Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    PS, display mu svijetliji od mog Dell 24" monitora :D
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    I za razliku od Lenova, HP uglavnom ne lemi RAM na plocu, tako da mozes raditi i upgrade RAM-a i SSD-a u buducnosti.
    Checkiraj da li su ti stavili 2x8Gb. U tom slucaju mozes i neki eSports naslov probati
     
    IdeMedoSumom likes this.
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    za 8 stoja top :D
     
    IdeMedoSumom likes this.
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja trazim nesto kompaktno a da ima dobar ekran, dobru bateriju, naravno dobre performanse. Predlozio P14s (isti kao T14) sa 32GB memorije (LPDDR5x, znaci soldered) i Ryzen 7840U. Ice Ubuntu na to. Ali gledam ekran 1200p, to mi je minus. Trenutno imam 14" 1080p ekran, ovo je samo mali upgrade u vertikali.

    Imao Macbook Air M2 na nekoliko dana, prava zajebancija prilagodit setup na MacOS, osim toga Mac je sranje sto se eksternih displeja tice. Tekst uzasno izgleda. Sad da mi je nesto poput Air M2 al da je Linux.
     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

    nemaš potrebe za 7840 7540u je višeeee nego dovoljan
     
  6. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Imaš li šta zanimljivo, kakav workstation iz 2019-2020-2021? Možeš i na pp baciti....
     
  7. nivla

    nivla Komšija

    nema trenutno nista, bilo je nekih novih, ali prodato 2400 bili, i bio p51 al nema nijedan vise
    i dalje najbolja
    Lenovo L390 Yoga i5-8265U / 8 / 256 NVMe / Webcam / BT / Intel / 1920x1080 / 13.3“ Touch Screen 399 km plus dostava
     
    Stormbringer likes this.
  8. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Skoro bio P52 ili P53 ne mogu se sjetiti na OLX-u, lik iz Sarajeva, spustio na 1500. Dao i onaj dockstation uz njeg. Rtx 3000 kartica u njemu. Ujeo sam se za donju usnu kad sam vidio da je prodat.

    Sent from my 2201116TG using Tapatalk
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest, al nije neka razlika u cijeni.

    Gledam jos neke modele tipa XPS 13 Plus, fensi al ima samo Intel verzija, i sto je najgore escape i delete tipke su samo touch.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    :eek:

    Što ne prijavi ranije? :confused::)
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ronaldo_9 likes this.
  12. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Kasno Marko na Kosovo stiže. Nisam ni znao da ima osoba sa istim interesom, tj. da traže takav sličan laptop.

    Sent from my 2201116TG using Tapatalk
     
  13. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Ovaj što sam gledao je imao I7 10-nešto generacije, išao je docking station uz njega, i bila je RTX 3000 kartica.
    Taj na linku nema istaknut model grafičke kartice.

    Sent from my 2201116TG using Tapatalk
     
  14. DSA

    DSA Aktivista

    U kakvom je stanju ta yoga? Baglame? Baterija? Ostecenja?
     
  15. nivla

    nivla Komšija

    ovo sto sam narucivao baterija 50-60 ciklusa ostalo sitni tragovi koristenja tj laptopi su izgledali ko novi
     
    Ronaldo_9 likes this.
  16. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Kupio sam povoljno (gamerski laptop) ispod cijene, pa bi sad uzeo i cooling pad neki za njeg. Veličina laptopa je 15,6 i taman stane u ruksak koji sam uzeo prije, pa bi dobro bilo da i cooling pad bude sličnih dimenzija. Ako neko ima neke preporuke ili iskustva slobodno nek preporuči.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Bacanje para, čak i kontraproduktivno, samo usisava još više prašine

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Ekstrauterina and Ronaldo_9 like this.
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Samo ga nemoj drzati u krilu,da tijelom poklopis otvore za usis zraka,ako su sa donje strane.
    To sto si mislio kupiti nema nikakvu funkciju,bacanje para.
     
    Ronaldo_9 likes this.
  19. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Iz onog što sam vidio po review-ima jedan od onih što vrijedi (a i najskuplji je) je IETS GT500, ima i filter za prašinu. On je najvište oborio temperature a i po komentarima videa ljudi ga hvale.

    U krilu neće biti to je sigurno, ne godi mi taj položaj odoše leđa.
     
    Last edited: Nov 27, 2023