Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Mail forwarding service...kupis preko amazona, uzmes besplatnu dostavu do neke adrese u Americi/Njemackoj, onda platis dostavu do Bosne + nesto sitno za uslugu.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    I skuplja pita neg' tepsija.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ljudi ima li još kakav sajt ko thehut i zavvi gdje ima jeftine robe, sniženja i sl.?

    BTW naručio tastaturu za laptop 16 dolara nikad nije došla ima mjesec i po i više majku im.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Stigli blokovi za grafe, 193 eura, samo 3.KM otvaranje paketa, znaci nije bilo carine.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    jesi dobro provjerio, mozda ne rade isporuku u Turbe :smt003 :smt003 :p da ti nije gdje Buban presreo pošiljku :D
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ide refund šta me briga :D
     
  7. kugla

    kugla Aktivista

    U posljednje vrijeme nista sto narucim od ovih kineza ne stigne i to sve razliciti trgovci na ebayu i imaju tonu transakcija i feedbacka. U pitanju su neke sitnice uglavnom 3-10$ i zadnjih 4-5 ovakvih transakcija sam morao trazit povrat novca jer za 44 dana ne dode nista. Kad evo sad provjeravam na HongKong Post sajtu pise Service temporaily suspended. http://www.hongkongpost.hk/eng/postage/ ... ndex.htm#b
    Izgleda da kinezi vise ne salju u BiH. Tj od svih zemalja na listi samo u BiH ne salju. Gori smo od Afrike jbt. Ima li neko da je jos narucio zadnjih mjesec ili dva a da mu nije doslo??
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Sad je bilo dosta praznika pa treba ocekivati jedno mjesec dana delay-a, tako to inace ide oko nove godine. Ja problema jos nisam imao vecih, skoro nekakav dio za auto narucio, doslo uredno sve. Dzindzi mindzi isto nekakvih za porodicu, nije jos stiglo ali sam objavesten odmah da ce biti delay.
     
  9. Tensai

    Tensai Komšija

    Imam isti problem.Naručio 30.10.3 artikla,2 stigla jedan nije nikad,tražio povrat novca.Naručio 4 artikla 12.11. i još uvijek ništa nije došlo,i tu ću tražit povrat novca.
    Moj prijatelj naručio neke zvučnike par dana prije nove godine i vec su mu stigli.Nije mi jasno nista.
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ko ce znati kakvim to putevima sve ide dok dodje do nas :D Sreca pa PayPal/Ebay dobro odradjuju one refunde, tako da nema sikiracije.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Upravo, meni je magicno cpu blok iz slovenije otisao u srbiju, pa iz srbije u bih. :mrgreen:
     
  12. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Meni je neki dan stigao kablić iz Kine.(ebay) , čekam još dvije sitnice! , iz UK dođe za 5-7 dana(ebay).
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Čini mi se da manje stvari naša pošta magično "zagubi". U istom danu je naručena tastatura za laptop ($25) i tri oklopa za daljinski od alarma za auto ($7) iz Kine. Tastatura stigla za tri hefte, a daljinskih nema ni na mapi.
     
  14. GV

    GV Komšija

    Ja ne kupujem ništa skuplje od 5$ pa ako dođe za dva mjeseca dođe, halal im
     
  15. black

    black Komšija

    Ako sta narucujete sta vrijednije doplatite za preporucenu posiljku sa trackingom.Stize dosta brze od ove obicne.
     
  16. anel007

    anel007 Komšija

    nekad u novebru narucio sitnicu od par dolara i jos uvijek nije stigla, zaboravio na to dok nisam neki dan pregledao svoje accounte na odredjenim sajtovima i vidim ima to pa sa povratom zakasnio, ali pocetkom decembra narucio 2 oklopa za mob i danas stigao jedan a drugi valjda stigne tako da haman nema nekih pravila, nesto dodje uredno a nesto ne mada mi je ovo prvi put da nesto kasni 2 i kusur mjeseca
     
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ja narucio aux kabal 9. novembra i nije stiglo nakon onog preporucenog roka od nekih 40 dana.
    Javio se prodavacu nekad krajem decembra i poslao mi novi (barem tako kaze).
    Evo danas stigao kabal, pretpostavljam onaj prvi sto je poslan.
    Isto nikad prije nisam imao problema sa ovolikim kasnjenjem, vjerovatno to pred kraj godine, praznici, pa guzva. :D
     
  18. kvaju

    kvaju Komšija

    U zadnje vrijeme (proslo ljeto i negdje do 12 mjeseca) narucio sam 10ak stvari s ebaya, doslo mi ih je 5, ostalih 5 sam refound, vecinom bestselleri, sumljam na nasu postu, ali sta ces.
    Kolegica s posla, napravio joj paypal, ebay da i ona, narucila 3 stvari nijedna nije stigla, i haj joj objasni da je to samo u zadnje vrijeme tako, da se nije prije desavalo tako. Sumljam da ce vise kupovat online.
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma naša pošta, carina ko već garant. I meni zadnje vrijeme dispute postao normalan a prije nisam nikad se s tim zezao. Da nas hoće kinezi staviti na crnu listu pa nek ide sve u pm.
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja nemam problema sa posiljkama, doduse odavno nisam iz kine narucio nista, zadnje vece je bila gtx 570, tj. tri sam iz kine narucio sve tri su dosle, jedino mi se jedna stvar izgubila, koolance 380i blok za cpu, uredno sam dobio refund, iz USA narucio.