Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Hvala drug, al' mislim da bi me žena ubila dok spavam ako bi spomenuo novi tv u naredne 2-3 godine. :D

    @DSA - model 55JS8502, platio ga 3 milje preko poznanika koji ima neki deal sa distributerom.

    Uglavnom u ovih par sati koliko sam se "družio" s njim sve pohvale. Mislim da je ovo prvi tv koji sam kupio u zadnjih 10 godina a da ima poštene zvučnike, mada ću na jesen ganjati neki soundbar.
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    zesca sminka, sretno! :) da te posluzi i za bolji mjenjao

    koliko ima garancije ?
     
  3. DSA

    DSA Aktivista

    A koja mu je redovna cijena? Gdje si ti kupio tacno? Daj nam kad stignes baci bar neku mini recenziju
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Do prije par dana je bio 4.5 hiljadarke, evo sad vidim i kod njih je na akciji:
    https://www.mobilmedia.ba/samsung-ue-55js8502txxh.html
    A cijenu mi je poznanik "sredio" preko distributera.

    @bhd - nažalost samo dvije godine garancije, plus se 3D naočale moraju posebno kupiti.
     
  5. DSA

    DSA Aktivista

    ljudi kakva je kupovina sony 48w705c? ima li sta bolje za 1.300 KM? nisam upratio da ga je neko sa foruma kupio
    jel bolje dodati jos cca 100 KM za Samsung 48" JU6472?
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imaš za cca 1350KM Samsung 50J6200, ja bih radije to uzeo.
     
  7. DSA

    DSA Aktivista

    a sta mislis neo za Samsung 48" JU6472? 1389 KM u multimediji
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

  9. DSA

    DSA Aktivista

    Sto? Na avforums su ga ocijenili bas dobro..cak su mu dali i avforums recommended award
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Baš kao i Sony X8005 (4K), taj Samsung ima samo 60Hz (ili čak 50Hz po nekim navodima) ekran i nije dobra opcija za filmove i serije. Za gaming je vrlo dobar s druge strane.
    Iako je "samo" 1080p, 48/50J6200 je bolja kupovina a ima 120Hz panel.
     
  11. DSA

    DSA Aktivista

    volim ove rasprave na akademskom nivou..sa faktima..znas sta neo, sutra cu otici do tehnomaga/mobilmedia, pa cu onako uzivo zraknuti oba modela, ako budu imali u pogonu
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Prosle godine uzeh 48h6400 za 13 stoja kao bestbuy tv i nisam se pokajao ni sekunde. Vrlo vjerovatno da cu uskoro kupiti jos jedan tv. Sta je sad bestbuy za nekih 13-15 stoja?
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    To sto ces pogledati obadva tv-a u radnji, u pogonu ti je glupost jer oni vrte demo materijal sa medija playera sniman sa takvim bitrejtom da pola blu ray filmova nema taj kvalitet, plus store mod (napucano sve do jaja) tako d anajvece smece kod njih izgleda kao satelit, a kuci kad zakacis kablovsku, i neki player, pa malo podesis sliku onda stizu ili suze, ili kazes hvala bogu moglo je biti, i gore.hahahah
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Sony 43w775c ili 50w755, ili opet neki samsung, stvar ukusa.
     
  15. DSA

    DSA Aktivista

    E ibg sad JVC, pretjerao si
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Bas tako "samo 1080p." nije nikakva hendikep jer 4k ce zavladati za 5 ili vise godina, u njemackoj tek krece eksperimentalno fullHD, znaci ostaje internet streaming koji nije neka sreca, uhd playeri izlaze, ali cijene su vesele, filmovi isto tako, kod nas 90% ljudi nezna sta je hd, a ne da je vidjelo blu ray sve se svodi na kablovsku, ili eventualno neki player, malo ko ima blu ray pa da je vidio postene slike.
    Drugu kupovina sakatog 4k tv je glupost, bolje kupi posten fullHD nego sakat 4k, 4k se kupuje kada sazrije tehnologija, kada se implementiraju sve prednosti 4k UHD standarda (10 bit panel, hdr, itd) a samo radi rezolucije to je cista glupost, drugo je onaj sto Neo kupi haman vrh 4k ponude, future proff sto kazu, a ovi jeftikaneri 4k su cisto smece, gledao sam par modela samo staticna slika lici na nesto, cim se pomakne uzas, ja sam radi togo odustao od 4k tv-a, i ako sam bio krenuo po njega, predomislio sam se u radnji.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Najgore je što za svaki komad potrošačke elektronike moraš sjesti i danima istraživati neke skrivene nedostatke i specifikacije. A pored toga razlike između US i EU modela mogu biti baš velike (npr. Sony X810C i X8005C).
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Po cemu sam pretjerao, definisi to.
    Ja ti kazem da u prodavnici nista nemozes vidjeti osim fizickog izgleda, slika nula bodova nez sobe, i podesavanja.
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    I sta god da kupis u nekom normalnom cijenovnom rangu.....zajebo si se, samo dali manje, ili vise to je druga stvar.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Može li preporuka za TV 32 ili 37", hoću u sobu za dijete da je skinem sa našeg tv-a, dosadilo mi gledati crtane po cijeli dan. :)
    Mislio sam nešto sa čime ću moći se nakaciti na YouTube i da ima USB, nemislim plaćati dodatni priključak za mojuTV radi par kanala crtića.
    Kvalitet slike i nije joj bitan jer ima dvije godine :) Dakle može i 720p, ali da mogu pristupiti internetu i USB.