BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma oni su prava stoka!Sama cinjenica da uzmes start paket i tamo u startu imas lazno oglasavanje.Navedene 4 tarife, a u stvari imas samo dvije.Startnih 5KM kredita a ima 3 itd itd.Pa zamisli nekog stranca, uzme to i satra se jadan trazeci da nadje nesto sto ne postoji.Mislim, koja firma nakon postojecih povoljnih tarifa mijenja nesto na gore i skuplje, a reklamira se da daju vise.Fujjj!A da ne govorim kako vise ne mozes namjestiti drugi naj broj ni preko koda ni telefonski.To sam probao sa 2 broja i nema sanse, samo greske javlja.Svaki put sam morao servis zvati.Idioti hebeni!
     
  2. zdici

    zdici Aktivista

    ima li ko problema na ADSL-u ? meni ovih dana sa 2x razlicite lokacije u gradu isto desavanje..otvaram stranice redom i slucajno se desi da neku stranicu ne otvori isto koda je stranica pala ili nema neta! izbaci mi poruku "This page can’t be displayed" uradim refresh radi stranica..nesto kod BH Telecoma-a izgleda nije OK
     
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    Ista stvar i kod mene u zadnja dva-tri dana.
     
  4. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

    Ako vam je Windows 10, idite na Network settings, pa Proxy i iskljucite Automatically detect settings,a i u postavkama routera stavite Google-ove DNS servere 8.8.8.8 i 8.8.4.4!
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako ko ima Paradigm PTI modem ( onaj sa BHT logom) i problem sa netom obavezno prijaviti putem 1444, support ili facebook-a da se isti zamjeni.
    Za slanje putem emaila i facebooka samo posaljite username i kontakt telefon.
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Da li je bilo/ima kakvih problema sa Kasdama, treba li njih mijenjati? Kod prijateljice cesto padne net, prestane raditi na nekim uredjajima dok na nekim radi. Zamijenio sam DNS ali opet se sa vremena na vrijeme pojavi limited connectivity, a npr na mobitelu radi u istom trenutku.
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ne bi trebalo, ali ako je plava kasda i to je star modem i zreo za zamjene
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo kao sto sam i sumnjao dodje racun za august i nije ukljuceno snizenje za prelazak na novi paket. Na racunu obracunato pola mjeseca netflat10 (13,23KM) i pola mjeseca netflat15 (17,43KM) i sve ukupno sa PDVom 35,85KM. Odmah sam zvao i zapisali kaze poslat ce mi reklamaciju da ne placam dok ne stigne :)
     
  9. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav

    Imam dva pitanja.

    Prvo u vezi ovoga dolje. Prijatelj danas išao da poveća brzinu u sklopu ove akcije i u poslovnici Bh telecoma su uslovili da mora potpisati ugovor na dvije godine da bi ostavrio popust od 30 % Potpisao je i još uz to umalo mu lik ne "uvali " tablet. Kao "moraš kupiti da bi mogao ostvariti to pravo."

    Drugo pitanje jeli se može pristupiti ovome ZTE ZXHN H108N i jeli se može namjestiti da se "ručno" konektujem.
    Probao samo 192.168.1.2 ali samo obavjest Unable to connect.

    Hvala
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    192.168.1.1 loguj se sa user/user.

    To za potpis ako radiš na šalteru. Meni su lično ljudi rekli da može na portalu, i još da ima neka kvakica to za 12/24 mjeseca.
    Tako su mi rekli ovi što rade na šalterima.

    Obavezno reklamirati ako ko dobije 30% veći račun.
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Da se citiram, ima li kakav nacin da se iskoristi ova akcija sa povecanjem brzine ako koristim MojaTV ? 5Mbita nije za 2016. :D
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Jedino da uradiš downgrade na Phone+ i prijaviš nf10.

    Opet ako imaš HD kanale i/ili dva 2stb-a male su šanse da ti je dovoljan obični adsl2 modem moraju te prebaciti na vdsl2 opremu.
    U nekim situacijama ( ako ne može drugačije) pusti se jedna usluga na jednu a druga na drugu paricu ( ako ima slobodnih parica na lokaciji).
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    HD kanale nemam, samo je jedan STB i tako ce vjerovanto biti u narednih par godina. Gledam sad ne bi bila losa ni ova Full Fast + opcija, 20km vise za 5 puta brzi internet. A ovako bi placano blizu, za duplo brzi net. Hmm :D
     
  14. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala za ovo gore prvo. To je to

    Imam još par pitanja.

    Prvo pitanje je ponovljeno pitanje iz prvog posta.

    Jeli se može podesiti na ovome ZXHN H108N "ručno" konektovanje na internet.

    U vezi druga.

    Podnio je zahtjev na šalteru na Ilidži. Koliko treba vremena da mu promjene brzinu.

    Drug živi u tibrinim zgradama i htjeli bi smo da vidimo koja je maksimalna brzina koju mu instalacija može podržati. Koji dio u routeru treba da se gleda pa da se dobije taj podatak. Stranac je i hoće da uzme iptv box i paket od digiturkplay-a Zato je išao na povećanje brzine. Ovo pitam jer bi povećao i na veći paket od netFlat 15 ako bude trebalo.

    Ovo u vezi promjene paketa.

    Ovako je kada se loguje preko Bh telecom-ve stranice.

    [​IMG]

    Ovdje je ponuda

    https://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5b7b41befbc.html

    Ovdje je link gdje se prijavljuje nova usluga i gdje ima opcija (Trajanje ugovornog odnosa) jeli na 12 ili 24 mjeseca.

    https://www.bhtelecom.ba/portaladslprijava0.html

    Meni ovo izgleda kao opcija samo kada se prijavljuje priključak na novo a ne u slučaju promjene paketa.

    Hvala.
     
  15. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Da se i ja nadovežem s pitanjcem. Kod mene je kombinacija fiskni + netFlat15 (prešao sa nf10), potpis ugovora na 24 mjeseca.

    Je li treba da dobijem jedan račun ili odvojeno? Sada sam dobio samo za fiksni. Haj reko to da priupitam, možda nisam skonto.

    PS brzina je bila 10Mbita dok Stihoklepac nije pomogao, shout out to my man :smt006
     
  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    @sumeir Postojala i opcija na portalu ali su je izgleda su je "experti" skinuli. U tom slučaju 1444 ili šalter.
    Može se podesiti ručno konekcija, tako što odspojiš modem sa linije uradi factory reset i onda uđeš u modem sa admin/vr10vr10tajn1pa55 preko adrese 192.168.1.1. Na interface setup deactivate pvc0.
    Ako je netflet na pvc1 samo promjeni vpi vci na 8/35 izaberi tip konekcije pppoe/allways on, i označi samo ipv4.
    U Lan postavkama možeš ručno podesiti dns. Ja lično koristim google dnsove 8.8.8.8 i 8.8.4.4.
    U ovom slučaju ne možeš podešavati wifi preko portala nego moraš svaki put ulaziti u modem.

    Što se tiče Tibre koliko ja znam zahtjevi se realiziraju u toku sedmice ako je parica dobra. Odeš na modem na adsl status i pogledaj attainable rate, mora biti bar preko 17000/1000 da bi nf15 fino radio. Za vanjski stb čak i da gleda hd dovoljan mu je nf10. nf15 Jedino ako hoće 4k reze gledati.

    @Bonded_by_Blood
    Dobit ćeš jedan račun za internet sa dvije stavke za nf10 i nf15 ovisno kada je prebačen. Možeš ostvariti dodatne uštede ako objediniš sve račune na jedan ( usluga se zove mojizbor) i ušteda je otprilike jedan mjesečni račun godišnje.
    Pošto Steven Hawking sam ne bi skontao popuste bh telecoma imaš kalkulator na https://www.bhtelecom.ba/6047.html gdje uneseš pakete koje imaš i on ti izračuna popust.
    Sve usluge moraju da se vode na jednu osobu.
     
  17. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala na ovome "masnom" odgovoru.

    Pokušam ovo ovako uraditi kako si kazao pa ako šta zapne javim.

    Što se tiče obraćanja na broj 1444 i šalterima svi do jednog govore da se mora potpisati ugovor na 24 mjeseca. Ako znaš direkciju da ima i da se može podnijeti zahtjeva za povećanje brzine a de se neobavezuje potpisivanje ugovora na 24 mjeseca javi. :)

    Hvala još jednom.
     
  18. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    @Stihoklepac, već sam dobio taj račun pola-pola tj dva računa nf10 + nf15, jer sam u augustu podnio zahtjev.

    Realno, po ovom kalkulatoru nisu neke velike uštede jer su samo dvije usluge, tako da nije ni bitno.
     
  19. ekolog

    ekolog Novi član

  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Samo da bude besplatan, što se mene tiče neka izbace sve arene za jedan Sportklub kanal. A kao što gledam bit će 5km +PDV. Kad su za one hebene Farme tražili dodatno plaćanje, pih, trebaju meni platiti da ono gledam :)