Nova Konfiguracija

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Ghostbusters, Apr 4, 2014.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da ali samo na nekim mjestima, recimo ovaj dio nivoa welcome to the jungle cpu je zakucan na 97% a grafa 80% :). https://www.youtube.com/watch?feature=p ... HthY#t=473
    Sa 3570k na 4GHz imam minimum nekih 32fpsa a na 4,4GHz na nekih 39fpsa, e tu bi mi dobro doslo jos overclocka :) Ali to je nekih 5 minuta gameplaya a ostatak igre je gpu ogranicen a cpu je na nekih 50-80%
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Dok sam imao dvije gtx 780, drugi level optereti svih 12 threadova kod mene i to ako se dobro sjecam svi odu preko 70-80%.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Druze 3570K na 4,3GHz sa gtx780 stock bf4 cpu sve 4 jezgre zakucane na 100% ko da je prime :shock:

    Ja kontam kakav i7 zbaviti kad naleti sta povoljno.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To mozda na max detaljima. Ja sam igrao na high (vecina postavki) a nisam imao problema sa i3. Mada nisam gledao zauzece CPU-a...
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ni mom 3750K nije lako,u BF3 sa 7950 na visokim klokovima sve su jezgre dobro zauzete,nije bas 100% al jest preko 90%
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Da, sigurno je tako dok ne dodjemo u pitanje jace GPU i vece kvalitete slike-fps / inca monitor. Pa da li to dolazimo do pitanja da li je bilo dovoljno jake GPU i IGRE kada su radjeni testovi za FX procesore...

    Trazim neke testove i jako tesko je naci "posten" benchmark, evo MSI Z97 GAMING 5 (Metro: Last Light) http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/ ... _5/10.html , nema FX procesora.

    Kako moze i3 biti bolji od FX procesora kada se na testovima vecinom koriste graficke kartice cija je iskoristenost 100% ili igre koje vise koriste GPU. Ne treba cekati DX12, dovoljno je ukljuciti max postavke u postojecim igrama koje tek tada rade u DX11. Najvise volim vidjeti test igre sa Intel vs FX u kojoj pise no AA ili neki "srednji (non DX11) detalji" ili da RAM memorija radi u okviru Intel 1333/1600 specifikacija.

    BIOS ploce dosta radi, a posebno UEFI koji je radjen "ljudskim rijecnikom" i zbog toga je brzi od obicnog, pa kada pogledas PCI 3.0, usb 3.0, nativni SATA3...sta to fali AMD chipsetu :)

    Jesam tvrdoglav, ali pogledajte po kojoj cijeni se sada prodaje 2600K. Intel zestoko gubi na cijeni i skoro svake godine izlaze novi i5/i7 K procesori koji su masno skuplji od AMD-a. Hajd nadji polovan FX da se prodaje :D . U slucaju da negdje zapne, koji se to i3 i non K i5 moze kolikati, dok FX 8320 moze i jos je : around 30% lower annual home energy cost vs 3770K.

    Intel je sigurno bolji, ali i skuplji.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To što su 9xx ploče ograničene isključivo na ATX format. To je meni bilo dovoljno da instant preskočim AMD.
    Polovnih FX-ova nema jer ih slabo ko kupuje, a nasljednika nema do kraja 2016.
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Da, ta ideologija i jeste dosla od Intela (m-ploce), a sa druge strane proizvodjace GPU da prave graficke sa 3 ventilatora i jos ti treba mrcina od CPU hladnjaka.
    Evo danima se mucim da u malom kucistu Intel 2600K (Noctua pasta) sa R9 270 OC drzim ispod 40 oC idle, GPU 100%.
    GPU na 100% toliko toplote proizvodi da 3 ventilatora nisu u mogucnosti izbaciti vruci zrak, a navise me brine topla napojna.
    Performans racunar je predvidjen da bude u ATX formatu.
    Ne znam, ja tipujem na FX 8320 ili FM2+ A88X, bas se moram potruditi jedan dan da svoj testram.
    Idem na to da covjek kupi R9 280X ili GTX 770, R9 290.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dobro dizajnirano itx i matx kućište nema tih termalnih problema.
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Treba mi AMD vs INTEL jeftina konfiguracija, kompjuter koji ce raditi onoliko koliko traje garancija :D

    Taj kompjuter ce koristiti firma, nekoliko ljudi ce imati pristup, sluzi samo za ; upali-koristi kasu-ugasi :D

    Znaci Procesor G1610 + ASUS H61M-D (VGA, COM i paralelni port) / cijena / potrosnja / iGPU vs AMD ?

    Koliko sam istrazio AMD nudi A4-3300, ali nisam istrazio detalje, nisam nasao plocu sa slicnim karakteristikama i sl...
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako je samo za "koristi kasu" namjenu onda Asrock AM1B-ITX + AMD 2650 + 2GB memorije + 16-32GB SSD.
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Da za kasu sa fiskalnom i to...

    Zanimljivo !

    AMD 2650 April 9, 2014, Price at introduction $31, 0.028 micron, Radeon HD 8240 i 25 Watt.

    Pa ovo je zivi za rat za trziste niskih potrosaca...

    Hvala :wink: , ako jos nesto naumpadne bujrum.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Posto sam ispao iz fazona sa racunarima, trebao bi mi savjet sta uzeti za cca 400KM, ne treba kuciste, napojna, gpu, eventualno hdd bi isto ostao... Nesto na AMD-u. Moze li se SSD tu uvaliti?
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    znaci trazis cpu,plocu,ram & ssd ako bude mogao uletiti ?

    i3-4150, 3.50GHz BOX 22nm 224,00 KM

    4GB 1333MHz Patriot Signature CL9, PSD34G133381 60,00 KM

    MB LGA1150 H81 MSI H81M-P33, PCIe/DDR3/SATA3/GLAN/7.1 74,00 KM

    SSD SATA3 60GB Kingston V300 100,00 KM

    ____________

    458,00 KM
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moze i neki AMD, ako je jeftiniji... znaci nema nista 3D da se pokrece na njemu, covjek stariji, skenira sebi slike stare, igra DXBall :) ako se neko sjeca :) i tako te zajebancije... Skype, internet...
     
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Onda komotno moze i

    Intel® Celeron® Dual-Core G1840, 2.8GHz BOX 22nm 84,00 KM ..


    onda bi ukupna cijena bila : 318 KM

    onda bi mogao se pruziti jos 50 KM za bolji SSD i duplo veceg kapaciteta ,Samsung 840 Evo..

    i sa tim vecim SSD-om bi cijena bila 368 KM
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Gledao sam na ue.ba ili ja ne znam sta trenutno amd ima u ponudil, ili oni imaju losu ponudu, ali meni se cini po ovome da je taj i3 najbolji izbor. A mogao bi se mislim covjek pruziti sa 120GB SSD... moram mu jos ovo predociti :) pa da vidimo da li mu odgovara...
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    ovo je iz winwin.ba da znas.. a i3 je ubjedljivo najbolji izbor za manje zahtjevne konfe..
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Nedavno sam probao konfu sa AMD 740K na FM2+ bez APU, Radeon 7770, 8gb rama, odlična za midle range gaming