BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    @dmr: Defaultno resetovanje vrati na ovaj vr10vr10tajn1pa55, i ne mijenjam password nikako. Namjestim da radi konekcija i wireless i to je to.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa promijeni :)
     
  3. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Ista stvar, vjeruj. Router se drogira i nema mu druge. xD
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ako se samo pass promijeni onda nemas problema, kad zatreba resetujes i podesis postavke :D
     
  5. zdici

    zdici Aktivista

    danas pokusao sifru i ne prolazi :( izgleda da cu prije ADSL router ZTE izbacit kroz prozor a uzet TP Link..ne da mi se zezat sa ovim koji je password !! ne znam koji je smisao toga da se router zakljucava.
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Zaključava se upravo radi korisnika koji vole raditi po svom. Nemaju svi isto znanje kao što imaju drugi korisnici. Samo ću dati primjer da je kompletan paket mojetv bio instalisan pred kraj sedmice, a već u novoj sedmici je bio prijavljen kvar. Zašto ? Samo zato radi toga jer je korisnik igrao po svom i skroz zafrkao konfiguraciju.
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sta se desava ovo sa konekcijom, da li ko ima problema jos?
     
  8. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Meni već više od mjesec dana puca konekcija (nekad rjeđe, nekad u intervalima od po tačno dva sata). Sad se malo prebacio u šestosatne intervale. Dolazili, nešto čačkali u modemu, meni više dosadilo i zvat... Parica ok, postavke ok, jedino još da modem probam mijenjat.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    meni je stalna konekcija i kad upalim pc moram cekati par min da se konektuje
    kod ostale raje kazu mi da se nekad uopste ne mogu konektovati
    sinoc sam takodjer imao problema

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    A modem je non stop konektovan?
     
  11. zdici

    zdici Aktivista

    Ima li gdje upustvo za pravilnu konfiguraciju TP Link TD-W8950ND Wireless Lite N ADSL2+ Modem Router-a
     
  12. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ako je za mojatv, pogledaj moje uputstvo u ovom podforumu. Vjerujem da je mala razlika između net i full paketa, de da samo treba dodati ispravan VPI/VCI što se tiče VOIP-a, a onaj uređaj sam treba odraditi posao.

    Ono za DHCP u uputstvu preskoči ako imaš ovu opciju http://pokit.org/get/?96a1d90bbdbd87f1f ... 938865.jpg pod Interface setup > LAN
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    aha al evo sad je bolje

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probaj i ti sa fixnim ip adresama kako sam napisao u drugom threadu. I meni je tako kada je na auto.
     
  15. zdici

    zdici Aktivista

    uspio sam nastimati :) ali sam se totalno razocarao u ovaj model wireless mu je slabiji u odnosu na TP Link TD8901G..ali nidje veze ovaj TD-W8950ND kazu da ima antenu 5 dBi a za TD8901G da ima 3 dBi antenu.
     
  16. kAcA

    kAcA Aktivista

    Imas u postavkama routera da povecas jacinu signala wirelessa. Imas opcije low, medium i high
     
  17. zdici

    zdici Aktivista

    nema to na ovom modelu koliko sam primjetio :(
     
  18. kAcA

    kAcA Aktivista

    Mora biti. Idi na Interface Setup i izaberi Wireless. Pod Transmit power imas padajuci meni (xD) i to je to
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kod nekih rutera je naziv radio power.
     
  20. zdici

    zdici Aktivista

    [​IMG]

    [​IMG]

    pogledajte i sami da nema opcije stimanje jacine antene :(