BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

    Bolje bi bilo da kupe 1000 kilometara dobrog kabla i da naprave ovo sto imaju kako treba ili 1 GB internet :smt017
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    prijatelju,ovo je klasicno izvlacenje para za izbore
    znaci,naci ce se ovo u ponudi,ali ovdje je lagano zavrnuto barem 300-400 hiljada KM
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja sam dobio info da ce tableti bit, samo je nezahvalno tacno rec datum, btw za one koji ne znaju za vrijeme proslog svjetskog se prodaja lcd tv-ova i plasmi povecala za 200%.
    Licno mislim da bi bar 20% korisnika sad doplatilo 50km da moze dobiti integrisani stb ( manje skula i kablova).
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    biti ce i ove godine povecanje prodaje pred SP,to je normalno
    ono sto me interesuje su cijene ovih TVa a ako je suditi po dosadasnjoj telekom politici ,biti ce barem 30% skuplji nego u radnjama ,sto bas i nije konkurentno,jer meni je svejedno hocu li pare dati odjenom ili kroz 12 mjesec,opet cu platiti taj iznos,tako da ja nisam ljubitelj rata
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja, znal iko kad ce biti kit kat za ovaj lg g2, kad ce ovi smradovi pustiti nama ? (smradovi = bh telecom)
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Eh ! sigurno sada postoji "nekakvo" objasnjenje za sve ovo ...

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    U kojem smislu? :D
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    U smislu ping 10 :shock: i brzina od 10 Mb/s, onoliko koliko treba da bude na 10flat paketu...

    maximalno bilo oko 8,5 (postao sam ranije rezultate...).

    Promjenili router i kao to je to, a ja isti imao kod kuce (TP-LINK TD-W8901G) i nisam imao 10 cistih.

    Od kuda danas na poslu da naprave cistih 10 :D :?: , a ja ih zvao jer nije radio fiksni i na netu pucala veza...

    Sad radi i fiksni, a imamo i internet desetku :D

    Znaci, moze se...vidis da su mafija :D

    P.S. mozda se spremaju povecati pakete interneta, pa ce biti net flat 15 (ali ce raditi na 13 :smt005 ), kao ovaj sto je bio 10, a radio na 8,5 :wink:
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne znam, valjda zavisi u kojem si dijelu, na kojoj centrali, da li je preopterecena i slicno. Ja od pocetka imam deklarisanih 10Mb, i ono kada sam imao kvar na parici pa pucala stalno veza brzina je bila 10 Mb.
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Novi modem, nova nafaka.
     
  11. Talnay

    Talnay Aktivista

    Kit Kat vec odavno ima za LG G2, samo sibni update preko LG PC suite ili LG flash tool.
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Treba mi automatski....
     
  13. kio

    kio Komšija

    raja imam sljedeci problem.
    Od jutros se ne mogu spojiti na net, preko racunara koji je povezan na ruter. Napominjem imam moju tv full i ostale komponente rade kao i wi fi, jer kucam preko moba. Zvao sam ih, ali Bog zna kada ce oni doci a racunar mi je prijeko potreban radi faksa. Problem koji mi izbaci jest " local area connection doesnt have valid ip conf..."
    dhcp je on, ip postavke su automatske tako da to nisam cackao. Ima li kakav savjet :)
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    otvori cmd i ukucaj
    ipconfig /release
     
  15. kio

    kio Komšija

    hvala na savjetu @Mujke, probao sam ali nista.
     
  16. Mujka

    Mujka Komšija

    jesi probao ruter resetovat ? koji je model rutera ?
     
  17. kio

    kio Komšija

    tp link td-w8901 g nisam probao jer gubim postavke tako. Ovako mi radi sve osim pristupa sa racunara koji mi je spojen sa modemom. maloprije kao da sam imao net na sekund :s gledam autoconfiguration ipv4 169.254.126.8
    da li poslije ipconfig /release kucam ipconfig / renew
    hvala na pomoci
     
  18. kio

    kio Komšija

    ipconfig /releasel
    ipconfig /all
    ipconfig /flushdns
    ipconfig /renew
    netsh int ip set dns

    probati cu sa ovim
     
  19. Mujka

    Mujka Komšija

  20. kio

    kio Komšija

    fali mi dns postavke, ocita mi mrezu ali fali dns... Samo mi je crnjak da se ne po**** ostalo mislim na tv i telefon.
    pardon nisam vidio dns postavke, je li isto i moja tv/net kao i moja tv full. posto je kod mene moja tv full, hvala mujke