Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Mujka

    Mujka Komšija

    3-5 dana vecinom 3
     
  2. black

    black Komšija

  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Mujka hvala druže.

    Kod nas je hw skuplji nego vani 50%. Evo gledam baš kuler da uzmem za havera muka mi one reviewe gledati, tamo kuler 30$ kod nas budu po 100KM i to kod švercera. Da prosječan korisnik ovog foruma živi npr. u Švedskoj imali bi svi po 2 alienwara najmanje.
     
  4. kio

    kio Komšija

    Raja ne znam jeste li pratili, ali kurs $ je skocio i to dobro u proteklih par mjeseci. Najveci rast kursa od 2008 godine, u isto vrijeme najvise stagnira tj opada kurs eura. Tako ako kupujete promjenite u valutu eura... Nije neka usteda ali cent po cent :smt005
     
  5. kio

    kio Komšija

  6. selvin

    selvin Moderator

    Ne znam je li ja sta umisljam ali otkako dolar raste pare mi legnu isti dan kad i withdraw bude. A prije 5-6 mjeseci kad je padao dolar legle mi pare jednom kroz 7 drugi put kroz 9 dana i kad sam vidio na njihovom net servisu taj dan kad mi oznace da je bila transakcija bude dolar najnizi. Da li je slucajno ili stele tako ne znam :D
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    Fakat je porastao dolar
    inace kad se mjenja valuta recimo $ u KM obicno banke cekaju da se nakupi sredstava recimo 1 sedmicno mjenjaju da bi dobili sto bolju ponudu tj kurs po kojem se mjenja
    Takoda da mozda te selva potrefilo da bude "kraj" sedmice :D
     
  8. stripiii

    stripiii Aktivista

    iskustvo sa foxoffer.com?
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    slobodno narucujte power bank sa banggoda ( i ostalih)...nema nikakvih problema
    ja sam narucio,doslo bez problema...sada sam narucio jos dva komada...valjda ce brzo doci
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Zzz raja, zna li netko koliko se krecu spediterske usluge, imam jedan "masan" paket iz njemacke naruciti, debelo prelazi 1500KM, pa me zanima.

    Hvala.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    potpisujem :) na narucio 2 komada, i dosla bez problema, i rade sasvim korektno :)
    radi se o ovom modelu

    http://www.banggood.com/12000mAh-Extern ... 45012.html
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Koliko realno moze ovaj jedan kinezer dopuniti bateriju? Znam da zavisi i od kapaciteta baterije i od njegovog kapaciteta, ali eto npr. ovaj Kolinsov na nekoj bateriji mobitela oko 2000mAh. Pise da je kapacitet power bank-a 12000mAh.

    Citao sam negdje davno da se kao racuna tipa, npr.
    12000mAh (kapacitet power bank-a) * 0,8 (efikasnost power bank-a) * 0,8 (koliko treba napuniti bateriju, ako je npr 20% "puna") / 2000mAh (kapacitet baterije) i u ovom slucaju bi to bilo gotov 4 punjenja.

    Ali u realnosti je? :D
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Mislim da su za auto spediterske usluge 80 - 100KM. Pa vjerovatno za taj "masan" paket nece biti preko 50 jer ne znam kako se racuna, mozda imaju neki range-ovi, mozda nije samo procentualno u odnosu na cijenu, a vjerovatno zavisi i od vrste robe.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Thx, raspitati cu se jos u ponedjeljak.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kod mene je baterija ~3000mAh, i bez problema odradi tri punjenja i vidim po indikatoru da moze jos puniti :) znaci tu je to negdje kako si ti rekao ~10000mAh
     
  16. ibran

    ibran Aktivista

    Treba mi pomoć, kako na paypal računu limitirati iznos tj prebaciti sa kartice da je aktivan na paypalu osim ovih 1,9$ kako se još zove balans.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nemas sta prebacivati na paypal sa kartice. Konfuzno si postavio pitanje, hajd opet.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Paypal vuce sam sa kartice kad platis nesto preko njeg. Balansom u BiH ne mozes placati cak i da imas primljene neke pare na paypal one moraju prvo na karticu.
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ako ko kupuje ili mu djevojka/zena kupuje u Mangu, imate 30% off jos danas na mango.com, posta iznad 150KM besplatna (inace 15KM), dostave DHLom u roku 2-3 dana, a carinu, spediciju i sve eventualne troskove preuzima posiljalac, dakle ne platite dodatno ni marku.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    A kako preuzme te troskove?