Kineski telefoni

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by selvin, Sep 19, 2013.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ocekuj cijenu najmanje 250$ na pocetku.
     
  2. efo

    efo Komšija

    otprilike ce tako i bit, sacekat onda mjesec dva poslije toga i nadat se da ce bit za oko 200$ na happy hour-u ili nekoj drugoj akciji. zasad sam zadovoljan sa sgs2 na cm11-ci, mogu pricekat koji mjesec.
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    iskreon proizvode cool i kvalitetne telefone al radi "supacke" politike bolje zaobic...
    sad su relasali source code za xiaomi redmi 1s - tj vise romova kernela itd

    ja sam evo prvi stavio stable tj kao jos u beti i rom i kernel
    cm11 i xcelerate kernel
    zakljucak
    kao da imam novi telefon baterija bolja multitasking bolji manje rama koristi
    ma sve bolje kernel je cudo :)
    znaci ako bas hocete xiaomi uzmite 1s jer ce 100% izac lolipop tj cm12 (vec sad ima sa 1bug tj pozivi neferceraju)
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Šta uzeti do jedno 150KM za jednog nezahtjevnog korisnika?
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Lumiju 530. Ili polovan Galaxy SII.
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    @Mujka,

    I ja slicno razmisljam vezano za 1S, vidim vec ima podrsku po forumima i ako dobije lizalo onda se ne bih mislio puno da li da ga kupim. Cini mi se da Redmi 2 nije neki strasan napredak u odnosu na 1S a kad je takva situacija onda je mnogo bitnija podrska developera u smislu custom ROM-ova nego nesto malo jaci hardware.

    Glavni razlog zasto bih promjenio telefon jeste podrska za dual sim jer mi to sada treba a inace moj vremesni Nexus me sasvim dobro sluzi i ne bih ga jos mijenjao da mi se nije ukazala potreba za dual sim telefonom. Razmisljao sam o Moto G ali je ipak prilicna razlika u cijeni u odnosu na Xiaomi.

    Nego Mujka jel ima nekih primjetnih nedostataka taj 1S, ti ga koristis jel tako?

    Usput, jest da nije oglas ali mogao bih poceti traziti musteriju za Nexusa :)
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    na mom primjerku jedina zamjerka je sto tokom snimanja videa auto focus je previse agresivan ono ko gubi se na trenutke mada recimo to se ne primjeti ako snimas nesto gdje af ima potrebu malo da se mjenja
    postao sam to na ofic forum i drugi ljudi nisu mogli repordukovat taj problem tj znaci nije software

    sto se tice redmi 2 realno dosta je to bolji telefon
    20 g laksi i po par milimetara "nizi" i "uzi" a i malo je tanji -- tj lakse ga drzat u ruci
    bolji 64bitni proc bolja grafa podrzaje 4g i vise frekfencija na 3g 2g 200mAh veca baterija itd itd ... :D
    al meni licno sve je to fino al ako nece relesat source code dzaba im to sve :D
    ko jednom proba custom kernel zna o cemu pricam :D
    sad bas nije pogodno vrijeme za kupovinu
    141$ * 1.45 = 205KM
    141$ * 1.65 = 232KM
    racunaj da carine dodje (232*1.1)*1,17 + 15 KM tj .. 315 KM sto nije bas jeftino al ipak telefon je vrh
    ja sam prosao bez carine vako dobio telefon za tacno 210 KM :D


    ovo izgleda nice :D garant ce se vedi svidit :p http://www.ibuygou.com/p-pre-order-xiao ... -6526.html
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Vidim da nije bas najbolje vrijeme za kupovinu ali ima S1 na Piku za 250 KM sto mu dodje ko neka srednja zalost jer se ne kockas sa carinom.
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  10. Mujka

    Mujka Komšija

    evo trenutno se igram sa zte red bull v5 1g rama
    telefon je stvarno super.......... za ove pare ne znam da se moze uzet nesto makar priblizno ovom
    109$
    kamera je super telefon je dosta laksi od mog redmi 1s
    laksi za koristit iako je malkice veci ima veci display.
    Sto se tice kamere tu je negdje sa redmijovom iako oni kazu da je 13mp a kod redmi je 8mp
    a prednja je definitivno malo bolja ono 5mp.
    Rom je(4.4.2) smooth a defaultni je nubiUI je super
    bit ce i custom romovo sigurno za ovu masinu
    zvucnik jedino nije cemu tj srednja zalost
    baterija je 2400mah i imam osjecaj da moze makar 5+h on screen time
    kvalitet izrade je super cvrst je telefon
    jedina mana je sto nema gorila/dragon glass kosto redmi ima mada je on skuplji 30$+ dolara
    mada to se rijesi sa nekom folijom koje nisu skupe
    http://www.gsmarena.com/zte_redbull_v5_v9180-6679.php
    mogu rec da na defaultnim romovima zte je brzi
    al sa custom romom/kernelom redmi 1s je brzi
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kako je sa internom memorijom, koliko ti ostane od ovih 4GB?
     
  12. Mujka

    Mujka Komšija

    580mb al imas sd card slot tako da np :D
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nisam bas u toku sa androidom, mogu li se aplikacije regularno snimati na karticu, bez rootanja i slicno?
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    Nevjerujem al opet zavisno od Roma
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zavisi od aplikacije.
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Hajd da se stupasim, kupio sam Xiaomi 1S, ovaj novi Meizu mi ne odgovara jer je single sim, a Redmi 2 sa pojacanjem mi se ne ceka a i dolar je prilicno jak a ja ispada da nisam previse zahtjevan.

    Telefon radi odlicno, ovaj MIUI nije uopste los, barem na Xiaomi, nema bloatware-a, ima bas fino opcija u podesavanjima, uglavnom pravo solidno djeluje. Vidit cemo nakon nekog vremena kako ce se ponasati.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Huawei i Xiaomi su se najvise izvojili kao kineski igraci, od njih je za ocekivati mnogo u buducnosti.

    Jos samo kad bi htjeli poceti raditi WP uredjaje... :) Huawei je radio ali bez uspjeha. Nisu se bas ni potrudili, a sjecam se da tada WP nije bio besplatan kao sto je sad.
     
  18. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Nisam siguran da li spada u kineske telefone (mislim da spada). Imam 2look (za više informacija google.ba ili promedia.ba) i sve same pohvale..
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako cemo "mak na konac" skoro svi su kineski, samo neki nose poznata zapadna imena a neki manje poznata kineska ;)
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma kako ja vidim nije bitno jel telefon kinez il je neki brand nego jel snapdragon ili mediatek.