Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Otvorio sam ovu temu jer vidim da svako malo neko otvori temu tipa kupovina laptopa do 1000KM, 1200KM, 2000KM...ove potrebe, one potrebe i sl. . Sve porebne informacije ce te moci ponaci ovdje ak budemo sve postove u vezi laptopa preusmjeravali ovdje a svakim danom ih je sve vise. Ukolio neko misli da trebam nesto da editujem, brisem ili dodam na ovom postu posaljite na PM.

    Laptopi ili notebook racunari u zadnje vrijeme sve vise postaju zamjena do sada standardnim desktop racunarima i preuzimaju IT trziste, tako da jos samo igraci imaju potrebe da insistiraju na desktop masinama. Sve nize cijene notebook racunara, kao i sve jaci hardver koji je smjesten u samim laptopima je razlog zasto mogi se odlucuju upravo za kupovinu laptop umjesto desktop racunara, tako da danas nije problem naci laptop koji ima:

    * 1.6 GHz dvojezgreni procesor, (ili vise)
    * 250 GB HDD, (ili vise)
    * 2 GB RAM, (ili vise)
    * LAN, WLAN, bluetooth, FW
    * card reader, camera, mic, audio panel, S-Video, VGA
    * .....

    I to sve ispod 1100-1200 KM

    Nije baš jednostavno odabrati proizvod koji ima najbolji odnos cjene i kvaliteta. Ova procjena je obicno subjektivna. Medjutim, bilo bi dobro da cujemo razlicite prjedloge, a oni bi, ako nista drugo, neka stoje tu da nekome pomognu u izboru.

    Kod odabira racunara, bilo da je u pitanju desktop ili laptop, prvo pitanje koje si trebamo postaviti jeste namena racunara, tj. čemu bi on trebao da služi i šta bi trebao da radi?

    Da odmah razgranicimo laptopi koji se manje vise nalaze na nasoj standardnoj prodajnoj sceni u BiH do nekih recimo 1500 KM (pa i vise) nisu laptopi koji su namjenjeni igranju igrica, mada ce neki modeli i od njih vrtjeti pojedine novije igrice bez bilo kakvih problema na nekim „standardnim“ postavkama. Danas se vise nemoze reci najjeftinije ne valja, a najskuplje valja jer jednostavno nije tako. Ono sto se moze uraditi jeste izdefinisati potrebe za koje bi se laptop koristio i novac koji smo spremni izdvojiti pa na osnovu toga zakljuciti sta valja, a sta ne za te uslove. Da bi pravilno izabrali koji je laptop za vas, najbolje je napraviti listu prioriteta i na osnovu toga traziti odgovarajuci laptop.

    Recimo priblizno ovako:

    - kucne potrebe:
    prvenstveno mislim na reprodukciju multimedije, surfanje internetom, office upotreba i sl.. Ove uslove ce zadovoljiti vecina danas aktuelnih laptopa koji se nalaze u prodaji dokle god su tu iskljucene igrice, ono sto ne bi bilo llose pogledati kod ove klase laptopa jeste, da li posjeduje neki video izlaz poput S-Video, DVI, HDMI (VGA je vec standard i trebali bi ga imati svi laptopi) radi prikljucivanja na TV ili veci monitor,

    - poslovne potrebe:
    stalno nosanje laptopa, potreban sto duzi rad na bateriji, pouzdanost, male dimenzije, kvalitetna zavrsna izrada i sl su uglavnom uslovi koji se postavljaju kod ovih modela laptopa. Ove uslove ce zadovoljiti vec dokazani brendovi u poslovnoj klasi poput Lenova-IBM, Dell, Sony ...

    - igranje igrica:
    uh ovo mrzim jer ni ja nisam siguran sta da navem ali evo ovako da probamo

    * low & medium gaming performanse: ovdje podrazumjevam laptope pa do nekih recimo 1400-2500 KM. Ove uslove ce zadovoljiti laptopi na nasoj prodajnoj sceni tipa brendova: Acer, Asus, Toshiba, MSI i naravno glavni faktor za igrice je graficka kartica a malo vise oko grafickih kartica za laptope mozete pogledati na
    http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeF ... 452.0.html
    http://www.notebookcheck.net/Mobile-Gra ... 844.0.html

    * high gaming performanse: laptopi preko 2500-3000 KM sa malo jacim grafikama cesto u SLI ili CF modu, ali inace mana ovih laptopa je puno jakog hardvera na malom prostoru = veliko zagrijavanje, kao sto neko rece gaming laptopi su bacanje para, ali ovo je subjektivno stajaliste, jer neko kome pare nisu problem i zeli da se „mobilno“ igra ne bi se slozio sa ovime, tako da ako smo uslovljeni odredjenim potrebama, nekada je gaming laptop jedini izbor ili ukoliko nemate uslova za desktop racunar, a zelite da se igrate. Naravno za cijenu gaming laptopa vjerovatno mozete napraviti i vise nego duplo jacu gaming desktop konfiguraciju. Malo vise oko grafickih kartica za laptope mozete pogledati ponovo na linku
    http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeF ... 452.0.html
    http://www.notebookcheck.net/Mobile-Gra ... 844.0.html

    - Rad sa grafikom:
    ukoliko se bavite grafikom, dizajnom, 3D crtanjem i uopste radu sa softverima koji zahtjevaju puno toolbox-a, ja bi prvenstveno razmislio o vecem displeju od standardnog 15,4“, mada tu se namece problem prenosivosti laptopa kao sto neko rece sve sto je vece od 15“ za njega prestaje biti laptop, sto djelimicno i ima logike jer meni je nekada mrsko nosati moj 15“, tako da sve ovo postaje zacarani krug i moraju se napraviti odredjeni kompromisi znaci dati prednost jednom u odnosu na drugo u zavisnosti od toga sta vam je bitnije. Glavne prednosti 17“ laptopa su znaci veci displej (uglavnom rade na malo vecim rezolucijama) i numericka tastatura (sto nije uvjek bio slucaj jer sjecam se modela Asusa 17“ koji nije imao numeriku ves su prostor tastature iskoristili za malo jace zvucnike).

    Pravilna kupovina laptopa je jako siroka oblast kao i sve u IT i skoro je nemoguuce uvjek ispostovati sve uslove koje netko zahtjeva pogotovo kod laptopa jer je mogucnost izmjene (nadogradnje, zamjene djelova) necu reci nemoguca ali cu reci minimalna - ovo se odnosi na kupovinu novog laptopa, znaci mozete eventualno nadograditi jos RAM memorije ako ima slobodnih utora i PCMCIA karticu nekog oblika, a sve ostalo spada po neisplativo, pa je dobro prije kupovine odrediti tacno sta vam treba jer kada ga kupite manje vise to je to.



    Sljedeci brendovi su oni sa kojima se svakodnevno susrecemo:

    - Acer
    - Asus
    - Dell
    - HP
    - Fujitsu Siemens
    - Lenovo ili ti IBM
    - MSI
    - Sony
    - Toshiba

    Ukoliko imate para i zeliti dobar laptop na kojem se necete igrati igrica trazite HP, Lenovo, Dell, Sony iz neke poslovne klase, su izbor No.1. ali ako zelita vise multimedialan i za igrice koliko toliko kompitabilan laptop razmisljajte o nekom-oj Toshibi, Aceru, MSI, Asusu i sl . Svaki od ovih brendova ima svoje prednosti i nedostatke, kod jednih je to cijena, drugih dizajn, trecih servis, cetvrtih garancija itd.

    Isto tako jako bitna stvar na koju bi trebali obratiti paznju prilikom kupovine laptopa jeste garancija i servis prodavca kod kojeg kupujete, jer ne zelite da se nadjete u situaciji da za nesto platite >1000 KM, i u slucaju kvara budete bez laptopa mjesec dana, u tih mjesec dana vi mozete izgubiti na vrijednosti laptopa u nekim slucajevima i po 10%. Za laptope rezervni dijelovi su znatno skuplji nego li za desktop racunar, tako da se nije lose raspitati i koji proizvodjac daje neke vidove poticaja zamjene za svoje kupce, tako recimo imamo slucajeve odredjenih firmi koje dozvoljavaju da ako ste npr.kupili njihov laptop i pokvari vam se display a isti nema fizickih ostecenja, refundiranja (nadam se da sam se dobro izrazio), dakle vi ostavite svoj pokvareni display a novi dobijete za 50-80% cijene, sto je velika usteda. Kod nekih brendova mozes u toku garantnog roka kupiti doplatnu garanciju (cca 100$) na i produzis na 3g garanciju - sto je opet jako pametno i razmisljanje unaprijed.


    Evo vam jedan klasican primjer prioriteta klasicnog bosanskog kupaca laptopa:

    1. da li moze na kredit
    2. cijena (u 90% slucajeva i ovo se moze nazvati prioritet broj 1)
    3. brand
    4. karakteristike hardvera
    5. „ima li sta gratis“ (ovo mi je najgluplja stvar jer ljudi kod nas fakat cesto uzmu laptop ukoliko ako uz njega dobiju gratis torbu ili mis kao sto imamo slucaj kod nekih modela HP i Asusa pri tome zanemarujuci neke puno bitnije stvari i daju prednost necemu sto kosta priblizno 30 KM
    6. trajanje garancije
    7. izgled
    *( prioriteti 1. i 2. su u 99% slucajeva na mjestima i kojima trebaju biti dok se ostali vrte u krug, sve u zavisnosti od osobe do osobe tako da je nemoguce napraviti tacnu listu prioriteta, ja sam je postavio po svojim dosadasnjim zapazanjima)

    Cesto ce te naletiti na komentare uzmi Lenovo ili Dell a bjezi od Acera ili MSI oni su krs. Istina je da skoro svi proizvodjaci imaju svoje top i low modele i netreba bas sve generilazirati kao jedno valja drugo nevalja.

    U zavrsnoj obradi ovi „manje zvucni brendovi“ znaju biti manje kvaliteni uradjeni (sto nije uvijek slucaj) nego vec dokazani brendovi iz te neke poslovne klase, ali u zadnje vrijeme i manje zvucni brendovi zbog zavidnih prodajnih rezultata sve vise paznje posvecuju toj zavrsnoj obradi tako da je situacija kvaliteta svakim danom sve vise pozitivna. Neko skoro na ovome forumu rece „Ja sam cuo da su se ljudi zalili na Acera da im je nakon sto je ispao rasuo se u djelove“ – mislim stvarno - cuj nakon sto je ispao rasuo se u djelove – prvo se zapitajte da li je laptop stvar koja treba da ispada, pa nije to mobitel. Ja mislim da 99% laptopa koji ispadnu sa visine 1,5m ili vise ce isto tako da se raspadnu, nebitno da li to bili Lenovo, Dell; Acer, MSI, Fujitsu Siemens ili slicno. Ko misli da nisam upravu neka sam testira. :mrgreen:

    Moje misljenje je subjektivno ali nadam se da ce vam barem malo pomoci prilikom odabira laptopa.

    Evo jedan dobar savjet, kada kupujes laptop nikad nemoj uzimati model koji se tek pojavio na trzistu, sacekaj bar 4-6 mjeseci, provjeri forume da li ima ljudi da se zali striktno na model koji tebe interesuje, do tada su vec legli novi biosi, driveri mozda i novija revizija ploce, tako da ako je i bilo nekih propusta proizvodjaca do tada su vec otklonjeni.

    Korisne informacije oko brendova i klasa laptopa:

    Apple MacBook i Apple uopste necu spominjati jer nisam bio u kontaktu do sada sa njima.

    Toshibe L klase su Asus/Compal budget laptopi koji nemaju dobru finalnu izradu, ista stvar za sve Acere prije gemstone serije. HP ista prica, sve mimo bussines klase (prepoznate po tome sto ima docking station port) je ama bash isto sto i ono gore. Asus i Lenovo ista prica.

    Znaci sta mozete ocekivati od tih laptopa, da su kvarljiviji u odnosu na bussines laptope, da su klimavi, baterija leta, touchpad neprecizan, lako se zaprashe, finalna izrada (plastika) nije bash najveselije uradjena i slicno. Opet ti laptopi su 2x jeftiniji i obicno se bundluju sa gratis mish, torba i slicno, obicno im fali OS.

    Ono sto ja jos mogu navesti za brendove poput Lenovo, Acer, MSI, Dell, HP, Asus, Sony ... da pravilnom upotrebom u 99% vas nece ostaviti na cjedilu.

    COPY/PASTE: Stihoklepac, syss, apdejt, tux_, hurmash1ca

    Ono sto ne bi bilo lose je da ovdje postamo karakteristike, slike i okvirne cijene trenutno aktuelnih laptopa na nasem trzistu vjerovatno ce mnogima pomoci oko izbora.
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Dosta korisnih informacija na jednom mjestu.
    Slazem se sa tvojim tvrdnjama , samo što nisi trebao "izgled" staviti na zadnje mjesto, jer bošnje u vecini slucajeva pucaju na izgled.
    Što je više fancy to je brži laptop --- filozofija neupucenih bosanaca....a mogu ti reci da ih je danas ko kineza.
    Svi došli do nekih para i nako neupuceni pocnu kopovati laptop...i naravno da ce prvo biti izgled.

    Svaka cast na trudu.
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    @ ReNNo, mogu ti reci da si upravu sto se tice izgleda jer kada su zenske osobe u pitanju (ali ima i muskaraca) izgled je upravo jedan od presudnih faktora, a u vecini slucajeva i prvi prioritet. Ali eno naveo sam gore da je nemoguce navesti tacnu listu prioriteta jer vecina osoba ima razlicite zahtjeve.
     
  4. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Nažalost nije samo prvi, nego u većini slučajeva i JEDINI UVJET za "odabir" :smt003 :smt003 :smt003
    Bravo za topic :wink:
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje


    :lol: :lol: :lol:

    Ovo ti je kad udjes u one radnje gdje prodavaci nemaju veze sa zivotom pa ga upitas koja je razlika izmedju Athlona i Pentiuma 4 on ti kaze, ''jedan je mercedes drugi BMW'', tako da sva ozbiljnost ovog threada pada u vodu.

    Da dalje ne spominjem ''igrice''.
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    sulu6000, ja se izvinjavam ali tvoj kolega moderator je jedne prilike upravo zapoceo usporedbu sa autom (i potpuno je upravu jer je to jedan od najlaksih nacina da nekome objasnis nesto pogotovo ako nije upucen u materiju) , tako da sam se ja samo nadovezao na taj klise, a o neozbiljnosti ovog posta govori samo tvoj post i tvoj hejt prema necemu, ak mislis da post nije vrijedan imas moderatorska prava pa cini sta te volja. :smt006

    EDIT: P.S. bezeze spamamo

    Spomeni sta ti nije jasno u vezi toga posto su to jedni od jako cestih prioriteta
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Svaki put kad te nagrdim (a nije da neces, sam mi se naguzis) trazis vadionu na off topic :lol: Burazeru nisi na itx.ba, tuzlarijama, sarajevo-x da laptope usporedjujes sa preparatima za suncanje, skodama oktavijama 2.0 tdi i ostalim nebulozama. Ovo nije nikakav vodic vec tvoje veoma ograniceno misljenje o necemu, treba da raja krenu pricati da se po hwb-u laptopi mjere u ks i V6 konfiguracijama motora.

    Burazeru ovaj sajt je opstao u moru polupismenog IT smeca, i likova koji su dobili koMpijuTore prije dva mjeseca, opstao kada su mnogi forumi propali, ustvari ne da se radi o opstanku vec o daljnjem napretku. Dosli smo u fazu da budemo jedan od najboljih foruma koje mozes naci na prostorima bivse juge.

    Ovdje ne prolazi smece tipa ''sto ste hejteri, momak je sastavio tekst a vi ga pljujete'', svako nebulozno pisanje zavrist ce se na isti nacin, i ja kao vrhovni nadbiskup uprave HWB-a ogradjujem se od ovog teksta da je bilo kakav vodic ili savjetnik, vec samo poduzi post jednog prodavaca koji svoje radno vrijeme traci po forumima.

    Da se IT-om bavis koliko se ne bavis bilo bi ti ovo jasno, ne bih ti ja trebao objasnjavati.
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    "Eh sada ovo je onaj malo tezi dio meni za objasniti ljudima. Uhhhh... evo da pokusam ovako navodeci primjer koji je vec klise."

    od ovog pa na nize brishi i sve ce biti ok
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Posaljite bolje poredjenje na PM, i ja cu ga postaviti. Ja smatram da je to porjedjenje istina koje ce neupucenim ljudima dati potrebne smjernice sto i jeste smisao foruma, a osobama koje zasnivaju svoj rijecnik ravan...ma ni ne zelim da poredim, neka pisu sta god hoce imaju pravo valjda vjeruju da je to sto su rekli pametno. Jos uvjek stojim iza toga da je poredjenje koje sam preuzeo od jednog moderatora u vezi kola odlican primjer za ilustraciju neupucenim a to sto pojedinci znaju sve i netreba im objasnjavati banalnim primjerima svaka cast na znanju :D .
    Poruka moderatorima ukoliko mislite da je ovaj post stvarno nije uredu obrisite ili zakljucajte.A ukoliko se ovaj post ne zakljuca ili obrise ja ovdje odsad, nadalje i ubuduce pisem samo stvari koje se ticu laptopa, ostalo me ne zanima.
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Ne treba bolje poredjenje, jer na ovom forumu srecom ima dosta ljudi koji vladaju odredjenim pojmovima i kojim nisu potrebna objasnjenja na nivou cetvrtog osnovne. Post ovog kalibra i automobilskih poredjenja bi bio ok na Bihnet forumu, ali no-no, na HWB-u ne prolazi jer ovaj forum i stranicu posjecuju bar djelomicno IT-obrazovani ljudi a ne tutumi.

    Lijepo je sto si se potrudio da nesto ovako napravis - niko se nije "usudio" napisati nesto slicno. Ipak, cim dolazi do nekih vecih razilazenja izmedju ljudi koji prate laptope i kroz cije ruke redovno prolaze laptopi, nesto tu ne valja. Naravno mali detalji su tu, svako ima slicno misljenje ali zna se sta je kvalitet. Ako ima nekih velikih razlika u misljenjima, neko tu nesto ne zna. Ako hoces da se napravi posten guide za kupovinu laptopa, usaglasi svoje misljenje sa drugim ljudima koji takodjer imaju znanje iz te oblasti i donesite neko konacno misljenje. Takodjer, moras se postaviti u objektivnu poziciju, jer dok god radis u firmi koja forsira odredjeni brand - nisi vise objektivan; i mislim da je to bilo ocito kroz neke tvoje postove.
    Vidim u gornjem postu si uzeo moj nick u usta, ali mene ne treba smatrati kao ozbiljnog po pitanju laptopa - osim par HP-ova, Dell-ova i pokoje Toshibe (uglavnom jeftini modeli) nisam dohvacao nista vise, pa nisam relevantan izvor :D
    Toliko od mene.
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Ja bih editovao post.
    Izbrisao poređenja jer baš lici na bihnet forum.
    Apdejt nije imao losu namjeru...sigurno je to pisao da bi nekom "nubu" koju posjeti ovaj forum malo bolje objasnio.

    Ali mani se nubova...
    Ispravi post...necemo ovako u evropu :D

    @sulu - e pravi si Fashion Guru :lol: :lol: :lol:
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Dobih neke ponude od fakulteta za Apple/HP/Lenovo po "klizanim" cijenama, svi su uglavnom prva klasa i kostaju debelo preko 1000 € sto mi je previse tako da vas pitam kakav je odnos cijene i kvalitete za ova tri :)


    HP 6735b Elite Book FreeDos (83955858)
    AMD Turion DC RM-72 / 15,4“ WXGA / 2GB (1x2GB) RAM (800DDR2) / 250GB HDD / DVD+/- RW DL / BT / WLAN / Camera / FreeDos / 3y Pickup and Return NBD

    560 €
    _______________________________________

    Macbook White / 2.0GHz Intel Core 2 Duo / 13,3" / 1280*800 / 2 GB 667 MHz DDR2 SDRAM / 120 GB SATA 5400rpm / 8x DL SuperDrive (DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW) / NVIDIA GeForce 9400M 256 MB DDR2 SDRAM / 3 Jahre AppleCare Protection Plan

    954 €
    _______________________________________

    ThinkPad SL500 mit MS Windows Vista vorinstalliert

    * Intel Core 2 Duo T5870 2.0GHz
    * 1 x 2GB Hauptspeicher
    * 320 GB Harddisk (5400 rpm)
    * DvD Brenner
    * 15,4" WXGA 1280x800 AntiGlare (Intel 4500MHD) mit Kamera
    * 6 Cell Akku (Akkulaufzeit bis 3,6 Std)
    * Bluetooth, WLAN (abgn), Faxmodem, Ethernetschnittstelle
    * Express Card Slot und 7in1 Media Reader (MMC, Memory Stick, Mem Stick Pro, SD, SDHC, XD, XD Type H)
    * Ports: IEEE 1394a, 4x USB 2.0, externer Bildschirm (DB15), Modem (RJ-11), Ethernet (RJ-45), Line-In/Line-Out, HDMI
    * MS Windows Vista Business 32
    * 3 Jahre Vor Ort Garantie
    * Logistik/Lieferung

    774 €
    _______________________________________

    Hvala !
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Fashio Guru, Fashion Cop, i sulu GURU COP :D
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    1. ništa
    2. ako hoćeš mac
    3. ako hoćeš win
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    U cemu je problem sa HP-om, kvalitet opcenito ? :)

    Ima jos jedan zanimljiv, 866 €, meni se cini da je dobar bang-for-the-buck ali je HP :mrgreen:

     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    čini se oke na papiru... garancija ti je ostvariva vani?
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Da, nije problem vratiti u slucaju kakvog problema...
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    pa eto pogledaš ako možeš uživo i to je to... jedino ćeš tako vidjeti da li ima kakvih propusta.

    evo ispred mene r400 as we speak i to je ono kaos kvalitete na kakvu sam navikao iz starijih serija, naravno svjetlosnim godinama od cleva, ali loše imho.

    r61 debelo kvalitetnije djeluje u upotrebi.
     
  19. hitman

    hitman Aktivista

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Evo jos jedan upit, koji laptod do 1000KM? Igrice nisu bitne, bitno je da se ne kvari i ima dobar servis i garancuju u Sarajevu.

    Nasao sam ove dole navedene, dajte svoje misljenje koji od njih uzeti ili neki drugi.


    LENOVO N500 laptop NS74BCD 1040KM

    Pentium Dual Core, T3200, 2,00,1 GB, 250GB, DVD±RW DL, Mobile Intel GMA 4500M (GL40), 15.4" WXGA glossy + Camera, 10/100Mb Ethernet, Intel 5100 AGN (1x2), Bluetooth, 6 cell, Express Card + 4-1 Media Card, DOS


    Fujitsu Siemens Pi 2512 SEE-NQ1B08-PI2 Dual Core T2330 1050KM

    FSC Amilo Pi 2512 DualCore T2330 (1.6GHz) 15.4 WXGA BrilliantView Intel X3100 up to 358 MB 2048MB 250GB DVD+/-RW 802.11a/b/g Card Reader NO OS 1g


    Acer Aspire 5535-602G25Mn LX.AUA0C.006 AMD Athlon X2 Dual-Core QL-60 1040KM

    Acer Aspire 5535-602G25Mn, LX.AUA0C.006 AMD Athlon X2 Dual-Core, QL-60, 1,90 GHz, 2048 MB, 15,6", 1366x768, SATA 250 GB, Linux, ATI Radeon™ HD 3200, DVD±RW DL, 1x 10/100/1000 Ethernet,56k modem,802.11b/g/n, ne, 3xUSB 2.0, 2,7 kg,0,3MPx, LX.AUA0C.006


    HP 550 FU410EA Intel Core 2 Duo T5470 1030KM

    HP 550 FU410EA Intel, Core 2 Duo, T5470, 1,60 GHz, 1x 1024 MB, 15,4", 1280x800 (WXGA), SATA 160 GB, Free DOS, DVD±RW DL, 1x 10/100 Ethernet,56k modem,802.11b/g,Bluetooth, USB 2.0 3 + TORBA
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    vidio lenovo i hp... definitivno hp.

    acera ne bi zbog tog turiona blesavog, fs nisam 100 godina imao u rukama.