Windows Mobile - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Dog_Father, Feb 11, 2011.

  1. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Kojim putem si izvrsio taj update na 7.8? To jos uvijek nije oficijelno??
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Navifirm - skines OS, ima i za 800 i 710 WP7.8

    Nokia Care Suite - da uradis refurbish. Jos je ova 710 bila sa poljskog telecoma nekog, sada je debrandirana :) snimi sam mislim vanilla za svicarsko trziste. U glavnom, citav proces traje 15 minuta i ima detaljno objasnjen na xda forumu.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Krenula je distribucija 7.8 nadogradnje..
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Imam je vec odavno :)
     
  5. Phobius

    Phobius Novi član

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Juce mi je stigla oficijalna nadogradnja na 7.8 (Omnia 7). Posto mi to nije jasno, da vas pitam, da li ce sada Marketplace biti dostupan u BiH, tj. da li ce biti dostupno kupovanje aplikacija i iz nase zemlje (za sada mi je region USA), ili je to samo ograniceno na WP8? Ako je moguce kupovati i sa WP 7.8, sta trebam uraditi?
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Za sada se mogu kupovati aplikacije samo preko WP8.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Ma WP7.x je mrtviji od symbiana i meego zajedno. Ovo je samo beating dead horse. Ko će išta razvijati za OS koji nema ni 2 miliona korisnika (nemojte bukvalno shvatiti, ali nije daleko od stvarne cifre) a nema tu auru open sourcea kao meego. Meego comunity je s obzirom na broj korisnika pravo jak, dok wp svi smatraju microsoftovom zajebancijom, pogotovo na racun nokia-e. WP8 će možda i napredovati, ali će morati mijenjati bukadar stvari. Na dobrom su putu za sad, ali je to još daleko od ozbiljnog konkurenta bilo kome.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    E bas si dosadan postao. Sta je meego? Ja to nisam nikad vidio niti znam neki mob sa tim i ti govoris da je popularnije od WP-a.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Meego je OS za mobilne na bazi linuxa i jos je zelen a ima potencijala. Qler se jos nije pomirio sa tim da je simbian cucno iako je to bilo jasno i prije par godina a uhakao ga je bas android. Zato ga odbija prihvatiti i ganja alternativu, mada jos nije nasao adekvatnu zato sad spama i po WP OS-u.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Koristim symbian i wp paralelno, i govorim iz iskustva. Symbian jeste sporiji od wp ali je funkcionalniji. Mene wp što ga više koristim više razočara nekim novim sitnim glupostima.. Evo banalan primjer, ja sad na symbianu skidam torrent, čitam twiter i u pozadini mi opera otvara neku stranicu, i onda prebacim sa twitttera na operu pregledam stranicu, i vratim se na twitter gdje je on već učitao nove tweetove.. TO WP NE MOŽE. Jednostavno to je nemoguće na ovom operativnom sistemu.

    Za MeeGo, ako si imalo čitao o mobilnim operativnim sistemima, znaš šta je i šta može. I rekao sam s obzirom na broj korisnika, comunity je jak. Jer MeeGo u glavnom imaju ljudi koji se malo više od nas razumiju u OS-ove, developeri i ostali power useri. Dok WP u glavnom imaju ljudi koji hoće OS da im radi da ne znaju ni šta ni kako radi.

    Symbian je prestao da se prodaje, tj. proizvodi, još se prodaje, ali još uvijek je tu 100 miliona uređaja koji se aktivno koriste, tako da je to još daleko od mrtvog. Ako spamam, daj mi argument da nisam u pravu. I dalje govorim da je OS nevjerovatno fluidan, brz, tečan, jednostavan, intuitivan, sve to stoji, ali stoji i da je ograničen ko' balkon.

    Što se tiče androida, nemam ništa protiv njega. Najbolji OS realno danas. I vjerovatno će sljedeći mobitel biti na njemu. Ne bježim ja od njega, on mi je da tako kažem fail safe opcija, kad budem mijenjao telefon, ja samo tražim ima li nešto bolje. Izgleda da nema.

    Edit:

    zaboravio sam dodati još jednu bitnu stvar. Za "poslovni" OS kako govore, zar nije malo glupo da ako mi neko pošalje mail sa .rar ili .zip attachmentom, ne mogu ga otvoriti?
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Primjer ti je da puknes od smjeha. Ne znam stvarno sta zelis postic tim silovanjem? Da je sybian najbolji, ali eto ostatak svijeta to nikako da apsolvira.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Jebi ga sad i ti. To može andorid. Ne moze WP. I tebi je da pukneš od smijeha što ne mogu dvije aplikacije aktivno da rade? Ili ti je da puknes od smijeha sto nema .zip podršku sistem? Ni uz pomoć druge aplikacije?
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Ja tebi predlazem da ostanes na Symbianu, i da se ne sekiras. Pusti ostatak svijeta da ide naprijed. :D Davno smo usvojili da se Symbian upravo povlaci sa trzista zato sto na svijetu nema dovoljno ljudi koji razmisljaju kao ti.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    ma Dog odustao sam od symbiana, tj. nisam odustao, ali sljedeci telefon ne moze biti symbian. Android je trenutna alternativa, ali sam se iskreno nadao da će wp8 otići dalje od wp7.x. Mislim, glupo je kad je zakljčan telefon ugasi wifi i nema te na whatsapp, viber, skype... Jednostavno nedostupan. Rekli su da će to srediti updatom na wp8, pa eto čekamo. Meni je to velika mana, prevelika da bi prešao preko nje. Hajde da i pregazim preko presmiješnog multitaskinga, ne mogu preći preko toga da me odjavi sa svih usluga kada mi je zakljčan telefon. U MS-u u stilu applea kažu, uključite mobile data, on je uvijek on, pa će telefon kad se otključa preći na wifi, što nije nikakvo rješenje. I dalje govorim da je wp najbrži os, radi bez greške, sve to stoji, ali još uvijek nije zreo os. Android je tu najbolji, iako ja i danas dosta stvari uradim brže na symbianu nego na androidu. Symbian vade godine i godine iskustva pa su neke stvari rješene jednostavnije. iOS je isto u početku bio smiješan pa je sada dosta ozbiljniji, mislio sam da će wp učeći na njegovim greškama neke stvari brže srediti, ali eto, ne ide kako sam mislio da će ići.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema



    Eto za kolegu kulera. Postam ovdje, ovo je ipak njegova tema, sumnjam da onu za android čita.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Čitam ja sve :) znam da android ima multitasking, rekao sam gore, trenutno najkompletniji OS. Ali tema je WP koji je još uvijek u pelenama...
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Windows Phone Challenge

    http://wpba.promorc.com/

    Ako ima ko da je vješt u ovome, evo mu fine prilike. Ne mora se bojat "fer" takmičenja sa "nepristrasnim" sudijama, kao na nekim drugim regionalnim takmičenjima. ;)
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Ima update za camera extras, malo bolje radi, a i nisam prije nasao, tek sada, cinemagraph app za kameru, super stvar. Pa eto, ako neko ima lumia-u neka pogleda na marketu.

    edit:

    usput, upravo sam otkrio da ne mogu dodijeliti zvono za grupu kontakta, nego moram svakom kontaktu pojedinacno dodijeliti zvono...
     
  19. kvaju

    kvaju Komšija

  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Nece nista uraditi, mogu samo gledati kako im udjel na trzistu varira izmedju 2 i 4%.