Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. chivas

    chivas Novi član

  2. ColdFire

    ColdFire Overclocker

  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Win 8.1 64bit. Taj sam link i ja ostavio gore iznad čini mi se, ali nema AMD drajvera.

    Edit, pardon ima tu drajver. Ali ja tražio na win8.1 nije bio. :smt006 Valjda radi i taj.
     
  4. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Ma radi :mrgreen:
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ljudi ovo mi je prvi laptop nakon duzeg vremena, tamo od 2000 i IBM Thinkpada nisam koristio nista.
    Moze li savjet oko baterije, trebam li je izvaditi ako je komp na struji uvijek?
     
  6. Juka

    Juka Komšija

    Po pravilu ne, jer svi laptopi novije generacije imaju tipa switch koji preklopi cim se baterija napuni i nastavi prenosit stuju direktno na napojnu!!!
     
  7. AdinSA

    AdinSA Novi član

    Kupio bih sestri neki mini laptop, čini mi se da je kod njih 10" ekran... Znači ništa previše i skupo, samo za surfanje i rad u wordu...
    Koji bi bio najbolji i gdje ga kupiti u Sarajevu?
    Hvala unaprijed :)
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bolje malo kvalitetniji tablet sa tastaturom uzeti.
     
  9. AdinSA

    AdinSA Novi član

    Znam, ali hoće ona to...Šta misliš koji bi bio onako solidan, ne previše skup?
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moras navesti do koliko novca ti odgovara.
     
  11. AdinSA

    AdinSA Novi član

    Do nekih 400 KM, ako se može nešto kupiti za to? Nisam baš upućen u cijene tih manjih laptopa.
    Ako ne onda do 500KM.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Znam da su jedno vrijeme bili "in" Acer One i Ausus Eee. Mada ih je sada tesko naci jer su potisnuti od tableta.
    Vidim na piku za tu cijenu ima 10"
    Acer Aspire One A110 Copmaq 733ez
    http://kamconnecting.pik.ba/artikal/8556294/acer-aspire-one-a110l-full-pakovanje/
    Samsung NC10
    http://bnc.pik.ba/artikal/5631815/laptop-samsung-nc10/
    Copmaq 733ez
    http://bnc.pik.ba/artikal/5852271/laptop-compaq-733ez-atom-1-6-80gb-hdd-1gb-ram/

    Eh fazon je sto za te novce mozes dobiti i 15" laptop, nije nesto posebno ali bolji od ova tri gore pa se skontaj
    HP 655
    http://rbcomputer.pik.ba/artikal/7534154/hp-notebook-655-amd-1-7-ghz/
     
  13. AdinSA

    AdinSA Novi član

    Hvala ti puno. Skontaću, pa se javim opet ovdje.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Tako sam i pretpostavio, međutim na mnogo foruma upravo suprotno savjetuju.
     
  15. heroic

    heroic Komšija

    Ma slobodno, ja sam tako koristio i baterija ostala kao nova (u Qosmiu). Ako je baterija nekvalitetna, "crknut" ce drzao je u laptopu ili ne :D U svakom slucaju nece za 2godine ako je imalo bolja baterija, a tad ces ili mjenjati laptop, ili dati 100KM za novu, a moze i duze trajati.
     
  16. zivi

    zivi Novi član

    Pozdrav,treba mi mala pomoc.Naime,u dilemi sam oko kupovine laptopa zadnjih para dana..pa moze malo pomoci..budzet je do 1000km..
    I sta mislite o ovome
    Notebook Lenovo IdeaPad Z500

    15,6''(1366x768) Pentium 2020M(2.4GHz), 4GB DDR3(1600MHz), 1TB(5400rpm)+8GB SSHD, 2GB Nvidia GT 740M , DVDRW, WiFi/BT, 2xUSB 3.0, 2xUSB 2.0 , RJ-45, HDMI,CR, No OS, White , cijena nekih 900km.
    Najvise se dvoumim oko Lenova zbog 1god. garancije ...?
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Taj Lenovo je odlican, nemas sta dalje traziti.
     
  18. droidx

    droidx Guest

    Ljudi isplati li se ovaj laptop za te pare.. I vaše mišljenje o istom :D

    Nisam mogao naći kod nas neku ponudu laptopa sa SSD-om..
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Dati tolike pare za laptop bez SSD-a je besmisleno. Ja to nikad ne bih uzeo. Osim toga zato sto, barem meni, ne treba da nosim pola stola sa sobom :D Drugo to je tesko jedno 4kg. Bolje onda uzet desktop i kakav normalan 13.3 ultrabook.
     
  20. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Trebao bih preporuku za laptop do 1000 km, neke radnje iz Sarajeva posto ce se kupovati preko racuna.