BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Koliko ja znam jedini problem koji je bio na wifi-u novih modema ipv6 protokol smanji brzinu zbog timeouta ( ako neka web stranica nema ipv6) ali samo na nekim wifi karticama.

    Ako imaš problem sa uploadom uradi ipv6 test na stranici http://test-ipv6.com/

    Ako hoćeš ugasiti ipv6 samo pošalji mail na support, face ili nazovi na 1444.
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Blago tebi pa imas ponudu drugih provajdera. Ja bi rado otkacio BHT zbog njihovog odnosa prema korisnicima.
     
  3. zdici

    zdici Aktivista

    Test with IPv4 DNS record
    ok (0.619s) using ipv4

    Test with IPv6 DNS record
    bad (1.041s)

    Test with Dual Stack DNS record
    ok (1.486s) using ipv4

    Test for Dual Stack DNS and large packet
    ok (1.437s) using ipv4

    Test IPv4 without DNS
    ok (0.491s) using ipv4

    Test IPv6 without DNS
    bad (0.019s)

    Test IPv6 large packet
    bad (1.058s)

    Test if your ISP's DNS server uses IPv6
    bad (0.054s)

    Find IPv4 Service Provider
    ok (0.857s) using ipv4 ASN 9146

    Find IPv6 Service Provider
    bad (1.122s)
     
  4. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Mogu li mi znalci s teme pomoći s ovim problemom? Naime, evo već drugi put mi se dešava da, nakon što iz Elektroprivrede izyebu i moje živce i modem (struje nestane i dođe tri, četiri puta u nekih pola sata - dakle modem se za to vrijeme uredno pali i gasi), ne mogu koristit WiFi na telefonima.

    Internet uredno radi, WiFi na laptopu također ali na telefonima ni da čuje. Kad se to dešava primjetio sam da mi u postavkama modema, iako uredno koristim Internet kao sada recimo, stoji Disconnected u statusu xDSL konekcije, i dok se to ne prebaci na Connected meni WiFi ne fercera.
    [​IMG]

    Je li moguće da se s Telekomove strane pobrkaju sesije, pa moram sačekat tih nekih 24 sata dok se u sistemu sve ne resetuje i vrati u normalu ili? Kontam možda im to što se modem u kratkom roku više puta konektuje i diskonektuje nešto zezne u sistemu...
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Uradi factory reset inboxa.

    ipv6 ko hoce ugasiti samo neka javi na support, facebook kanal ili 1444 username i gasi se.
     
  6. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Je li ko u toku za Tuzlu, da li su neki radovi u toku ili je klasično zakidanje?
    Svake godine barem jednom mi smanje download, paket je netFlat10. Trenutno peak-a na nekih 7,5Mbita.
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Neki provajderi uzimaju u obzir tcp overhead, nekih 15-20 %, neki ne. Zato king ima punu brzinu a adsl korisnici ne.

    Kad je u pitanju dsl, nekad je upitan o uplink kapacitet lokalnog dslama. I onda overbooking na to.

    Gdje koriste ipv6? Zasto ga gasiti?
     
  8. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Ma ne uzimaju u obzir overhead dok ih ja ne napomenem, i stalno tako, evo 3-4 godine već, tradicija :D
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma i mene nesto zeza adsl evo dva dana, uspori skroz a ping u BF4 ode na 999 lol
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sad i kad napomenem spoje me s nekim serviserom koji tvrdi da imaju neku novu opremu i to samo za moju ulicu i ne može samo malo povećati već ima postavke 5, 10, 15 Mb :)
     
  11. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Je li na ACS-u, nisam siguran da bih ga znao podesit da radi ono šta treba radit (IPTV sa dva STB-a + Internet i WiFi)? :D
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Svi zte modemi defaultnu konfiguraciju imaju za mojatv sa bridge konekcijom.

    Ipv6 radi kao dual stack, ali cesto unosi kašnjenje prilikom otvaranja YouTubea i sličnih Ipv6 kompatibilnih stranica.

    Ja ga lično ne koristim. Više problema nego koristi...
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Šta dobijete sa ipv6?

    Jedinstvenu ipv6 adresu na internetu i mogućnost korištenja protokola

    Šta je problem sa ipv6?

    U dualstacku kada vaš računar otvara npr stranicu facebook.com dns zahtjev obično kasni vs ipv4 only konfiguracija, pogotovo ako ste na wifi mreži.
    Zato se često desi da neko ko ima samo ipv4 ima osjećaj da mu je "brži" internet. Ustvari resolva stranice nekad jednako brzo i/ili malo brže od ipv6 varijante.
     
  14. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Ok, kako do IPv6 na BIHnetu? :D

    I nisi mi rekao, je l' Innbox u ACS-u (preporučio si reset modema), da ne resetujem ako postoji mogućnost da šta zaserem, a modem nije u ACS-u? :D
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Evo nakon dugo vremena otvorim mojatv web i vidim da su neke nove kanale ubacili pa cak i Hayat HD :)
    nije loše valjda ne poskupe uslugu i OBN prebace sa 4:3 formata na 16:9 jer je patnja gledati ligu prvaka na LED TV-u i 4:3 format :D

    ja npr nemam 2x resivera nego je u jednoj sobi racunar spojen na monitor + lcd tv tako da pratim nekad neke tekme ponajviše.

    Jer ovako umjesto da placam dodatni resiver, i dodatni paket HD-kanale ja za 1km + PDV imam to sve nekako na drugom TV-u :D

    valjda ovo ne procitaju pa stave mojatv web mjesecno na 5km xd
     
  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    More bit a i ne mora. Javi se na pm da provjerimo.

    Innbox nema support za ipv6 tako da se ne sekiraš
     
  17. Almir

    Almir Komšija

    prešao bi na mojatv full fast+, ako sam razumio još je u toku neka akcija gdje bi dobio 14km jeftini tj 20% prvih 6 mjeseci.

    ako potpiše ugovor na 2 g stb se ne plaća? platio bi samo drugi ako bi uzeo?
    ima fiksni priključak na objektu ali taj nebi dirao ostavio bi starcima jel onda ide ovaj cijena od 11,7
    btw koliko uzimaju za upostavu poziva navodno je free u lokalu bh telekoma
    i bez štele koliko im treba da mi to odrade od podnošenja zahtjeva lokacija tz :)
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Popust je taj.

    Za priključak ovisi. Ako imaš postojeću paricu onda je cijena 11,7 ako nemaš paricu i hoćeš novu ( postavljanje novog kabla) to se placa 35km.
    Da bit mogli priključiti Full+ sa 2 stba treba ti vdsl linija mada u Tz ne bi trebalo da bude problem to spojiti.

    Što se tiče uključenja u tz to ni Milan taratolog ne može reći, okvirno 7-15 dana al to niko ne može garantovati.
     
  19. Almir

    Almir Komšija

    @stih
    kvala na info
     
  20. zdici

    zdici Aktivista

    ima li ko problema sa youtube danas ? :( kod mene sporo ucitava..video u HD formatu nece ni da pokrene..sta se desava