Nova Konfiguracija

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Ghostbusters, Apr 4, 2014.

  1. lukicaa

    lukicaa Novi član

    Pozz jel mi moze neko ako zna rec jel bi napajanje ky-400atx p4 moglo radit s :
    Cpu: core 2 duo e8xxx
    Gpu: nvidia geforce 220 ili slicnu
    Ram: 3 gb
    2 hard diska
     
  2. Tensai

    Tensai Komšija


    Može raditi bez problema.
     
  3. lukicaa

    lukicaa Novi član

  4. misterHik

    misterHik Novi član

    Zdravo svima.
    Sastavljam jednu developersku konfiguraciju bez monitora. Budžet je oko 1000 - 1100 KM

    RAM - 2x4GB DDR III 1600MHz
    Disk - WD HDD 1TB 10EZEX +
    SSD 120-240 GB

    Računar će se koristiti samo za rad (programiranje, par virtualnih mašina koje će se po potrebi dizati i sl) + media centar (XBMC), jedan tv će biti spojen na njega. Ništa igranje, stoga mi grafička ne treba. Bit će dovoljna Intel® HD Graphics 4400 iz i3 procesora.

    Po mom mišljenju Intel® Core™ i3-4160 će biti sasvim dovoljan. Razlika u performansama sa najjeftinijim i5 je mala al je ušteda 200 KM. Bolje mi je razliku uložiti na bolji SSD i RAM.

    Pitanje je koju matičnu koristiti uz ovu kongiguraciju i koje napajanje uzeti.

    Zahtjevi za matičnu su da mora imati 4 utora za ram, sata 3 minalno 2 kom + sata 2 minimalno 2 kom, usb 3.0 i DVI + VGA + HDMI obavezno. Na računar će biti spojena dva monitora i jedan TV.

    Koji SSD preporučujete?

    LP.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    mozel nerka confa bez monitora, tast, misa, do 1600km ? gaming..
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    To tebi?
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    aham, kontam da yamjenim, ostat ce mi samo ssd monitor i periferija.
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

  9. bhd

    bhd Veteran foruma


    Pa moji djelovi bolji od tih djelova :D
    izuzev ploce i procesora :D
    Daj da to onda mjenjam samo :D
    ajde imal igdje da se uzme ploca procesor do 600km :D
    da je bar 2x bolje od mog 1055T x6, i 870 gigabyte ploca :D
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    nije bas da se razumijem, ali zar xeon nije serverski procesor ?
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koji model je ploca? Mozda imas FX podrsku, u tom slucaju lagano ubacis FX-8320 npr.

    Taj Xeon nije 'serverski' procesor, tacnije postoje serveri koji ga koriste ali su slicniji obicnim desktop konfiguracijama.
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja bi uzeo i7 4770 non K na piku 525KM i neku jeftinu Asus ploču od stoje i po max i ćao. Šta ćeš sa grafom Rale?
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Aham, do mene,

    Gigabyte GA-870A-UD3 v2 (3 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onda nemas AM3+ podrsku. Imao sam istu plocu nekad. :D
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma


    ostavit cu 280x svoju. Kontao sam uzet neku 290x al nema potrebe. Imam priliku da tusnem svoj racunar, i da kupim novi dodam par stoja.. Al kad skontam svi racunari do 2000 imaju slabije komponente od mog, sem ploce i procesora :D
    imam strasne stvari ali ploca i procesor mi je kiks.
    ta nije losa za 4770.
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nema veze to je zapravo i5 4570.

    Ima waha kombinaciju sa najjacim i7 4790K i ovom plocom za oko 900KM.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To od force ti jest najbolji savjet. Obicni 4770 i H81/H87 ploca. Za plocu ne moras dat vise od 150KM.
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa šta će ti ta ploča kad je taj i7 4770 zaključan a i takav je prejak za gaming za narednih 3-4 god.? Ima mickey asus ploča i za 130KM sasvim će ti biti dovoljna kada niti možeš niti imaš potrebe za oc.