Windows 8.1

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Vedo, Dec 23, 2010.

  1. apsolut

    apsolut Novi član

    Re: Windows 8

    Test sam Win8 samo par dana i nisam pretjerano bio ocaran svime, ali iskreno nisam ni skontao za neke integracije koje su uradili...

    kao sto je na prezentaciji spomenuto,
    Virtualni Disk za Iso itd formate
    Puno bolji Backup restore
    sinhronizacija sa uredjajima itd

    Sve su ovo stvari koje nude drugi, ali ne sve u jednom, paragon, fences, winISo, pa i usb boot - ne mora se sexat sa PE builderom itd.. i dok bi covjek to sve pokupovao izaslo bi ga troduplo skuplje i manje kompatabilno i sporije bi bilo...

    Tak da ipak mislim da vrijedi Win8 itekako..
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Windows 8

    Meni jedna od drazih novina - pauziranje procesa kopiranja velikih fajlova. Jer dzaba sav RAM i i7 svijeta kad su HDDovi spori, pa kad prebacujes 50 GB komplet PC totalno uspori, bas slideshow ako sta usput drugo trebas odraditi. Ovako "pauze", odradis, pa nastavi kopiranje poslije.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Windows 8

    To si mogao i sa Tera copy na sedmici :D
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows 8 prezentacija - 8.11.2012.


    chat preko vise servisa integrisan u jednu aplikaciju, youtube, galerija slika, gdje je sve uvezano, flickr, facebook, skydrive, my pictures, sve na jednom mjestu, par onih malih igrica za ubiti vrijeme, mape, mailove sam povezao sve preko mail aplikacije, i to iz metra, odmah vidim imam li novih mailova cim se upali komp, jedino sto muziku slusam preko winampa..
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows 8

    jedino sto ne pitasmo Enisa na prezentaciji sto su neke aplikacije (skype) na arapskom i kako to promijeniti?

    Evo i novi fliper na arapskom... malo nervira...
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Windows 8

    lol, meni je i skype i Fliper na eng. To je do tvojih postavki nesta. Probaj promjeniti regional postavke u CPu, a mozda ima to i u postavkama tog Windows Live IDa.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows 8

    ma kakve god da su postavke, nije sigurno ni blizu arabije :) postavke su ili bih ili cro...
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows 8

    Koji ti je sada location? Vjerovatno je bug u pitanju, pa promijeni location.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Sad sam gledao po windowsu sve mi je na bosnian, i lokacija i tastatura i jezik, vremenska zona...
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Windows 8

    mozda ti je key na kojem je bila sedmica porijeklom iz arapskih zemalja
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows 8

    Shvatio sam te odmah, stavi location United States.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

  13. apsolut

    apsolut Novi član

  14. h2o

    h2o Aktivista

    Re: Windows 8

    Jedno pitanje. Ova verzija sto se moze kupiti za 40 USD, da li je to nesto kao OEM verzija - koja je vezana samo za taj racunar na kojem je kupljena i ne moze prenijeti dalje, ili je moguce prenijeti tu licencu sutra kada se kupi novi kompjuter?

    Procitao sam citav T&C, ali nista ne pise o tome. Pa ako neko zna bio bih zahvalan na odgovoru.

    http://windows.microsoft.com/en-US/wind ... conditions
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows 8

    Gledajuci s pravne strane, ne mozes prenijeti Upgrade licencu na novi racunar bez bazne licence.
     
  16. h2o

    h2o Aktivista

    Re: Windows 8

    Izgleda da je ovo kampanja za legalizaciju Windowsa, na bilo koji nacin. Jer sam bezveze pokrenuo onaj upgrade assistant na Win8 RP i sve korake prolazi bez problema, dodjem do placanja.
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Windows 8

    pa sta bi im falilo da nam daju za 40$ OS? kad bi 10k ljudi iz bih uzelo to za 40$, bolje opet nego da 10k ljudi ima pirata :) 40$ fakat nije mnogo, i s obzirom na socijalni status gradjana ove drzave, na visinu plate veceg broja stanovnika, ova cijena je ekvivalent cijeni od 150-200$ jednom amerikancu :) jos kad bi dali kakav office za nekih 100tinjak $, to bi bilo super da se legalizujemo :) pa cemo mi dalje piciti upgrade po cijeni koju oni odrede (vjerovatno opet 40$ :)). treba probiti taj led, i krenuti od neceg :p :p
     
  18. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Re: Windows 8

    Sve je to šuplja kako se nema... Kupuju se high-end računari sa komponentama od kojih glava boli, a niko lafo nema za legalizaciju softvera.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Windows 8

    kakva suplja ba? suplja je tvoja, jer od svih forumasa ovdje, neka 50-100 ima neke high end masine, a nema nas toliko, a sta je sa ostalim o obicnim gradjanima koji jos uvijek koriste P4 i sl????? takvih je mnogostruko vise, i ti o njima ne razmisljas, nego razmisljas o onima koji imaju highend masine, a takvih je 0,5%... kralj si, nema sta
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Ko bolan ima high end masine ovdje?