Windows 8.1

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Vedo, Dec 23, 2010.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Ne kontam otkud toliki hejt? Iz početka svi su bili zadovoljni (uglavnom) osmicom. I ja sam je koristio par dana i sasvim funkcionalan OS iako je tada bio beta a sad je sigurno i bolji. Šta je vama konkretno problem kada ga koristite? Ovo za aktivaciju sigurno nije problem čak štaviše :D
    I kad je sedmica izašla svi su govorili XP beton bla bla...
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Re: Windows 8

    To za XP da je beton je bilo kada je Vista izasla, sa Win7 smo se preporodili. A nije ovo hejt prema MS ili Win, nego se cudimo kako je moguce da se toliki propust desi, pa nije im prvi OS pobogu.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Windows 8

    ogroman je to OS, ima mnogo stvari gdje se moze napraviti propust. kad je izasao XP, s njim je izasao i blaster, koji je napravio havariju u svijetu XP-a. a podrska, i zakrpe za XP su prestale da izlaze s pocetkom 2012, znaci izlazile su cijelih 11 godina. pa sta je tu problem, opet je to savrsen os, zar ne? nadalje, XP je izasao na CD-u, dok je Windows7 i Windows 8 na DVD-u, i sasvim je razumljivo da su kudikamo veci fajlovi koji sadrze popravke, pa odatle i tih 500MB..... Ja koristim Win8 skoro mjesec dana, i nisam naisao ni na najmanji problem. Sve perfektno radi.
     
  4. jigsaw

    jigsaw Aktivista

  5. Piroman

    Piroman Komšija

  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Re: Windows 8

    I ja bih pokuso al me strah nesto :mrgreen: kad sam postenjacina :mrgreen:
     
  7. kAcA

    kAcA Aktivista

    Re: Windows 8

    Evo ubacio i ja na laptop Windows 8 Pro, aktivirao ga ovim nacinom uz Media Center key :D Sve radi, za sad sam zadovoljan. Uopste se nije tesko navici na novi sistem. Cak stavise ljepse mi i pristupacnije izgleda. Ima nekih nedoumica oko par stvari ali sve se skonta...
    Neke velike razlike u performansama u odnosu na 7-icu nisam primjetio (mada je i 7 prije par mjeseci instalirana)
     
  8. civil

    civil Aktivista

    Re: Windows 8

    Da li ključ za media centar postaje windows 8 ključ?

    Pitam ovo zbog sljedećeg. Probao sam ovu metodu,ubacio KMS aktivaciju 180 dana,izvršio upgrade sa media centrom i dobio legalan windows.Onda sam ga namjerno oborio,snimio (torrent verziju) win8 pro with media centar,i uredno je aktivirao ubacujuci dobiveni ključ.
    Metoda radi uredno,samo je problem dobiti ključ
     
  9. kAcA

    kAcA Aktivista

    Re: Windows 8

    Da, sada je problem dobiti kljuc, narucio sam jedan (za desktop pc) prije 4 dana ali nikako ne stize

    Sent from my Xperia Arc S using Tapatalk
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Ista situacija.
     
  11. civil

    civil Aktivista

    Re: Windows 8

    Meni je na @outlook.com dosao, na @live nije
     
  12. civil

    civil Aktivista

  13. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: Windows 8

    Nije ni meni isprve, samo moraš biti uporan i saburli, druge nema! :mrgreen:

    Kako ovo instalirati, piše mi "View in Windows Store" ali se ne dešava ništa kad' kliknem, wtf! :x
     
  14. kAcA

    kAcA Aktivista

    Re: Windows 8

    Ja u Windows Store-u ne mogu naci HardwareBase aplikaciju, niti Klix itd. Ne znam zasto...
    A za kljuceve, narucio sam vise puta na vise mailova ali dzaba, ne dolaze vise
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Ja instalirao ali ne prihvata sifru bhtelecoma
     
  16. civil

    civil Aktivista

    Re: Windows 8

    Kod mene sve uredu,čak ima i izbornik sa imenima i brojevima ukoliko ste ih ranije unijeli na portalu
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Windows 8

    store--> settings--> preferences i iskljuci prvu stavku

    [​IMG]



    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Windows 8

    a ja imena "Jabbalook SMS" :smt005 :smt005 probam ovo kad dodjem kuci :) je li ovo iz Enisove rezije? :oops:
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows 8

    Kolega je radio app, ja sam samo objavio, a naziv aplikacije ja fantastican ;) Ukoliko neku aplikaciju ne mozete pronaci, Alibegovic je stavio koju opciju trebate iskljuciti kroz Settings nakon sto otvorite Windows Store.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Jedva sam skontao gdje se nalazi ovo što je Alibegović napisao. Sada je tu dosta više aplikacija. Valjat će ovaj Windows Store dok se raja malo uhoda, već sad ima i korisnih a i cool stvari.