Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Do mene, neznam sta sam ja citao :)
     
  2. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    IGo ti je naj naj. Mislim ima boljih software-a od njega ali sto se tice nas ovdje on je super.
    Spomenuo ti je neko u post-u probleme sa hardware-om. Nadji na youtube-tu uputu kako da prosiris memoriju. Znaci svodi se na instaliranje par programcica i onda si miran. Karticu zveknes od par Gb i uzivaj.
    Sent from my GT-S7500 using Tapatalk 2
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kad ides ovamo usput, da mi to nabacis, piva te čeka.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  6. Riddick

    Riddick Aktivista

    Odlucio sam preci na Android smori me vise Symbian. Nedaje mi se puno love za moby. Kako se cine ove specifikacije? Znam da bi bilo pozeljno jos RAM-a ali koliko para toliko muzike :mrgreen: Unaprijed Hvala :)

    CPU: MTK6577 ARMv7 Cortex-A9 Dual-core 1.0GHz
    GPU: PowerVR SGX531 Ultra
    Memorija:
    RAM 512MB
    ROM 4GB
    microSDHC 32GB (nije ukljucena)
    OS: Android 4.0.4
    Ekran: 4", 460x800, TFT, multi touch max. 5
    ...

    AnTuTu v2.9 izbaci 5382 bodova.
    [​IMG]
    P.S. Koji mobiteli uopste podrzavaju microSDXC CL10 64GB?
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vidim pucas nas nekim specifikacijama a nigdje imena telefona,to neki kinez u pitanju?
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uzmi neki brendiran chipset. Mediatek, Rockchip, Allwinner i sl. gluposti izbjegavaj.
     
  9. Riddick

    Riddick Aktivista

    Lenovo A789 na DX, inace je taj model iskljucivo za kinesko trziste. Od jezika ima engleski i kineski, ja i onako koristim eng. tako da mi to nije problem. Mislim da je na DX original Lenovo. Ima dosta videa na YT Made in Russia :D Kod mene pak kolega hoce da kupi Lenovo K860. Svi savjeti su dobro dosli jer sam mislio danas da kupim, ovdje za te pare mogu kupiti neki Single core 860MHz, ekran lose rezolucije...

    EDIT: Na kojim frekvencijama radi 3G u BHTelecomu?? Zvao sam ih nemaju pojma :roll:

    A789 podrzava: WCDMA 850 / 2100 MHz.
    K860 podrzava: WCDMA 2100 MHz.

    2nd EDIT:

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
    2G capabilities GSM 900, GSM 1800
    3G capabilities UMTS 2100 (ovo sam nasao: UMTS is complete 3G system and WCDMA is part of it).
     
  10. Tesla

    Tesla Aktivista

    Drugovi, uzeo sam zeni i9000, ubo sam fenomenalan primjerak na PIK-u, a jos i bijeli, ma lutka kao da nikada nije koristen.

    Elem, ima li ko kakav ROM za preporuku. Cini mi se beast onako pofin a nisam dugo cackao sa i9000. Mozda i slimbean ili tako nekako.

    Hvala
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    C-Bean sam koristio dok sam imao i9000, Jelly Bean 4.1.2, samo alarm default-ni nije radio, novi sa Play Store-a normalno ide, ostalo k'o zmaj za A8 procesor i 512 MB RAM-a.
     
  12. Piroman

    Piroman Komšija

    Probaj helly bean:

    http://hellybean.site11.com/hbsgs.html

    Koristio ga prije nego ću prodati svoj sgs, odličan rom, a vjerujem da je do sada ispeglan i bez ikakvih bug-ova.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
     
  13. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Sa moje strane preporuka za SlimBean

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
     
  14. pac

    pac Komšija

    Moj savjet cyanogenmod jedan od najbrzih i najstabilnijih romova za i9000.
     
  15. Tesla

    Tesla Aktivista

    Eh odlicno, htio sam sinoc nabaciti upravo slimbean ali nisam mogao naci USB kabal, evo ga pored mene ( ostao mi na poslu jbg ).

    Sad imam 2 3 da isprobam koje ste mi preporucili pa cemo vidjeti.

    Hvala ljudovi, zenin mi je telefon pa ne smijem eksperimentisati mnogo.

    @Pac

    Cynoagen koristim jos od G1, ipak je Steve legenda ( Kondik, ne Jobs ), iako je i Jobs legenda ali to je vec za drugu temu :)

    Zacudi me kad vidim da je za neke telefone zajednica jos uvijek ziva i da se ROM-ovi redovno izdaju, pogotovo za G1 koji jos dugo nece otici u Low activity devices.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    koristio na I9000 i CM9 i CM10, i ne mogu pera odbiti SlimBean ROMu :) :) :)
     
  17. Tesla

    Tesla Aktivista

    OK SlimBean FTW, inače ako zeni pane'e sistem ima da meni bude HEADSHOT od žene
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja sam.kontao nabacit na svoj note

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  19. Tesla

    Tesla Aktivista

    koristio na I9000 i CM9 i CM10, i ne mogu pera odbiti SlimBean ROMu :) :) :)[/quote]

    Ja sam.kontao nabacit na svoj note

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2[/quote]

    Ah, NOTE, ja sam se smirio sa ROCKET ROM-om i Kingdroid, ali je vec malo stariji i ceka se nova verzija vec dugo.

    JA I KVOTANJE :)
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja sam.kontao nabacit na svoj note

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2[/quote]

    Ah, NOTE, ja sam se smirio sa ROCKET ROM-om i Kingdroid, ali je vec malo stariji i ceka se nova verzija vec dugo.

    JA I KVOTANJE :)[/quote]
    Aham a vidio sam na.ovom kolinsovom linku imaju ver za note pa zato

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2