Assassin's Creed III & IV & Unity

Discussion in 'Igre i konzole' started by Beeblebrox, Mar 2, 2012.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Assassin's Creed III

    Probo i ja AC3 na PS3 pa ovo pada ispod 10 fpsa :D
     
  2. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Re: Assassin's Creed III

    Performanse su... pa podnošljive, ali vidi se da igra plače za novom generacijom. I glitcheva k'o u priči, igri bi jako dobrodošlo još par mjeseci poliranja sitnica.

    Ali, uprkos tome, igra mi je fenomenalna. Priča i onaj dobri stari AC feeling da si u bitnim historijskim trenucima, sa bitnim historijskim ličnostima, su na svom mjestu, borba je lagana, ali ipak dovoljno promijenjena (super su oni fazoni što su ih pokupili iz Batmana), igra izgleda predobro, pentranje po drveću, tomahawk, luk i strijela i oni rope-darts su odlični... Ukratko, odličan novi Creed, nema šta, ja sretan :D
     
  3. xman

    xman Komšija

    Re: Assassin's Creed III

    Ovo mi je nabitnije da je dobro uradjeno jer je bilo skoro potpuno odsutno u Revelationsu.
     
  4. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Re: Assassin's Creed III

    Meni je Revelations fino legao zbog settinga (koliko su nas sa Osmanlijama filovali u osnovnoj školi...), a iako je bilo solidnih momenata sa Sulejmanom i... nema ih puno kad malo bolje razmislim. Ali zato trica baš djeluje kao da ima dosad najbitnije historijske momente u serijalu :D
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Assassin's Creed III

    Probo PC verziju i kad dodjoh do Bostona fino ode ispod 20fps-a :D Kako se drzi ekipi sa i5/i7 cpuima?
     
  6. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Re: Assassin's Creed III

    Na kojim detaljima je to? Da ni ja onda ne palim/kupujem dok ne isprave
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Assassin's Creed III

    nije neka razlika u fpsu na najjacim detaljima i na najslabijim, mozda u 5 fpsa. Ali ovaj pad je samo u Bostonu, kao sto je i na PS3, do tog je islo 50-60 fpsa (vsync ukljucen). Vidjet cemo kako ce ici dalje. I sumnjam da se ima sta ispravit posto je pad fpsa i na konzolama, trebalo bi da sa i5/i7 ide puno bolje.
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Assassin's Creed III

    Hah, to haman kao i sa prvim ACom, kada je bio belaj sa Jerusalemom :)
     
  9. igor.g

    igor.g Komšija

    Re: Assassin's Creed III

    Vsync off ide i do 120 na brodu, a 20-45 fps kad se dodje u Boston sve na max, pokusao smanjiti AA i sjene opet isto, dobije se mozda 5 fps
    Dok na pocetku igre oko 80-100 prije nego sto se udje u pecinu. Trebao bi valjda 23 Nov patch da dodje, valjda popravi ovaj losi framerate u gradu
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

  11. Vedo

    Vedo Moderator

  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Assassin's Creed III

    Evo malo od mene dojmova.

    Prvo veliki minus je sto je V-sync forsiran, tj. nema opcije da se iskljuci pa onda moras da ukljucis tripple buffer u driverima da igra ne trza masno na svaki drop ispod 60fps.

    Nakon sto sam forsirao V-sync off kroz drivere, bolju sam sliku o performansama dobio, i stigao sam do Bostona, vecinom je iznad 50 fps, ali jednostavno ima tih nasumicnih padova do niskih 40 fps.

    Da napomenem da je clock sa V-sycnom bio all over the place zbog dinamickog boosta, od 800 do 1200 MHz, tako da Kepler useri znaju.

    TXAA je nazalost broken koliko sam uspio da testiram, igra se crashala sa njim.
    Dalje ja koristim 306.97 drivere, 310.54 nude oko 15% boost za ACIII, pa bi vjerovatno igra podosta bolje radila, ali 310.54 crashaju BF3 pojedinim userima, pa ih nisam instalirao.
    Primjetio sam da se vecina padova fps-a događa u cut scenama, dok je aktualni gameplay fludian 90% vremena.

    btw. fakt je ovo postalo boring, hardwer sila, a svaka druga igra sere, fakt nakon toliko driver i grafa, zakljucak je da perfektno jedino rade Heaven/3DMark i par high profile naslova kao BF3, Crysis i itd.

    Odoh ja nazad u konzolase kad PS4 izađe.
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija

    Re: Assassin's Creed III

    vsync iskljucis preko .ini fajla

    C:/Users/Ime/MyDocuments/AC3
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Assassin's Creed III

    Hvala na infu.
    Uspio sam ga iskljuciti kroz Nvidia drivere.
     
  15. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Re: Assassin's Creed III

    Igra definitivno radi dobro sa 310.54 drajverima. U Bostonu sam vec par misija i nijednom nije palo ispod 52, to je najnize sto sa primjetio, a eto bas sam ukljucio fraps i onako pratio. Sa iskljucenim vsyncom ide i do 77fps. U sustini krece se vecinom od 57 do 65 manje vise. Podesavanja in game sve na maksimum, osim sto sam u drajverima iskljucio vsync.

    Sto se tice igre, meni dobra zasad, vidjecemo dalje, mada ja sam inace veliki fan serijala :). Malo mi je lik nekako trom, ali dobro, ne bi ni bila fora da su svi isti, od Altaira preko Ezia do ovoga sada :)
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Assassin's Creed III

    Cini se da mene i tebe sa Boston levelom vade i5 procesori, doduse meni ode i ispod 52(do 45-46), ali koristim 306.97 drivere, pa je vjerovatno do toga.
    Ovi sa i7 bi trebali imati jos bolji fps.

    Sto se igre tice meni je odlicna, igrao sam ACI i ACII i ova mi je vec u startu bolje legla.
     
  17. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Re: Assassin's Creed III

    Mislim da znaci puno... bas sam sad igrao malo i nakon igre vidim da je procesor solidno radio, sva cetiri jezgra su bila pod finim opterecenjem. Sto se tice GPU-a skoro svo vrijeme je na 98-99%, dok vidim da je na trenutke bilo padova do 93%, u svakom slucaju igra radi tecno. Kod tebe su padovi definitivno zbog drajvera, 310.54 su dodatno optimizirani za AC3 i CoD BO2 i donose boost u obje igre.
     
  18. irhadkul

    irhadkul Komšija

  19. rama

    rama Aktivista

    Re: Assassin's Creed III

    Ovaj dio se komotno može preskočiti.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Assassin's Creed III

    A meni jedino ovaj dio dobar :D. Sva sreca pa imam PS3 da mogu odigrati jer od PC verzije nista :)