Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. GV

    GV Komšija

    +1

    Što se tiče Di Capria zadnjih 5-6 filmova po meni svaki bolji od Gravitacije
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To se uklapa u ono sto sam ja gore rekao za oskare.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Eh da ste gledali u kinu u 3d bilo bi drugo misljenje. Film je cisti dozivljaj, meni poslije ovog filma kao da se pojavio novi medij.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja spadam među 5% populacije koji ne mogu da vide 3D efekte. Uvijek mi je važnije priča bila i cjelokupan dojam filma od efekata i tehnologije u kojoj je sniman.
     
  5. daco87

    daco87 Aktivista

    Gravitacija je vrh film (po meni). Prica nije neka zavidna, al efekti i prikaz samog svemira je odlicno, najbolje do sada. Odlican osjecaj gledati i u momentu izgubiti pojam ravnoteze
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    u kinu, i 3d bas je sjeo :)
    inace ne gotivim 3d..
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    I nije samo do 3d-a, ni ja nisam ljubitelj, puno znaci i zvuk u kinu, al dzabe to sve da film nije vrhunski.
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    A nije vala za oskara, isto kao Obama Nobelova nagrada za mir :D

    Sad ce je Putin dobit koda gledam.
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Islo se sa rajom gledat, 300: Rise of an Empire.

    Od mene 6/10. Onako, nista novo. Prica je prvi dio iz druge perspektive. Previse monologa. Previse usporenih snimaka. Previse krvi. Previse Eva-e Green. Nije ona i njene sise za ovakvih filmova. Treba se drzat ljubavnih drama. Svidjele su mi se scene borbi, fino uradjeno, samo su sa krvi pretjerali. Kao iz Kill Bill: Vol 2, kada Beatrix Kiddo, ode kod O-Ren Ishii, i pobije joj citav klan. E, krvi ima kao u tom segmentu tog filma. :D

    Film k'o film, nije me nesto posebno impresionirao.

    Treci nastavak 300 garant stize.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Delivery Man (2013) http://www.imdb.com/title/tt2387559/

    Fina komedija, taman mi dobro doslo da zaboravim pokusaj da odgledam The Wolf of Wall Street :D Tek kasnije vidim da je remake filma iz 2011, al nema veze leglo mi ovako smjesteno u New York.
     
  12. Mujka

    Mujka Komšija

  13. senad_986

    senad_986 Komšija

    The Counselor
    Kad covjek pogleda ko je sve ucestvovao u filmu - Ridley Scott, Cormac McCarthy, Michael Fassbender, Javier Bardem, Brad Pitt, Penelope Cruz - ocekuje dobar film. Ne znam sta je Scott pokusao, ali mu definitivno nije uspjelo. Mrtva dosada od filma, a scenarij je tako mnogo obecavao (jedan od scena u pocetku kod draguljara) kao i Scottovi kadrovi, ali scene su tako nepotrebno duge i nakon par minuta gledalac vise i ne zna sta gleda. Na pola filma smo odustali od gledanja.

    Da, McCarthy nek pise romane, a neka drugi to prebace u scenarij za film.

    Preskociti obavezno.
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja


     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. Mujka

    Mujka Komšija

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  17. daco87

    daco87 Aktivista

  18. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Arlington Road
    Stariji film , 1999.
    Solidan triler sa Jeff B i Tim R .
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Gledao sam ga ja. Nako. Nista posebno. Ustvari ti je to prvi dio isprican samo iz druge perspektive.
     
  20. aeRo

    aeRo Komšija

    Pogledao 300: Rise of an Empire. Gledao sam neku nabudjenu CAM verziju, tako da mi je vecina efekata koja ustvari i cini ovaj film dobrim, izostala... To mi je mozda generalno pokvarilo dojam. Inace film ko film, nema nikakve napetosti ko prvi dio, kompletan je u nekom istom tonu. Bez spartanaca mi nije bilo toliko zanimljivo. Po meni su itekako usrali onakav prvi dio. Svjetla tacka je sam kraj filma koji je obecavajuci, jer bi nastavak mogao biti opak, ali da ne spoilam.

    Pogledao i The Best Offer (2013).
    Jedan od boljih filmova koje sam gledao u zadnjih par godina, definitivno preporuke!