Crysis [All about]

Discussion in 'Igre i konzole' started by kugla, Mar 12, 2009.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo sto je crysis kec bio PC only igra a trica je kozolitis,za tricu ce vaznije biti imati quad proc nego zvijer od grafe.Takodje zahtjevnost izmedju low i high kod Crysis-a je bila ogromna dok recimo u BF3 i za low treba masina.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nails sto neprodas tu 275-icu za nekih 150km, das jos 30-50km i uzmes polovnu GTX 460 ili neku AMD slicnih performansi, nece te skupo izaci a imat ces DX11 sa manjom potrosnjom i boljim hladjenjem.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije mi veliki prelazak tako da cekam zahtjeve BF4 da uzmem novu kartu. Ono, da ne uzmeme 460 i da bude tanka za BF4. Trenutno samo BF3 i igram (i ako tu i tamo nesto probam) mada bi i bolja karta za BF3 bila fino nadogradnja.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma ne moras ti to plaho cekat ni nadgledat,otprilike 6950/70 ili GTX570 je neki maksimum koji ta platforma moze podmiriti procesorskom snagom. Sve jace od toga nece biti iskoristeno.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Slažem se samo mi je to na "hold" sa novcem jer nemam velike potreba a kada bih kupovao to bi tu negdje bilo. Eventualno 7850. Na cpu kontam kaciti nekada mugen 2 pa ga probati dici na 4GHz. Vjerujem da ima jos dosta pure u njemu za gejming.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sad sam probao Crysis 3 MP.

    Sa HD7950 @ 1050/1750MHz ,1280 x 1024, Very High, 2x MSAA imam od 40 - 70 FPS znaci varira izmedju, probao sa 8x MSAA igra se vuce na 30-tak slicica.

    GPU na 99%, max VRAM 1865MB..

    U prevodu: cak na ovoj minijaturnoj rezi trebaju ti dvije HD7950 da bi igrao igru sa max detaljima.

    Nadam se da ce buduci driveri popraviti stvari sto se tice FPS-a, grafika nija nista narocito za ovakve performanse, cista glupost.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sad nvidia i amd trljaju dlanove jer ce biti navala za kartice samo zbog novog krajse. A driveri mogu dati 5-10FPS ne vise.
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Tek kada sam AA stavio na FXAA (to je najslabija AA opcija poslije OFF) ,sve ostalo na Very High (Max settings) , 1280 x 0124 ,igra je zivnula na nekih 70tak slicica (fluidan gameplay).

    To sve sa HD7950 @ 1050/1750MHz sto je otprilike jako kao stock GHz model HD7970.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Jel taj FXAA forsiras kroz driver il ima opcija u igri?
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ima FXAA opcija u samoj igri, driver mi je na default.

    Postoje ove AA opcije poredane ovim redoslijedom:

    OFF
    FXAA
    SMAA LOW (1X)
    SMAA MEDIUM (2TX)
    SMAA HIGH (4X)
    MSAA LOW (2X)
    MSAA MEDIUM (4X)
    MSAA HIGH (8X)
     
  11. aeRo

    aeRo Komšija

    Hahah 70FPS je fluidno za vas naviknute na zvjerke od masina.. Meni je i 45-50 vise nego ugodno za igrati. :smt003
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Evo mjereno sa FRAPS na 1280 x 1024, Very High, FXAA :

    Min/Max/Avg = 34/98/67
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vidis na kakvoj rezi igra, sta ce tek biti na fullHD rezi...
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Bogami meni crysis 1 nije radio kako treba sve do HD 7950/GTX 570 SLI(naravno pricamo o max postavkama).
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sena druze,u to vrijeme se igralo na 17" monitorima i na XP-u,tako da je high bio maksimum a AA se nije ni spominjao.
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nails, pokusaj instalirati DX11 manuelno ili pogledaj ima li neki zaobilazni nacin za msinfo32.exe.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Bacio sam pgleda na crysis forum i ne ide sa DX10 koliko vidim mada licno mislim da to nije moguce ako igra nije kreirana za DX10 in the first place.

    Sa druge strane vidim da su mape male, killstreak, BF fanovi nezadovoljni itd tako da ova igra generalno nije za mene.
     
  18. ZubicVila

    ZubicVila Aktivista

    Ja sa:

    i5 2500k
    ati 7870 OC 3gb
    i 8 GB RAMa

    moram igrati na low za stabilan FPS, sto je po meni presmijesno :D
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Još jedno smeće u nizu. Marke ne bi dao za upgrade kompa da guram ovo.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    mali OT. Jedini razlog zbog kojeg bi ja trenutno zelio upgrade je dolphin emulator :D