Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kod mene je auto ukljuceno.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Na artikal vrijednosti 45KM mi je naplaceno 38KM carine i ostalih pizdarija. Kome se trebam zaliti i predociti paypal/ebay racun? Hvala.
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    Pa jesi na carini pokazao račun?
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Nedavno poznanik jedan (otac mu radi na carini valjda) rece da na carini imaju pravo i slobodne procjene artikla i onda pucaju na to carinu. Jer masa ovih sa ebaya rad carine stavi 10x manju cijenu na paket, ali ako carinik misli da to vrijedi vise - on ima slobodu procijeniti stvar i bubnut carinu prema toj procjeni.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel problem sa skeniras obracun carine i fiskalni racun da vidimo kako i to izgleda.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dobio sam samo jedan (rucno popunjen) papiric na kojem pise da trebam prilikom preuzimanja platiti 38KM, nema racuna ili nesto slicno. Skeniracu kada dodjem kuci.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li je slučano neko sa foruma: http://www.pik.ba/profil/m1nos/

    Ili poznaje lično lika. Interesuje me jedan proizvod ali pise "samo lično". Pitao sam svejedno za slanje do Ze ali eto..
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Your Item Status:
    Your item was processed through our ISC NEW YORK NY(USPS) facility on June 26, 2013 at 10:29 am. The item is currently in transit to the destination.

    -Arrived at Sort Facility, June 26, 2013, 10:27 am, ISC NEW YORK NY(USPS)
    -Dispatched to Sort Facility, June 14, 2013, 4:24 pm, COSTA MESA, CA 92628
    -Acceptance, June 14, 2013, 3:12 pm, COSTA MESA, CA 92628

    Cekam jedan papir kao ozebao sunce, moze li netko potvrditi samo jeli ovo izislo iz new yorka, ili je jos tamo?

    Jos je placena ta brza posiljka da prije dode, ali se oteglo drama jedna, volio bih da mogu pozuriti ovo, dosta mi je hitno.
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pozuriti ne mozes a i ti trackeri nisu nesto precizni tako da se nebi trebao puno uzdati u njih. Nekad zna biti u US i onda za 1 dan se sve izmijeni i sutra vec kod tebe.
     
  10. kvaju

    kvaju Komšija

    Ok hvala ti.
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Samo da znas da si djaba platio brzu posiljku:) isto dodje

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Prije je doslo za 4-5 dana max, a sad kad mi najvise treba oteglo se drama jedna.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel moguce sa Paypala izvrsiti transfer love na strani racun pomocu IBAN i SWIFT koda?
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Mislim da nije..
     
  15. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ja ne mogu naci tu opciju kod sebe...
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Dobih jednu aukciju na svapskom ebayu, kliknuh pay now, kad ono samo bank transfer. Kvrc. :/
     
  17. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Nije moguće, često mi se desi to na njemačkom ebayu da dobijem aukcije, a da ne prihvaća prodavač paypal, nego samo bankovni transfer, i onda moram sa svog deviznog računa iz banke mu platiti, i većinom ispadne "skuplja pita neg tepsija"...
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa valjda pise na aukciji da li prima pp ili ne.
     
  19. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Pa piše, ali ja to ne pratim uvijek, zanemarim uvijek pogledat tu stavku, nego gledam na ponudu aukcije i koliko ću ponuditi na istinu, zato i zeznem sam sebe kad mi se to desi, ko mi je kriv, zato i platim skuplje pitu od tepsije...
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav narode :) zanima me, da li netko ima otvoren tekuci racun u UniCredit banci, i da li je moguce Visa Clasic karticu te banke registrovati na paypal-u, odnosno vršiti plaćanje preko neta direktno karticom? Trenutko imam otvoren racun u RF banci, ali se planiram prebaciti na UniCredit banku, jer nisam zadovoljan uslugama RF banke.