Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Google Android - oficijelna tema

    Sto bi neko skidao GDrive koja je teska aplikacija kad Copy to Clipboard zauzima par kB.
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    jel ko zna koja verzija aplikacije ima ovu opciju, znaci za max/minimizirati video kad gledam
    [​IMG]
    ovo mi treba, ganjam ovo vec pola sata nemoguce da sad ne podrzava ni jedna verzija, imao sam kod jedne mislim 4.1.17 verzije, ali inverted mod tako nekako sa xda, ali glupi clean master mi obrisao, pa sad nikako da nadjem, ova nova verzija yt me nervira

    najvise yt na telefon gledam kad legnem pa mi smeta kad ode sam na full screen mode a to ne zelim.


    edit:
    evo slike o cemu govorim
    [​IMG]
     
  3. aeRo

    aeRo Komšija

    Moze li preporuka nekog metalnog bumpera za galaxy s4 sa ebaya/amazona do nekih 20ak $? Dakle ne treba mi case nego bas bumper, i to po mogucnosti da je metalni i sto tanji. Dosadilo mi je cuvati u ovom silikonskom caseu, od ovako tankog telefona ispadne buhtla debela :smt003
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Imaš i tankih silikonskih case-a. Pogledaj na XDA forumu u sekciji za SGS4. Raja ostavlja povelik broj reviewa sa slikama ;-) Imaš i bumpera sa brušenim aluminijom koji baš dobro izgledaju
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Google Android - oficijelna tema

    Tel je sad kod mene, ustanovio sam da ima water damage sudeci po indikatorima i vratice mi covjek pare, medjutim, nema nikakve korozije i tragova popravke. Rijesio sam problem tako sto sam s plasticnom iglicom ocistio rupu od mikrofona.
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Za ljubitelje AIMP-a, imamo dostupnu (napokon) android varijantu koja je stabilna iako oficijelno beta.
    http://www.aimp.ru/forum/index.php?topic=39347.0
    Nisam provjerio da li ima neki sync sa pc-em, ali definitivno ima taging direktorija za muziku.
     
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    http://goo.gl/XDzXEO

    Google kupio Boston Dynamics.

    Korak 1 : Preimenuj firmu u Cyberdyne Systems.
    Korak 2 : :D :D
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  10. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Fakat ne kontam to više. Da li je uopšte moguće primjetiti razliku između 2k i 1080p ekrana na toj veličini?
     
  11. heroic

    heroic Komšija

    Zar full HD nije 2k? Ili se misli na 2560x1440/1600?

    Mislim na toj velicini full HD je 440 PPI, to je znatno vise od nekih 400 PPI koliko ljudi mogu primjetiti na tim udaljenostima (smartphone), a tek ako je ova veca razolucija onda je to 570 PPI...
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    FullHD je 1920x1080 odnosno 1080p, 2K HD je 2560 × 1440 odnosno 1440p. Kako god to se primjeti tek na 40" monitoru.
     
  13. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja sto smaraju sa tim rezolucijama, sve preko 720p na 4.7" je overkill, samo bezveze guse gpu na mobitelu... Imam One sa 1080p i ne vidim nikakvu prednost u odnosu na One X sa 720p. Ne znam sto niko ne ponudi snapdragon 800, adreno 330 720p na 4.5 inca to bi letilo drama, ovako sve vise "laga" donose na telefone i pometnju programerima koji moraju prilagoditi aplikacije tolikom rasponu rezolucija... oprtimizacija na androidu - zravoooo :D
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I 1080 je skroz nepotrebno, a kamoli ovo.
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  17. metallac

    metallac Aktivista

    :shock: Moze pricati sta god hoce ali 6" je totalno neprakticno za cijelodnevnu upotrebu. Ovo je za sminkere koji tel koriste par puta na dan i surfaju u visku slobodnog vremena :lol:
     
  18. rijads

    rijads Aktivista

    Tablete pocet nosat u dzepovima, gg.
     
  19. Ribice

    Ribice Novi član

    Da ne otvaram zasebnu temu, mozda je bolje ovako.

    Prije par mjeseci sam sa prijateljem počeo aktivno se baviti programiranjem za Android platformu (i jos jedan prijatelj za iOS). Naime prvi veci projekat je bila aplikacija za lokalni news portal, Klix.ba.

    Trenutno radimo na 2-3 projekta istovremeno. Vec odavno imamo par aplikacija spremnih, neke 100% neke nesto manje za Google Play. Međutim vjerovatno znate da se odavde aplikacije ne mogu prodavati, tako da nam je bila duga procedura da sredimo account sa kojeg cemo moci prodavati aplikacija.

    Aforizmi je veoma jednostavna aplikacija koja sadrzi zbirku sa oko 1000 aforizama. Potpuno je besplatna, nema reklama i slicno.

    Aplikaciju mozete skinuti sa OVOG linka.

    Volio bih kad bi mogli ostaviti neke prijedloge, kritike, savjete i želje.

    Hvala :)
     
  20. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja probao na HTC One i imam problem sa skrolanjem. Ako skrolam prstom sa sredine ekrana sve ok, sa strana pravi problem, dolazi do preklapanja ovih kartica sa aforizmima, nastane haos. Primjetio sam sa prilikom skrolanja prema dole gornji tab nestaje i prebacuje se u full screen mod, pa je mozda to problem te neke tranzicije u full screen. Valjda sam dobro opisao. Inace ok aplikacija, ima finih aforizama. Et toliko od mene :)