BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Cek ba ..nije to naj broj. Jesi li prije koristio "naj" broj i jesi li sada registrovao neki pa probao ? Ja sam na ultri vec koju godinu i dugo koristim "naj broj" kao i osobe koje mene zovu i sa "naj" brojem sam znao pricati i preko pola sata za tih desetak feninga a sada mi za naj broj odmah u startu skine 27 feninga.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    jep to je jedan od dva registrovana naj broja. Sada nisam nista registrovao, jer ako je skuplje sto bih :D
     
  3. Piroman

    Piroman Komšija

    Šta ćeš, valja plaćati onolike uhljebe pa umjesto da poboljšaju uslugu oni je još poskupe... welcome to BiH.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Tebi je to nesto mimo i nove i stare tarife. Prije je odmah odbijalo uspostavu poziva i to je to. Ne znam kako je tebi skinulo samo 4 feninga. A sada isto uzima samo uspostavu poziva i iznosi 27 feninga.

    I nisu novi registrovani brojevi vec stari. A probao sam i na drugom telefonu i isto uzme 27 feninga.

    Pa koliko tebi naplacuje za taj naj broj ako ti uzme za 10 sec 4 feninga ?
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa valjda kako i pise na njihovoj stranici 50% od obicnih poziva.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Eto, ja probah sa vise projeva i isto skida fiksno 27 feninga. Probat cu opet, mozda je neka greska.

    EDIT: Ima ova ultra priča:

    https://www.bhtelecom.ba/4431.html

    Ako ti je prioritete razgovor, prebacis se na tu tarifu i jos kada imas naj broj, jos je jeftinije. Mislim da sam davno aktivirao oultra priča ali mi nije nista jasno kako se sada odvijaju tarife jer su cijene stare pet godina.

    Ali je jedno sigurno, svake godine je sve skuplje u telekomu. Ultra priča + naj broje su bili 9 feninga 2010-te za uspostavu poziva i vozi koliko hoces. Na linku gore stoji da je 20 feninga a danas kada sam probavao, ode skoro 30.

    Neka zaokruze na marku pa da se skinem sa ove jedine telekom usluge koje koristim.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Postojala je tarifa kod koje si samo plaćao uspostavu 7pf ka najbroju i mogao pričati do sutra.

    Ne znam kako se zvala, davno sam to uključio.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Najbroj je inace i na prepaid i na postpaid 50% kako dmr rece, i pozivi i poruke. A to sto ti imas je neka druga ultra tarifa na koju se nekad moglo prebacit, tipa ultra prica, ultra pisi itd.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Usluga je "naj" broj i bilo je tih desetak feninga i na pretplati i na ultri (tacnije, 9 feninga kada je startala 2010). Jucer sam izlistao naj broj brojeve i kod sebe i kod drugih osoba i to su ti brojevi koje zovemo. Dodje SMS sa porukom: vasa lista Naj brojeva xx..

    [​IMG]

    Kod mene je mozda jos neka usluga aktivirana ali kod osoba kojima sam akrtivirao naj broj, koje takodjer godinama pricaju za tih desetak feninga, nije nista aktivirano 100% vec mi se tek jucer požališe da im skida vise nego inace. Ja cesce koristim viber pa nisam ni upratio jer svaki mjesec ostane 4-5KM viska kredita.

    Jedino da nije bila promjena imena usluga, da je "naj" broj sada nesto drugo.

    EDIT: Sad sam provjerio. Ti su se "naj" brojevi vezali direktno za ultra fan tarifu koja je uzimala samo desetak feninga za uspostavu poziva i to je to. Ugasili su ultra fan i aktivirali ovu "pričaj" koja uzijma 7 feninga za uspotavu poziva + 20 za neograniceni razgovor.

    Ja za tu "fan" prvi put cujem a drugim sam osobama aktivirao samo naj brojeve i to je to. Kao sto mi i sada izbacuje da su ti brojevi sa kojima smo pricali "djabe" registrrovani kao naj brojevi.

    Kako god se zvalo, nije ni bitno vise, po obicaju komplikuju sa paketima.. ali se pricalo za desetak feninga a sada u startu uzmu skoro 30. Nema vise svrhe.
     
  10. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Koja nam je alternativa ljudi? Ja prekjucer napunio 5km sad imam 1.65, da prelazimo na pretplatu? Jesu li ostali najbrojevi tamo jos uvijek uspostava 9kpf i 1000 besplatnih minuta lupam ili?
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Nails pogrešno navodi pa ga slijedite. Naj broj je uvijek bio i ostao 50% od normalne cijene i na ultri i na postpaidu kako sam vec naveo. Ostalo su tarife i usluge na koje ste se prijavili i zaboravili ili su vas automatski prebacili sa neke druge. Meni je mini15 sa 200% vise super opcija. Ne znam postoji li jos, bili su produzili akciju pa ukinuli pa rekli da ce bit aktuelna uvijek, tako da ne znam sta je sad.
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Iz telekoma kazu da je ta ultra prica zamjenjena za ultra fan, tarifa koja se vezala za naj broj i koja je zapravo bila free (tih deset feninga) za dva naj broja a mene je zbunilo sto su svi ti ultra fan brojevi na listi "Naj" brojeva i sto se aktivacija preko telefona zvala naj broj. I ako je zapravo bila aktivacija za ultra fan kroz naj broj aktivaciju. Sada su ultra fan tarife korisnicima prebacene na ultra priča bez obavjestenja.

    Poenta je da se prije moglo pricati neograniceno za 10 feninga prema dva naj broja, sada vise ne ..ma kako sve zvala prokleta usluga.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa nista onda ako ne pricas puno a pravis vise kratkih poziva skini se sa te ultra price i ostavis samo naj brojeve.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Bi'ce tako ali fali ta opcija neogranicenog razgovora. Osobe koje su bile na mojoj listi su bile najcesci sagovornici. U toku dana par kracih ali i par duzih poziva. Isto tako i kod osoba kojima sam ja bio na listi i koje opcenito poznajem da su imale ovo uslugu. Sada nema adekvatne zamjene. Kako kolega kaze, 5KM ce trajati 2-3 dana.

    Ja vec neko vrijeme forsiram maksimalno online komunikaciju bilo facebook bilo viber pa mi je ostajalo kredita ali za duze razgovore nema vise alternative.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    meni nije dalo. ali i da maoze mijenjati, djabe mu kad ce system za automatsku konfiguraciju sve vratiti nazad kako je i bilo cim se restartuje mode.
     
  17. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ima li neko ovaj student paket, jel tamo uspostava ostala 9kpf pa onda 1000 minuta u toku mjeseca?
     
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ja koliko znam 6kf je uspostava poziva
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Na novim zte modemima sada radi promjena wifi postavki i sa portala.
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Nikad nisam kontao isplativnost prepaida, ali ni postpaid nije neka sreća od kako su ukinuli 200% paket.