Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Na carinama ti rade najvece DROLJE ! nije ni cudo sto nas je ovo spucalo
     
  2. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ovo je uzas, nadam se sto brze da ce nas maknuti sa blackliste. :(
     
  3. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Izgleda da si upravu, masa stvari mi u zadnjih godinu, godinu i po nije došla. Ajde ovi tomato likovi na ebayu, kontam ljudi i nisu neki trgovci, međutim u zadnjih 6 mjeseci, par stvari mi nije došlo od gold i green sellera, tj onih s maltene 99,7 % i 100 % procenata pozitivnog dojma. To me je zabrinulo, maltene se sve prepolovilo, većinu sam dispute i vratio pare.
    Trenutno imam jedan otvoren dispute i dva itema naručena, pa ću provjeriti kakvo je stanje, i vjerovatno ponovo na dispute.
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pitanje je da li je sankcije uveo samo Hong Kong Post ili i ostali s njima...
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Meni za divno cudo nista zadnjih godina nije nestalo, inace ne kupujem od kineza nista, samo zapadna evropa i amerika.
     
  7. anel007

    anel007 Komšija

    danas stiglo nesto naruceno zadnjih dana marta iz hong konga, sad ne znam kojom je rutom putovalo ali nisu one standardne zute koverte ispisane kineskim (ili kojim vec) pismom nego je stiglo u bijeloj koverti sa povratnom adresom u svicarckoj, mozda je to razlog zasto nije nestala u tranzitu

    [​IMG]

    i da, posiljke su narucene od razlicitih prodavaca na ebayu ali su stigle u istoj ambalazi sa istom povratnom adresom
     
  8. h2o

    h2o Aktivista

    I meni je pocelo mnogo brze stizati iz Hong Konga kako smo zavrsili na crnoj listi. :D

    Stvar (14 USD) narucena krajem marta mi je stigla za nekih desetak dana. Takodjer sam narucio za mobitel dvije stvari (oko 5,5 USD) od istog prodavaca 16-og aprila, poslano 17-og i postar mi ostavlja ceduljicu jucer (24.) da dodjem i preuzmem. Povratne adrese su kod mene bile normalne, Hong Kong.

    Sa druge strane, neke 4 sitnice koje sam platio 1-1,5 USD, dvije cekam vec preko dva mjeseca, a za ostale dvije isto ce uskoro biti dva mjeseca kako su poslane. Pravo cudno postalo. Skuplje su dosle vrlo brzo, dok neka sica nikako ne dolazi...
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ja sam u januaru narucio neku glupost i nije jos stiglo.
    Navodno poslao je opet lik, ali ja samo znam da nista nisam dobio.
    Kina je u pitanju
     
  10. ColdFire

    ColdFire Overclocker


    Na carinama vam rade vece kurve nege u javnim kucama .
    Proslo ljeto kada sam hio na godisnjem bilo mi dosadno . Zvrcnem starog imal se sta vozit kaze on ima . Dzemo najkuse patike . Sad kada vozis mozes bilo sta imas par kutija rashoda . Docem na granicu dam papku dva para pisi minus izbroj minus 12 kaze on moze . U TZ pukle ko halva . A da ne pricam deterdzen , kaladont i to ste sve radi iz Bugarske . Cirkus
    Vozis i oni sami traze daj bilo sta ... samo daj .
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Haj malo ohladi od tih carinika. Svaki post ti isti, vec smo shvatili da ih ne volis, ali ne moras u svakom postu naglabati o tome.

    A carinici su upravo takvi zbog ljudi kao ti koji svercaju i naprave ih takvima da bi sami profitirali.

    PS: I ne 'doces' nego 'dođeš = dodjes'.
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jbg malo je pretjerao ne možemo reći da su svi isti i trpati ih u isti koš ali razumijem u potpunosti kolegu. Podsjetit ću vas da su me jednom prilikom momački oderali na carini i žalio sam se zvali me na telefon a došlo je do toga da mi je neka žena tamo rekla sljedeći put kad budeš naručivao javi se meni i nećeš platiti carinu. Šta rade onda velike ribe? Pa jel se Sena hvalio više puta kako ima štelu na carini i da je više puta radi nje izbjegao plaćanje carine i mene to izrevoltira do te mjere da mi dođe da uzmem jihad jeep i zaletim se u u zgradu uprave za indirektno oporezivanje :D
     
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    Da ne zna tko kakvu dobru stranicu za kupovinu ribilovskog pribora? Najbolje bi bilo kad bi bila u UK-u i da su cijene pristupacne :D (+international delivery ofkorz)

    Hvala.
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma


    Sta ganjas ? :D

    Ja juce sa bingo stapovima uhvatio 3 kg ribe :D
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    Tek sam se krenuo baviti ovim sportom, tako da sam prilicno siromasan sto se tice opreme, trenutno ganjam dobru torbu i ostale "accessories".

    Imam 2 stapa i samo sam do sada pecao pastrmu na jezerima, jucer bas s komsijom pa smo 4 uhvatili. Prvu cim sam zabacio odmah se zakaci, pa smo je pustili (nadali se da ce biti vecih posto samo 2 smijemo ponijeti kuci - svaki). Kasnije isto tako neke po 300-400g smo pustali, i tek pred kraj dana uhvatimo dvije po ~700-800g, koje cu danas spremiti.

    Ganjam:

    Prsluk, torba, kutija (volio bi nekakav set uzeti koji ima dosta mamaca, ovog onog, ali to mogu i ovdje u nekoj lokalnoj prodavnici sebi sklepat').
     
  17. black

    black Komšija

    Narucio 25.12. masku za telefon danas tek dosla haha China Shenzeng
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Znaci ima nade :D I ja sam tako nesto, malo nakon nove godine... jos nije stiglo, a seller je navodno poslao opet.
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    Da se nadovezem na ono gore pitanje, kupio sam sve sa ebay-a, svega i svaceg u cajni.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Prije telefon zamjenim nego sto mi dodje maska iz Kine :D