Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Magnifico

    Magnifico Novi član

  2. nenolik

    nenolik Novi član

  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Eto, i zvanično je da Panasonic prestaje sa plazmama..
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prestaju s razvojem, ali ce jos barem 1-2 godine proizvoditi i prodavati ovogodisnje modele.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kao da sam citao negdje da smanjuju proizvodnju i LCD-ova.
     
  7. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Cuo sam da oled televizori imaju ogromnih problema s image retention i burn in pojavama. Navodno su mnogo osjetljiviji od plazma televizora. Također su jako skupi oled televizori. A citao sam da treba mnogo godina kako bi nova tehnologija dostigla zrelost. Do tada se drzati plazmi i lcd-ova.
     
  8. Pasha

    Pasha Komšija

    Onda si pogrešno pročitao, jer su daleko manje osjetljivi na IR.
     
  9. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Moze li neki izvor? Da li posjedujes oled televizor pa tako sigurno tvrdis iz iskustva ili?
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Prijatelj se dvoumi između Panasonic TX-P42UT50E i TX-L42ET5E. Prva je plazma a druga led i razlika je 300KM. Gledao bi uglavnom filmove u Full HD rezoluciji. Nani?
     
  11. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Ako nema vremena da plazmu prvo razradi, to jest da se masira s kojekakvim slajdovima, mozda profesionalna kalibracija, izbjegavanje statickih logotipova onda neka uzme lcd. Iskustvo mi je pokazalo da su panasonic (konkretno model st50) plazme narocito osjetljive sto se tice IR-a. Moji roditelji su sebi lg (pa6500) plazmu uzeli i mnogo je manje osjetljiva nego panasonic.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nije tacno, OLED ne pati od bilo kakvih plazma mana(koliko ja znam, tj. dok sam pratio jos oled hype).

    A i ne znam gdje si to cuo, kada ih nema u komercijali jos.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Razrada panela se ne radi masiranjem kojekakvim slajdovima već jednostavno gledanjem čega želiš za zoom1 opciji ako ima statičan logo tv.
    Slajdovi se puste kad spavaš. Mada ih ja nisam vrtio 1h vremena, evo ovih dana sam na 800h. :smt003
     
  14. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    JA sam to ili procitao (ima vise od godine dana) na nekom AV forumu ili je bio neki kratki video, usporedba lcd vs plazma vs oled. Ja za razliku od tebe necu tvrditi sa sigurnoscu da je ovako ili onako a ne bi ni ti trebao jer pravi oled televizor vjerovatno nisi ni vidio a kamoli testirao pa da znas. Ono sto sam neki dan procitao da ce oled televizori biti jako skupi i da se firmama doslovno jos uvijek ne isplati praviti oled televizor. Navodno veliki postotak panela pri samoj proizvodnji ispadnu neispravni, veliki gubitak.



    Pa zavisi cija uputstva slijedis. Na nekim forumima tvrde da to trebaju bit slajdovi (RGB nijanse) drugi tvrde da je dovoljno hd film pustit neka vrti. U mene je ST50 odradilo 1000h i opet se moze IR primjetiti cim 20-tak minuta ostane neki logo na ekranu. Dok u mojih roditelja lg 60pa6500 nije ni 200h radio, odgledam cijelu utakmicu i nikakav IR se ne moze primijetiti.
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da i kod mene se može primjetiti npr IR u obliku duha od npr rezultata utakmice i to samo na HD kanalima, a samo se vidi kada nakon gledanja utakmice sa fiksnim rezultatom i vremenom odmah prešaltam na bijeli slajd. Ako pustim neki drugi kanal to se ne primjeti. Taj IR izčezne u roku par minuta gledanja drugog programa, pa se neda primjetiti ni na bijelom slajdu kasnije. Panasonic kaže da je potrebno 2000h da se eliminiše pojava IR-a, vidjet ćemo.

    David Mekenzie, kalibrator sa hdtvtest.co.uk, kaže

     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Isto sto ga ni ti nisi vidio niti bilo tko nije hodao po CES-ovim i slicnim događanjima, samo ima jedna razlika između mene i tebe, ja pratim oled pricu prije nego sto se pojavio sony XEL-1.....
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Gledamo sad i ovaj 42pfl6007 čini mi se kao najbolji izbor. Jeste da treba izletit više keša ali koliko vidim nema boljeg tv-a do 1500KM.
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Ima, 40PFL5507, je u svakom pogledu bolji. :mrgreen:
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    [​IMG]

    zaplati veceras i drugi Panasonic 37", al me krenulo :shock:
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kako WTF