Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. F16HT3R

    F16HT3R Novi član

    Pa da, naravno, ako se igraju te igrice, ode baterija ko luda. :smt003
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Xperia T tek krajem marta dobiva Jelly Bean

    FAIL
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa jos ga ni s nije dobio.
     
  4. kAcA

    kAcA Aktivista

    4h screen on, 4h wifi, 30min tapatalk, 20min poziva, viber, sms i 2 30mb downloada uz malo browsera

    [​IMG]

    Sent from Xperia arc S using Tapatalk
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    T je koliko ja znam flagship

    Sent from my brain using Tapatalk
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Pazi sta fejsbuk aplikacija na androidu "zahtjeva":

    [​IMG]

    Nemam je na telefonu, je li nekome ovo pokazalo ?
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Dodali su novu opciju da se mogu slati govorne poruke, pa je zato ta permisija.
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    prije 2 sedmice sam procitao jedan dobar clanak bas o android aplikaciji za fb i tim zahtjevima i malo je reci da mi neki uopce nisu logicni sto ce im, uglavnom oficijalnu fb aplikaciju ne koristim vec godinu dana i miran

    za pregledavanje postova mi se odlican pokazao Scope (aplikacija je jos u beti i zahtjeva invite, ali radi odlicno) a za povremeni chat imo

    preporuke za obje aplikacije, pogotovo scope koji omogucava uvezivanje Facebook, Twitter, Foursquare, Instagram, Tumblr and Reddit accounta i pregledavanje svih od zajedno, a i dozajn same aplikacije je dobar :)
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma jedno je govorna posta a drugo je dati dozvolu da aplikacija snima audio i koristi kameru u bilo koje vrijeme bez mog znanja. Mada je ovo poznato na androidu gdje aplikacije za neste doseto traze pristup porukama, pozivima i cemu li vec.

    No ako skype snima razgovore i ima pravo na storage prometa, ovo ne treba cuditi.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Fb aplikacija je najgora na marketu.
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Sam opis sta odredjena permisija omogucava je do sistema, tj kada aplikacija zahtijeva pristup za "Record audio", Android javi da se moze to i to, jer hoce da upozore korisnika da aplikacija ima pristup snimanju, i da je moguce da bez neke interakcije korisnike moze snimiti nesto.

    Facebook to koristi prilikom slanja te pomenute govorne poruke, ili slanja slike, pa stoga takvi zahtjevi. Ne snima sama aplikacija nista bez dozvole korisnika u bilo koje vrijeme. (osim ako nema nesto skriveno, neke teorije zavjere i sl :))
     
  12. Piroman

    Piroman Komšija

    Kakva društvena mreža, takav joj i app, pošteno. :mrgreen:

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja i ne koristim aplikaciju, uvjek idem preko browsera

    anel007
    koristis li ti tu Scope aplikaciju, bi li mogao i meni poslati jedan invite :)
     
  14. anel007

    anel007 Komšija

    posalji mi tvoj mail pa cu vidjeti mogu li ti poslati invite, ja sam se na njihovoj stranici registrovao za invite i dobio ga do 2-3 dana tako da mozes i tu pokusati :)
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    De mi recite na ovim novijim androidOS telefonima konkretno sa ICS-om,da li treba praviti particiju posebnu za aplikacije na sd kartici,ili se moze ono regulara ici u opcijama na "move to sd card".Mislim znam da moze ali je li pozeljno da se pravi particija pa da se recimo preko link2sd linka automatski ili to ICS sam radi nakon klika na move to sd?
    Hvala
     
  16. Tesla

    Tesla Aktivista


    Pa ja to uvijek uradim. Napravim particiju koju onda link2sd mountuje, i sto je najbitnije prilikom nandroida spasi se i ta particija tako da je to po meni fenomenalna opcija.
     
  17. F16HT3R

    F16HT3R Novi član

    Za ove koje imaju S2, je li ko dobio update na JB?
     
  18. Piroman

    Piroman Komšija

  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    ovi sa s3 na bht jos nemaju update sa ics na jb lol

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jaran nabacio 4.1 na S3 preko odina, ali ima problem kada phone app pokreće, sporo se diže, treba mu 5sec. Da li ko zna šta bi moglo bit?
    Nemaju update druže, ko zna hoće li ga i dobit. Već sam ovdje pisao, BHT jedini na svijetu nije pustio update, jer očigledno kod Samsunga to ide preko operatera, a ovi idioti to ne znaju. Ljudi su ih zivkali i dobijali odgovre da rutaju i da vide kako se to preko youtubea radi :lol: