Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. JVC

    JVC Overclocker

    Mislim da bi ti za tako nesto LG bio najbolji izbor, podrzava sve zivo putem usb-a, solidan smart, imas 32, i 37" vidi u tehnoshopu na koriji, ili stupu, cijene su im ok. i medju rijetkima dajz na kredit bez kamata, znaci ista im je cijena za kes i na 12 ili 24 mjeseca.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Može li konkretno model , izvTuzle sam pa da potrazim u lokalnim prodavnicama. Tnx
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    eh ljudi,da vas pitam,sigurno se razumijete u to
    naime,na mom LGu su se pojavile one fleke po ekranu,po rubovima televizora i na bijeloj podlozi se primjete
    kako se to zove i ima li tome spasa ?
    lcd je star 5 godina,je li mu to dohakalo ili ?
    evo i slike
    [​IMG]
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Ovo je cesta boljka starih lg tv-a, bogami cujem da ni novi nisu imuni na ovo.
    imao je, i panasonic slicnih problema, zato su mi se uvijek gadili, gledas ga u prodavnici svuda bijela boja kod njih siva, i sav flekav.
    To se zove DSE, samo me cudi da se pojavi odjednom ,ali ko ce mu ga znati nema vise pravila.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa nisam bas siguran da se pojavilo odjednom,ali sigurno ovo nije postojalo u prvim godinama koristenja televizora
    sada je ovo bas flekavo sa svih strana,pa sam zato upitao a inace sam pravo zadovoljan televizorom i slikom,dok ove fleke nisam primjetio
    ovo sam skinuo bijelu sliku sa neta,stavio na stik i dobio sam ovu flekavu sliku :D
    ovdje bijelo vise nije bijelo :D
    znaci ne moze se popravljati,dok radi radi i ebat ga ,potrosacka elektronika je to
    inace za vise od 5 godina nije imao ni jedan jedini kvar ili neki problem i opet bi kupovao LG,jer je niza cijena od konkurencije a u biti tu je to
    a i ja nisam neki zahtjevni korisnik,jer tv skoro da i ne gledam...utakmice jedino i nekada film sa sticka
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Koliko je meni poznato bez zamjene panela nista, a to je skuplja pita nego tepsija.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    Imas Tehnoshop kod Sonog trga, otidji i pogledaj sta ima za te pare sto trazis. Mada su za LG cijene svugdje iste, i u Genelecu su u marku, jer LG definise.
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kakav je Philips 42pfl3704/12 primarno za igranje igara sa konzole? Uz to bi se puštao sadržaj sa YouTubea. Možda u godini jedan film da bi se pogledao, možda nijedan :D Cijena nekih 300 KM koji cener gore dole. Ako ima šta bolje za te pare slobodno predložite.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    300 i koja km? Gdje?
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Polovno na piku, ne novo. Nisi mi odgovorio valja li, nećeš mi sad valjda ispred nosa kupovati :D Ako treba link reci da ti pošaljem u pp.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nemam pojma valja li al pomislih neki nov za te pare,pa onda pomislih greska u pisanju.
    Necu ti kupiti ispred nosa. :)
     
  13. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Poz drustvo, koji tv bi preporucili do 800KM max. Ne mora biti smart tv.
     
  14. efo

    efo Komšija

    Pozdrav i od mene, ide pitanje u vezi SONY 40''WD650 (SMART WIFI X-REALITY PRO; 200HZ; FHD; MODEL 2016), da li neko slucajno zna valja li ovaj cemu, koliko vrijedi po vama? Fina mu je cijena za koju ga mogu nabaviti. Ima i 48 incna verzija 2 glave skuplja.
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja sam jučer vidio u Staniću za 1555 50" Sony smart sa wifi slušama
     
  16. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    Niko?
     
  17. zalizani

    zalizani Aktivista

  18. efo

    efo Komšija

    Samsung H6400 za 1350 KM ili Sony W755 za 1470 KM, oba 50 incha? Smorio sam se ganjajuci review-e i poredeci, a na kraju se svede dobrim dijelom na srecu. Koji od ova dva je generalno bolji ili imate neki treci prijedlog do 1400 KM?
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Možda Sony jer sumnjam da će Samsung još dugo podržavati H6400, ipak je to dvije godine star model. Oba imaju sličan AUO panel, tako da je samo pitanje sreće kakvo ćeš dobiti osvjetljenje i uniformnost. Sony-ju nedostaju neke elementarne stvari, kako na daljinskom, tako i u softveru, Samsung je mnogo intuitivniji za korištenje plus dobivaš Smart daljinski i 3D naočale (ako ti je to bitno).
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Kao sto Neo rece to ti je u pet deke, ali ipak ti je sony novija generacija, i zvanicno se prenosi i u 2016g. tj. nece za 755 i 805 biti zamijena, to sto nedostaje na daljinskom se lako rijesi jer ima najbolju aplikaciju za android, i ios koja ima doslovno sve tako d ati ni daljinski, ni smart daljinski netrebaju sekunde, a sto se uniformnosti tice tu ti ni gatara nemoze pomoci, varira od dobre do uzasne na obadva modela, sve ti je to kako ti grah padne.