Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Tesla

    Tesla Aktivista

  2. nenolik

    nenolik Novi član

    42LN570S jel mislis 1199KM ? ako je 1999KM onda svaka cast trgovcima
     
  3. Tesla

    Tesla Aktivista

    1199 KM, do mene je :smt003
     
  4. metallac

    metallac Aktivista

    Konačno povezao ps3 media server i pc... Sada imam problem - titlovi su super veliki tu nema problema, ali video mi se usporen prikazuje. Ide preko WiFi i ne štopa, nego kao da si pustio na slow play ?

    EDIT: Rijeseno ne stopa sada kada sam povezao LAN kablo, medjutim sada se javio drugi problem a to je da prikazuje duple titlove ?

    EDIT 2: Na kraju ce ipak ici neki media server, previse pc serveri opterete cpu mislim da je bolja solucija player i folder sharing iz pc-a. Trenutno sam dobio ponudu za dva playera
    HDD MP WDTV Live Media Play 202,50 KM
    HDD MP WDTV Play 140,40 KM

    Kakva je razlika izmedju ova dva playera ? Meni treba samo za full hd filmove i naravno da podrzava sve titlove... Ostale opcije ( youtube, itd.) mi ne trebaju
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    jedan ima LAN port a drugi nema.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  6. comrade

    comrade Aktivista

  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ovaj panasonic sam lično probao tv je odličan i dizajnom i slikom. Philips ne bi jer im je software prespor.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nemoj Panasonic, trazi Sony/Samsung ili bolje modele kod Philipsa.
     
  10. metallac

    metallac Aktivista

    Rijeseni problemi sa media serverom - instalirao sam universal media server i sve radi kako treba
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Znaci nista pany, ok, nađem par modela pa postam ovde.
    Thx.
     
  12. Tesla

    Tesla Aktivista

    Prijatelj neki dan uzeo kod stanica LG LED i zavidim mu na brzini media player-a, donio ja kod njega externi disk i sve ide bez ikakvih problema, odlican intuitivan. Sad sto se tice slike nisam bas uvjeren da je i srednja klasa ali eto ne mogu reci da je skroz losa.

    Model je ako se sjecam LG 42LN570S-ZA, ovo ZA mi je upalo u oci, rekoh Zambija :)
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Thx na infu, ma zapalo mi za oci panny g60 plasma u genelecu, nesto preko dvije milje izađe, ali bem ti hem sto je plasma (nesto mi nisu lezale nikada, strah od image retention, neka netko baci svijetlo na ove zadnje modele ako moze), hem sto je malo poskupa, vise bi volio do nekih 1700-1800 nesto naci.
     
  14. Tesla

    Tesla Aktivista

    Imao ti je Imtec proslogodisnje modele na stanju prije 2 sedmice, provjerena informacija. Cijena je 1399 KM. Po meni bolja investicija od P42ST60.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mislim da za 1800KM taman ima neki Samsung iz F6000 serije (najbolje F6500), dijagonala 46".
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Thx guys, i valja li ista taj sammy baha, najvise me brine input lag, sa ovim modelom sto sada imam sam se poprilicno opekao(preko 100ms).

    Evo nasao sam u dr tehnu, 40 inca f6500, 1800KM.
    http://drtechno.ba/tv_audio_video/tv_au ... f6500sbxxh

    I da 40 inca mi je max radi sobe.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dobar je to TV, samo sto je poskup za 40". Kod ovih u next.ba je 100KM jeftiniji, a mozda se moze naci i povoljnije u TehnoMag-u.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Aham, thx, odem u tehnomag kad se vratim u rajvosu.

    Zapao mi je za oko i sony w805, ali je bome preko 2 milje, a bezze mi puno para davat za tv, a samo ce za ps da se koristi.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako je samo za PS3, onda uzmi HD ready plazmu za 700KM. Imaces dodatni kvazi-antialiasing a igre daleko ljepse izgledaju nego na 1080p LCD-u.
     
  20. DSA

    DSA Aktivista

    Zbog cega ne Panasonic???
    Ovaj TX-L42ET60E je odlican tv i dobio je visoke ocjene na svim review-ima...ovo je odlicna kupovina u smislu ulozeno/dobijeno
    Ja bih bez razmisljanja isao na ovaj model