Windows Mobile - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Dog_Father, Feb 11, 2011.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    S obzirom da se Nokia uključila u pricu, mislim da cemo vrlo brzo imati dovoljno materijala i za jednu ovakvu temu.

    * Recenzija HTC 7 Trophy telefona i predstavljanje Windows Phone 7 platforme: http://gadget.ba/view/1232/sti-u-nokia- ... i-telefoni" onclick="window.open(this.href);return false;
    * Recenzija LG Optimus 7 E900 telefona: http://gadget.ba/view/1487/lg-optimus-7-e900-recenzija" onclick="window.open(this.href);return false;
    * Detaljna najava "Mango" nadogradnje: http://gadget.ba/view/1817/microsoft-wi ... nferencija" onclick="window.open(this.href);return false;

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Esh

    Esh HWB

  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    I sta ce sad biti sa symbianom, na kraju balade? Sta sa N8? Sta mislite do kada ce ici support prije nego ga ugase skroz? Vala meni je bezveze sto odustaju od symbiana. N8 je bas dobar telefon, sa solidnim OS-om, koji mozda nije sminka kao iOS ili Android, ali je jednako dobar.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Planiraju i ove godine prodati oko 150 miliona Symbian telefona te plaformu kao takvu nece ugasiti, vec ce je gurati na jeftinije telefone kako stvari stoje, a Windows Phone 7 ce biti primarna platforma, posebno orijentirana ka high-end ponudi.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Pa WP7 ima iste boljke kao i prvi iOS, na onim 2G iPhone-ima. Nema pola nekih stvari koje su standard. Zbog kojih sam i prozivao Apple. Iskreno zaboravio sam tacno i specifikacije WP7-ce jer kada sam jednom procitao vidio sam da je poluproizvod, te se nisam ni trudio da ga pratim dalje.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Vise od pola tih stvari o kojima ti govoris je vec ispravljeno ili je u pripremi i bice sredjeno kroz nadogradnje u narednim verzijama (od copy/paste pa dalje). A Symbian je toliko solidan da ga je i Nokia zamjenila. :lol:
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Ne bih se bas slozio s tom ocjenom. Za pocetak, ako nisi, skokni na recenziju prvog WP7 telefona kod nas, pa da se bolje upoznas s platformom. Ono sto nedostaje za WP7 u ovom trenutku je copy/paste (mart) te bolje rijesen multi-tasking, odnosno multi-tasking za sve aplikacije.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Ne znam, vjerovatno grijesim, ali vidjet cemo kako ce sve ovo ispasti. Po komentarima raje po netu, nece na dobro. Ja sam jos uvijek suzdrzan. Dajem im godinu dana, da vidimo kako ce se stvari pokrenuti. Android je za godinu razvalio trziste, bio bi red da ga Nokia uzdrma bar malo. A sad cu se malo baciti na recenzije i review-e WP7.ce.

    Sa GSM-arena-e o WP7

    WP7-specific limitations

    * No system-wide file manager
    * No Bluetooth file transfers
    * No USB mass storage mode
    * Limited third-party apps availability
    * No Flash (nor Silverlight) support in the browser
    * Too dependent on Zune software for file management and syncing
    * No video calls
    * New ringtones available only through the Marketplace
    * Music player lacks equalizer presets
    * No multitasking
    * No copy/paste
    * No DivX/XviD video support (automatic transcoding provided by Zune software)
    * No sign of free Bing maps Navigation so far
    * No internet tethering support
    * No handwriting recognition support

    Ovo je ono sto sam mislio poluproizvod.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Hajde sad pogledaj malo tu listu pa se prvo vrati na sta su podrzavali iOS i Android u prvoj verziji, pa onda pogledaj sta jos od navedenog ni danas ne podrzavaju.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Pa to sam i rekao, iste greske kao iOS prave. Nekako mi je logicno bilo da vide gdje su ovi pogrijesili pa da to u startu preskoce. Isto kao da je neko pravilo da je prva verzija osakacena, samo da bi mogli izdati neki update ili novu verziju koja zahtjeva jaci mob.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    [​IMG]

    Engadget
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Slazem se, i ja bih volio da su odmah sa prvom verzijom donijeli sve sto ocekujemo, no nadogradnje dolaze, i trzisna utakmica postaje jos zanimljivija ;)
     
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    ne znam dok ne vidim u svojim rukama, ali oni windows mobile telefoni koje sam držao u rukama i čačkao po opcijama (samsung omnia i neki htc) mi se uopšte ne dopadaju. os je spor, komplikovan i nepraktičan za mobitel. bottom line, dovoljan mi je windows na pc-u.

    bolje da su otišli na android ili doveli symbian do savršenstva.
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Windows mobile i WP7 imaju veze koliko i Win95 i sedmica.
     
  15. pac

    pac Komšija

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Za jedno godinu dana ce biti:

    "The windows phone 7 os now supports bluetooth file transfer...isn't that amazing!!!!"

    Sad skontajte cija je to furka sa "amazing-om" i dizanje najosnovnijih stvari smartphone-a u nebesa.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Ne znam, ja se nekako osjecam prevarenim, kupim N8, telefon koji su najavljivali kao veliki come back, revolucionaran, napad na ostale, symbian ^3... i onda u danu telefon postaje obsolete....
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    ljudi,ni ferrari nije bio "ferari" kada je napravio prvo auto :),zato strpljenja i sve ce biti u redu
    nije ni IOS bio bez bugova kada se tek pojavio,ne znam sto tako pljujete beze i najgore bez ikakvog razloga,barem ne licnog pa da pucate na druge mobilne OS

    ja vjerujem da ce WP7 ubrzo da ispravi nedostatke i da bude rame uz rame sa androidom,kao sada najkompletnijom platformom

    svidja mi se ovaj savez nokie i microsofta,dva giganta kada s eudruze,tu ne moze da bude nista lose kao krajnji proizvod

    iskreno ni symbian nije los za krajnjeg korisnika,sve ono sto nekome treba moze naci za symbian i da to i radi korektno a to sto je platforma generalno zastarila,to je druga prica,ono sto je meni najbitnije je funkcionalnost a toga ne nedostaje ni na symbianu
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    U citavoj prici su realno najgore prosli trenutni korisnici i Symbian programeri i razvojni timovi, mada treba imati na umu da ce tranzicija trajati barem godinu, mozda i dvije, sto je opet i neko vrijeme kada se mijenja uredjaj.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Pa ja nisam planirao u naredne bar 3 godine mijenjati telefon :) i N82 sam tako nekako nosao. Mislim, telefon ima sve sto meni treba, tih par update-a sto ce izaci sredit ce te neke bugove (nadam se da ce to ispuniti), i telefon je odlican. Samo sto bi nas narod rekao :) ostaje mi gorak ukus u ustima kad znam da mi se platforma gasi.
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Windows Phone 7 - oficijelna tema

    Onda si trebao razmisljati i kupiti telefon baziran na platformi koja raste, a ne koja umire. Nokia je vec odavno pocela gasiti servise (Ovi Files, Ovi Music Unlimited), a u prosloj godini pala je za 10% udjela. Symbianu je potpisana smrtna presuda kad su odlucili da Symbian^3 bude baziran na prethodniku, u trenutku kada je trzistu trebalo nesto novo i svjeze. Google je to iskoristio, i imamo situaciju kakvu imamo danas. Mislim da Nokia konkretno ne bi uspjela promjeniti nista da je otisla na Android umjesto WP7, is prostog razloga sto bi se izgubila u masi. Mislim da je u prosloj godini sa manjim proizvođacima na trziste izaslo preko 100 Android telefona, tako da je u ovom trenutku WP7 vjerovatno bio pametniji izbor. Kao sto rece Enis, Nokia ce u narednom periodu sigurno usvojiti i Android platformu. U ovom trenutku postavlja se pitanje kako ce reagovati Microsoft partneri po pitanju specijalnih veza sa Nokiom, s obzirom da njima nisu dozvoljene nikakve intervencije na operativnom sistemu, a tu posebno mislim na HTC.