Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    The Berlin File - južnokorejski triler/akcija, solidno osvjezenje iako gluma nije bas najbolja - http://www.imdb.com/title/tt2357377/
    Riddick - Riddick ko' Riddick, nesto losiji od ostalih IMHO - http://www.imdb.com/title/tt1411250/?ref_=fn_al_tt_1
    The Mortal Instruments City of Bones - u nedostatku boljeg filma moze ubiti noc, mada ko preskoci nece mnogo propustiti - http://www.imdb.com/title/tt1538403/?ref_=fn_al_tt_1
    Don Jon - dobra ideja za komediju, slabo odradjeno, nije po mom ukusu unatoc odlicnoj ocjeni, nesto mi ovaj Joseph Gordon-Levitt ne lezi ni kao glumac, a posebno kao reziser - http://www.imdb.com/name/nm0330687/?ref_=tt_ov_st
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  3. rama

    rama Aktivista

    Ovaj Berlin File je meni prilično dobar. :D
     
  4. p4ja

    p4ja Komšija

    the wolf of wall street sinoc u kinu pregledao, ne sjecam se u zadnjih 2-3 godine da sam sta bolje pogledao, od glume, do suza koje su me oblile. Preporuka!!
     
  5. Esh

    Esh HWB

  6. daco87

    daco87 Aktivista

    Rush (2013) - sjajan film
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    +1 za Rush.

    12 years a slave - još bolji :D
     
  8. senad_986

    senad_986 Komšija

    Jos jedna preporuka za Rush.

    Ko voli dobru romanticnu dramu bez patetike, onda obavezno pogledati Before trilogiju.
    Before Sunrise
    Before Sunset
    Before Midnight
    Sva tri ru remek djela, treci je objektivno najbolji, ali mi je drugi najdrazi.
     
  9. aeRo

    aeRo Komšija

    Sta smo ovo svi iste filmove pogledali u zadnjih par dana.
    Rush i meni odlican 8/10
    12 years a slave - odlicna i dirljiva prica, bilo je sjebanih scena pravo. S tim da sam sudeci po ocjenama i reviewsima ocekivao nesto za nijansu bolje. 8/10
    2 guns - ok za ubiti sat i po 6/10
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pogledao "about time 2013" ...dobar film,onako opusten
    ima donre ocjene i na IMDBu
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Veceras se ide gledati '47 Ronin'.

    Izcekivao sam ovaj film. Nadam se da nece razocarati. :)
     
  12. Piroman

    Piroman Komšija

    Ne znam, Keanu i borba...nije baš oduševio u onome 'man of tai chi'. Ostarilo se. :mrgreen:

    Po meni daleko bolje da su uzeli Adkinsa - BOYKA FTW. Lik čega god se domogne pretvori u oružje. (pogledati ninja - shadow of a tear kao dokaz) :cool:
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni je se svidjeo, 47 Ronin. 3D, je nepotreban ako se ima izbora. Film je mogao biti skracen komotno, jer malo je radnja razvucena. Da su ga skratili za pola sata, film bi bio pravo napucan, ovako malkice razvucen bez potrebe. Sve u svemu uzivao sam kao i 3ica mojih prijatelj, a svi imamo nekako isti ukus.

    BDW. evo stavio sam da se skidaju oba ova gore navedena filma, pa cu ti dati svoj sud kad ih pregledam. :)
     
  14. metallac

    metallac Aktivista

    Takođe preporuka !!! 3 sata su bukvalno proletila odličan film...
     
  15. aeRo

    aeRo Komšija

    Pogledao All Is Lost (2013). Drugaciji, ali dobar pravo 8/10.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  18. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Rush...
    Stvarno odličan film, oduševio me je. Svakako preporuke svima da ga pogledaju
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    konacno se odluci da ga pogledam i isti slucaj,bas odlican film
     
  20. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Pogledao Wolf of the Wall Street i moram reći da me razočarao. Previše je scena koje nemaju nikakve relevantnosti sa radnjom (ako radnje ikako ima), nema nikakvog razvijanja likova, ona scena gdje na kraju Belfort govori kako je pomogao bivšoj samohranoj majci i napisao joj ček od 25.000$ gdje ona govori kao "Jordan, I fucking love you" je izgleda poslužila kao neki element dodavanja moralnosti liku ali sve je bilo izgubljeno u dva sata koliko je već film prije toga trajao. Ukratko, film je o likovima koji nemaju nikakvog moralnog komapsa (u bilo kojem smislu), koji se žestoko provode (seksaju i smrču kokain) tokom cijelog filma upotpunjeno sa bespotrebnim dijalozima koje nikakve, ama baš nikakve veze nemaju sa radnjom. Mogao je komotno trajati 90ak min i bio bi vjerovatno bolji film. 5/10 od mene.