Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Minx

    Minx Aktivista

    Sa Mango stranice:
    The cost of orders to be dispatched outside the European Union include all customs duties and other taxes, therefore you will not need to pay anything when your parcel is delivered.

    If, for any reason, the courier company asks you to pay any amount, contact us and so that we can resolve the matter.

    Roba znači ide na DDP Incoterms paritetu (Delivered Duty Paid) što je rijetkost za web shopove.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Aha, pitam jer nemam pojma kako to ide :D Kontam, je li im poslije javis koliko si platio sa nekim dokazom ili postoji to nesto (upravo sto spominjes) pa da odmah na carini znaju ko sta placa. Pa onda oni njima dostavljaju racun? Ili?
     
  3. Minx

    Minx Aktivista

    Rekla bih da bi po papirima uz paket trebalo biti jasno da oni snose sve troškove ali ako kojim slučajem dobijes obavještenje da trebaš nešto platiti kontaktiraš prvo njih da oni to riješe.
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nazove te lik iz DHL-a da im das sken licne da obave carinjenje, standardno, ali kaze da posiljalac preuzima sve troskove na sebe. Zaista rijetkost na webu.

    I da, cijene na webshopu su u BAM, tako da u fening znate ukupan trosak. Placa se direktno karticom.
     
  5. ibran

    ibran Aktivista

    Pa znaći kada ti neko plati nešto na paypalu ti novci nisu operativni dok se ne povuku na raćun banke, mislio sam da možeš imati određenu svotu novca na paypalu i njime kupovati tj. plačati.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Na bh paypal računima ne možeš raspolagati sa novcem na balansu. Moraš ga prebaciti u banku i tada koristiti.
     
  7. DSA

    DSA Aktivista

    Alibegovic, ima li još neka stranica kao thehut da rade free delivery prema nama? Konkretnije treba mi nešto od everlast a vidim da oni nemaju više taj brand
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Slabo kupujem u zadnje vrijeme, ali kupovao sam na johnlewis.com i mango.com u zadnja 2 mjeseca.
    Ovaj prvi sam dostavljao u Njemačku, ne znam za dostavu nama, na Mangu je dostava kako sam naveo
    par postova iznad. Kupovao sam i Everlast majice prije pola godine, ali ne može mi na um past gdje,
    možda eBay ili Hut.
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    Ljudi, kupuje li tko od vas sa Amazona?
    Ako da, može li iznjeti svoja iskustva, tražim jednu stvar na ebay-u, nemogu je naći, na amazonu mi je puno bolji izbor.
    Dali se registrirati na amazon.com amazon.co.uk ili?
    Kakvi su što se isporuke tiče prema BIH?
     
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Koliko znam amazon ne salje nista u BIH osim knjiga.
     
  11. kvaju

    kvaju Komšija

    I ja sam nesto slicno cuo, zato bih volio vidjet ovdje s vama jel zaista tako.
     
  12. Ninja

    Ninja Komšija

    Šalje se ponešto u BiH, ali zanemarljivo.
     
  13. kvaju

    kvaju Komšija

    Gledam po drugim forumima u srbiji ljudi narucuju preko njemackog amazona, neznam jel se mjenjalo sta u zadnje vrijeme za nas.
     
  14. heroic

    heroic Komšija

    Mozes koristiti mail forward service, sa amazona posaljes na adresu u njemackoj i oni ti uredno proslijede.
     
  15. kvaju

    kvaju Komšija

    Golemo i ovo, nudis im lovu a nece :) tnx na odgovorima
     
  16. Almir

    Almir Komšija

    znaci i dalje ne salju???
     
  17. kvaju

    kvaju Komšija

    Pa evo prije slanja mailova njima prvo sam htio ovdje da vidim sa vama, pa cu sutra probati se sa njima cut.
     
  18. GV

    GV Komšija

    Ja sam probao da naručim tinte za printer na Švicarsku adresu bez uspjeha. Imaš tamo u FAQ-u gdje šta šalju.
     
  19. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Pa za pojedine artikle obično imaš više prodavaca na Amazonu. Idi dole gdje piše cijena 10 New već od...
    Tu ti izlista sve prodavce I njihove cijene. Gledajte prodavce koji imaju international shipping. Obavezno provjeriti za svakog prodavca koliko mu je shipping za našu regiju. Tu zna biti jako velika razlika od prodavca do prodavca. Do sada sam kupovao samo sa amazon.de i amazon.co.uk.
    Sa amazon.com samo jednom, a i tada je prodavač bio iz japana :)
     
  20. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Nije problem to sto drugi salju, problem je sto samo Amazon ima popuste za praznike.