1. Xan

    Xan Aktivista

    ma i ja kažem da su ATi i nVidia tu negdje po performansama, ali kad pogledaš omjer cijene i performansi ATi je u velikoj prednosti... :wink:
     
  2. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Ajd evo malo i za neverne tome :p kartica radi na 500/812:

    [​IMG]

    Ajd sad pozdrav :D
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    Hehe.
    Ma to si ti sa photoshopom retusirao ;).
     
  4. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ma nvidai rules pa jeste li vidjeli Gigabytovu 5950ULtra GT pa bukvalno je digo cojek na 559/1017MHZ i u defaultu dize XT a po ovom HMHMHMH pa da kazem odera joj GUZOVE.

    Ja cu za koji dan zbavit FX5900SP pa vam javljam rezultate.

    Beast Masteru nadam se da ce se isplatiti investiija koliko ti tvrdis!!!!
     
  5. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Ja ništa ne tvrdim, samo pričam kako je kod mene :)
     
  6. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Pa ako je uopste grafa jaca od 9600XT ili od 5700Ultra znaci da valja sigurno!!

    A kod tebe je nesto maximalno ja mislim pa tebi proc radi na 2400MHZ i to athlon i molim te kad ga tek upalis sta ti pise pise li athlo 3400+ ili 3600+?????

    Zbog toga je tebi perfektno jer bukvalno imas najjaci komp na svijetu(kad bi se svi ostali gledali po defaultu) jos grafu kloknes i odatle ti 18xxx u 2k1 marku.

    Nadam se da ce biti i upola kao to tvoje ali ako mozes da vratis proc na 1833 i grafu na normalu pa da mjeris malo pa da vidim na cemu bih bio ono normalno!!!!!
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    A i ti imas komp za min 2,2 Ghz :D .
     
  8. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Pa meni je za taj rezultat u 2k1 radio na 2.4GHz, inače grafička jeste sigurno jača i od 5700Ultra i 9600xt.

    Ajd sad ću da stavim i grafičku i procesor na default pa ću da vam javnem rezultate :) (verovali ili ne, još nisam probao neoverklokovano :) )

    P.S. kad upalim komp ne piše ni 3400+ ni 3600+ jer ti procesori u barton varijanti ne postoje, piše 2400MHz (12x200)...
     
  9. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Dakle kad je sve na defaultu (barton 2500+ i neklokovana kartica sa detonatorima 53.03) rezultati su:
    u 3d marku 2001se je oko 14100 poena
    u 3d marku 2003 build 340 je oko 5100 poena.

    Pozdrav.
     
  10. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Istina ali me je nekako strah da se bacim na overclocking a sto pa ni sam neznam!

    Istina je da sam sa onim starim P4 przio ga na koliko je mogao pa nekad i maticna nije mogla vise od 1.9 i 133 a ja ga naguram 135 sa obicnim alu kulerom ali nekako sam sa ovim vise osjecajniji vjerovatno zato sto sam ga ja kupio i niko drugi ko zna!!!

    Usput bas sam neki dan vrtio prime95 test i na 60MIn testiranja temp nije presla 52 nadam se da ovo nije puno jer svaki put mi nekako sve veca i veca temperatura.

    Bas me interesuje kolika je tvoja Beastmasteru temp kad je moja ovolika!

    Kad kupim novu grafu vjerovatno cu skidati kuler sa procesora pa stavljati paste e sad pasta sad na njemu je artic silver ceramique 3 ebemu dobra pasta ko beton al temperature govore suprotno!
    Kako odnosno cime da skinem pastu sa kulera i procesora trebam li polirati kuler i smijem li alkoholom to raditi????


    Pozdrav
     
  11. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Pastu skini običnom krpicom (ako je silver pasta skidaj pažljivo jer se lako razmaže...) a što se poliranja kulera tiče..pa ja kad sam ispolirao moj TT7+ osetio se pad temperature od oko 3-4 stepeni... Inače sad mi u idle-u temp ne prelazi 43 stepeni dok pod punim opterećenjem ide do 48-49 stepeni.

    Pozdrav
     
  12. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ma to ti je extra jeli mislis temp na 2400MHZ ili default.

    P.s. Jesi li dizao napon jezgre kad si kloko!
    P.s.s. Cime da ispoliram dno kulera?
    P.s.s.s. Volcano 7+ jeli to na high ili medium ili low
     
  13. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Temperature koje sam naveo su na 2400MHz, kuler sam polirao iz više etapa, prvo sam uzeo vodenu šmirglu finoće 1000, posle nje 1500, i na kraju sam šmirglom (brusni papir) finoće 2000 i polirao sam ga dak donja strana nije postala kao ogledalo, ali bukvalno kao ogledalo! TT7+ inače radi @low brzini :)

    Pozdrav
     
  14. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Koju pastu koristis i nisi mi rekao napon procesora ali ebiga pa ti ima Xaser kuciste pa sad razumijem al me interesuje kako su tu ventilatori postavljeni????

    U svakom slucaju evo jos cekam da kerim nazove da se nadjemo i da kupi grafu a onda ja stupam na scenu sa 5900Sp i javljam vam clockove heheh nadam se da cu uspjeti naci te smirgle da ga osmirglam ko cojek?

    Ali vremenski koliko ti je to smirglanje oduzelo???
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    ova pasta ti je super (al nisam čuo za ceramique 3... ak je srebrna onda je artic silver 3 ili 5, ako je bijela onda je ceramique). uglavnom ne moraš to skidat, samo je stavi u totalno tankom sloju i sve 5. i ja sam cooler poliro, ali sa nešto grubljim papirom (ne znam broj)... uglavnom stavi papir na nešto ravno (staklo ili sl), cooler u ruku i deri po papiru dok nisi zadovoljan.
     
  16. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Pasta na kuleru mi je ona najobičnija koja dolazi uz TT7+, a što se tiče kućišta pa u njemu su dva napred ventilatora (koja uvlače vazduh), dva na zadnjoj strani kućišta (izbacaju vazduh) i jedan na bočnoj strani (takođe ubacuje vazduh).

    A što se poliranja tiče, šmirglao sam jedno dobrih 2 sata :)

    P.S. napon procesora je 1.675v
     
  17. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    e sad jos jedno pitanje trebam li koristiti vodu sa ovim papirom ili samo smirgl i nista vise???
     
  18. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Pa trebaš, zato se i zove vodena šmirgla:) Skineš lepo ventilator sa kulera da ti ostane sam bakar/aluminijum, kapneš nekoliko kapi vode na kuler i onda počneš da šmirglaš:)

    P.S. Ruke će ti biti skroz crne :)
     
  19. Esh

    Esh HWB

    malo kasno da se ukljucim u raspravu..

    netom su kruzile razne spekulacije o tome da su 5900xt kartice dosta loshe te previse "skresane" te da su slabije od fx5700u.. na taj fazon pali su i neki hrvatski mediji pa mozda i ne cudi sto je raja nepovjerljiva kada su u pitanju performanse kartice..

    mi cemo uskoro dobiti testni primjerak fx5900xt kartice pa cemo je u jednom opsirnijem testu usporediti sa 9600xt, 5700u te 9800se/pro.
     
  20. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Enise svaka ti cast treba jedan veliki roundup odraditi sa midend karticama.

    ma nek su ruke i zelene samo da skinem temp na recimo 45 pa da klokamo napokon!!!