BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. techton

    techton Aktivista

    A ja sam dobio vdsl modem jer mi je stopao hd u kombinaciji sa netom i obicnim receiverom, tako da...
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    meni zadnji mjesec dana redovno puca konekcija na minutu dvije,nekada i malo duze a nekada padne i dns server
    desava li se ovo jos nekome,lokacija gracanica
    do povecanja onih brzina,imao sam najstabilniju konekciju ,nikada nije pucalo a sada redovno a uz to cesto nestane i slike na TVu (moja tv) kada i neta
    ne znam da li da se zalim,da li oprema sta steka ili se desava i vama ?
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ista prica kod mene na drugom kraju drzave.
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    resetovao ruter onaj zte posto je sve nesto stalo, nakon reseta proradilo
    sad hocu da podesim wifi ali nece da udje na 192.168.1.1
    sto mi je ciniti
    ne volim kad me zadese ove gluposti, danas sam prijavio kvar telefona

    Edit: rijeseno
     
  5. Moncho

    Moncho Komšija

    Kaj se ovo desava, poslije podne kao da netko presjece zicu, konektovan sve ali net nece. IP TV radi, VOIP radi ali net ni da cuje. Jos netko ima problema ?

    Znaci od proslog utorka je sve ovo pocelo?
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    promjeni DNS-ove na npr. (8.8.8.8 i 8.8.4.4.) i trebalo bi procepiti

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  7. Moncho

    Moncho Komšija


    Iz nekog razloga samo je procepilo jucer :) Mada je bio i ovaj iz bhtelecoma, kaze da je sa signalom sve OK, i kaze da modem mozda zeza, ali nemaju trenutno modema da mijenjaju, tako da sam osudjen na ovaj.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    ako ima signala, ikonica dole desno ne pokazuje uzvicnik, TV radi itd a nece net da vuce - onda su obicno DNSovi pali. promjenis u ove sto sam napisao i mirna Bosna..

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ima li neko problema sa trzanjem slike na mojatv,na svim kanalima sjecka slika a i ton
    ima li neko rijesenje za to,da ne zovem specijalce iz telekoma ?
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    imao sam i ja tih problema, vecinom na sportskim kanalima, ali ne pratim vise pa ne znam
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma na svim kanalima,ovo je postalo nepodnosljivo gledati,morati cu nazvati telekom da vidim o cemu se radi
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Iz uskustva sa Telekomom mogu ti samo predloziti da trazis alternativu,ja sam bio prezadovoljan oko 8 godina da bi na kraju bio primoran da odustanem i promjenim provajdera. Wirac je postao cudo od kvaliteta u Gracanici,koriste telekomov internet al ga distributiraju svojom 5ghz bezzicnom mrezom koja radi bez da kahne.

    Evo vec sam 3,5 mjeseca na njihovom netu i nije nikad zapeo ni usporio,a takodje nude i digitalnu televiziju i daju pogodnosti ukoliko si korisnik i neta i televizije,televizija ide takodje bezzicim putem jedino je lokacija vazna jer je potrebna opticka vidljivost sa predajnikom,a znam da par kafica oko zanatskog centra koristi njihovu TV tako da bi ni ti vjerovatno ne bi imao problema.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i ja sam bio zadovoljni korisnik dok nisu povecali ove brzine zadnji puta ,od tada svako malo se pojavi neki problem
    ne bih mijenjao njihov internet ali ako se ovako nastavi sa moja tv-om,morati cu traziti alternativu a mislim da mi u septembru istice i onaj dvogodisnji ugovor,tako da cu biti slobodan :D
     
  14. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Kontam da uzmem ovaj Moja TV prvi paket - Phone i TV. Buni me ovo cijena uspustavljanja poziva - 0,03 KM. Može li mi neko pojasniti šta ovo znači ?
     
  15. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    To znači da prema svim fiksnim mrežama u zemlji imaš besplatne pozive na fer osnovi (iliti 1500 besplatnih minuta). Za svaki poziv se plaća naknada za uspostavu poziva u iznosu kojeg si naveo (0,03 KM). Dakle, napraviš poziv i čim ti se druga strana javi na račun ti ide ta naknada nakon čega razgovaraš besplatno.
     
  16. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Samo da razjasnimo : Cijena ovog paketa je oko 26 KM - TV i telefon. Kako ja kontam ovo je dakle 26 KM + broj uspostavljenih poziva * 0,03 KM.

    Dakle, ako mi je prosjek da dnevno uspostavim 15 poziva, mjesečno bi platio 26 KM + 15 * 0,034 * 30 = 41 KM ? Griješim li negdje ?
     
  17. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Ne griješiš. U tom slučaju ti je bolje uzeti Phone paket (ovaj kojeg si naveo je Phone+). Mjesečna naknada za Phone je 30 KM (sa porezom), imaš besplatne pozive bez naknade za uspostavu poziva i ograničenja od 1500 minuta ali samo unutar fiksne mreže BH Line, dakle ne prema drugim fiksnim mrežama. I imaš mogućnost izbora jednog Naj broja iz BH Mobile mreže.
     
  18. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Pa to je to onda. Dakle glavna prednost ovoga Phone+ što su sve fiksne u BiH (ne samo BH Telecom) na fer osnovi ali je mana što nema naj broj mobilna i što se plaća naknada za uspostavljanje poziva, dok je kod Phone paketa samo fixna mreža BH Telecoma, ali ima naj broj i nema naknada za uspostavu poziva.

    S obzirom da i nikako ne zovem druge fixne koje nisu BH telecom, Phone paket it is.

    Hvala Aladdin :smt006

    Edit : Samo još jedno pitanjce, kad već uzimam odvojeno ovaj Phone Paket i imam flat 10G paket interenta, da li će ova moja tv uticati na brzinu interneta ?
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Zavisi od mogućnosti parice.
     
  20. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Ukoliko parica zadovoljava uslove neće. Ukoliko ne, dobit ćeš obavijest od Telekoma.