam na Telemachu. Jest brzina veća, ali je kvalitet konekcija... Padne kiša, ništa od online igranja.

    BIHnet je beton po pitanju stabilnosti, ne znam jesam li ijednom u 5-6 godina korištenja bihneta imao problema sa konekcijom kada je kiša pala.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    upravo tako
    koliko ga god neki pljuvali i omalovazavali,ima najstabilniju konekciju a meni je to najbitnije

    evo imam na poslu wireless,doduse jest da mi je antenicastara 2.4 GHz ali od mene je PA udaljen 150 m i opet imam ogromnih problema sa zagusenjem a samim tim i blokadu neta

    radije bi 2Mbps ADSL nego 10 Mbps wireless...kablovski nisam probao,ne komentarisem
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ja nisam mogao igrati nikako Fifu online,svaki put zbog konekcije mi se pikalo da sam izgubio mec,sada je ko malo nesto procepilo otkako sam stavio wi-fi router,ali mi nema logike da me sada manje izbacuje zbog w-fi-a..
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kad imaš problema sa njihovim netom, odmah zoveš, eventualno će ti popravit. Kod ovih na telekabel/telemach jave ti se i dođu brzo sam kad treba prikljuciti net, ostalo šipak. Prijavljuješ net, eto ih sutradan, odjavljuješ, eto ih za mjesec dana ;)