Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. JVC

    JVC Overclocker

    Meni nije bilo tih problema do februarske verzije, ali nakon ove aprilske to je strava, imam i blu ray sony koji ima komande za tv pa se isto desava tako da sam iskljucio baterije, neispravnost daljinskog, nadam se da ce pokrpati to jer je ostalo ok. dosta se poravilo, ali jedno poprave dvoje pokvare, i sl.
    Komsija ima philips 6550 isto android, ma ovo kod sony tv-a je mala maca koje on probleme ima, i koliko je slika losija, sto je crnjak pocne sam paliti, i gasiti neke funkcije, a aplikacije se ruse svakih malo, jos oni prave godinu dana duze android tv od sony-a, pa imaju problema kamaru.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Takva je situacija sa Philipsom godinama, ništa nije bolje. Softver im ja mislim razvija neki kineski TP Vision ogranak, pa je onda i za očekivati da ima problema. Što se tiče problema sa softverom, najmanje ih ima LG, al' zato ima drugih nedostataka jbga.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    ja sam ti kod komsije svaki treci dan, reset na fabricke postavke pa ponovo, pobudalio sam vise, najvise me zezalo podesavanje kodi-a, addonsi i sl, srecom sam nasao aries wizard pa njega puknem, i izaberem neki paket sa njega, sve sam odradi.
    Od februara mene zeza, do tada nijedno rusenje, ili zaglavljivanje, najgore mi je sto nedaju povratak na stariju verziju, sada bih vratio januarsku, i nikakvu vise dok nebude android 6.0 pa da imam nesto novo, ono snimanje, i pip me ne zanimaju sekunde.
    Inace Philips je kineski vec par godiana, kupio ih TP Vision, ostalo samo ime.
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Na tv-u mi je v3.395, a ovdje na linku pise isto v3.395, dok dole u instrukcijama pise da bi trebalo biti v3.397.
    Hajde sad cu skinuti pa probati.
    A mislis da bi ovo trebalo imati veze sa mojim problemom sa zvukom?
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako nije navedeno u changelog-u onda nemaš potrebe, pogotovo što kolega iznad spomenu neke probleme sa zadnjim update-om. Mislio sam da je neka stara verzija u pitanju koju puštaju preko OTA.
    Imaš li HDMI na tom kućnom kinu?
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nema hdmi nazalost, starije kucno kino je u pitanju.
    Doduse jesam primjetio jednom ili dva puta da daljinski iz cista mira stane, vjerovatno je to ova ista ubagovana verzija softvera.
    Znaci nikako ne postoji mogucnost da se vrati na stariju?
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    TV bi trebalo da ima "audio out" 3.5mm analogni priključak kao i optički izlaz tako da možeš izabrati jedan od ta dva izlaza za kućno kino.
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ako koristim 3.5mm znaci li to da filmovi koji imaju 5.1 audio nece imati zvuk "kako treba"?
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Realno zvuk nije bio "kako treba" ni preko scarta (samo stereo), osim kad si puštao filmove direktno sa kućnog kina.
    5.1 surround ide preko koaksijalnog, optičkog ili hdmi priključka. Kakav je to mator uređaj da barem nema optički ulaz?
     
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa ima, trebao bih nabaviti kablove :D
    Interesovalo me zasto ne moze ovako.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jedan optički kabl je dovoljan, uglavnom scart prenosi samo stereo. Ako kućno kino može dekodirati DD/DTS zvuk, onda u postavkama tv-a nađeš "bitstream" opciju za optički izlaz, u protivnom PCM.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kod mene je mator uređaj koji nema ni optički ulaz a kamo li HDMI i muku mučim s njim zbog toga. Za malo da jedne prilike kupim optički kabel jer sam mislio da makar to ima s obzirom da ima dts certifikat, ali jok.
     
  13. black

    black Komšija

    Ipak sam odlucio da necu TV bez DVB-S2 tunera. Izbor je Sony 48W705 ili Samsung 48J6272. Koji god uzmem necu se zeznuti?

    Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imaj na umu da taj Sony vjerovatno ima nativni 50-60Hz panel dok je kod Samsunga 100Hz-ni.
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Molio bih preporuku za 32 incni TV.
    Trebao bi biti full HD, sa DVB-T2 i S2, i WLAN-om.
    Podjednako bi isao SD i HD signal, HD filmovi i serije sa lokalne mreze, Amazon Prime stream, nesto igranja.

    UE32J i K serija Samsung-a bi odgovarala po onome sto vidim (UE32J6270 ili UE32K5579 npr.), ali i njih ima milion modela, neko od vas sigurno zna bolje sta je best buy trenutno.
    Sony KDL-32W705C takodjer izgleda interesantno.
     
  16. black

    black Komšija

    Braco mila sta je ovo , kupio Sony 43W807 fucking Android TV. Software je uzas , pa nema jednostavan Channel List vec moram uci u Guide svaki put. Nije problem da to sve nije tako sporo. Kako da nastimam subtitle da se ne pali na nasim i Njemackim kanalima vec samo na Engleskim?
    Slika jest super , Kodi sam vec instalirao i Google Cast radi dobro. Treba malo dorade oko Live TV dijela.
    Nadam se da ce Marshmallow popraviti situaciju.

    Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I meni je nedostatak "channel list" dugmeta bio ogroman propust, nikako se nisam mogao naviknuti na to. A mislim da se titlovi štimaju na "action menu", mada nisam siguran.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Haha to sad i za televizor moraš kontati kad će novi softver da ti popravi nedostatke ko na mobitelima :D
     
  19. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    Napravio sam sebi fav liste pa na discover mogu birati , ali sitan font pravo. To bi mogli povecati , nije neli posao. Kod mene je subtitle zakopan u meniju ali ne bi bio problem kad bi TV pamtio za svaki kanal pojedinacno kad ugasim titl. Tih par nedostataka kravi ukupni dojam. Svi ukucani su odusevljeni kvalitetom prikaza. Zvuk je malo tih ali sam imao svakako u planu uzeti soundbar.

    Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Da se javim povodom proslog mog komentara na racun softwera, i problema sa daljinskim, nije do softwera nego do budale tj. mene koji sam instalirao jednu aplikaciju na ho ruk,a ona se klala sa softwerom, resetovanje na fabricke postavke, i ponovnom instalacijom aplikacija, ali bez te baksuzne tv radi za 5, software od 12.04. je dosta popravio fluidnost, popravio je malo ostrinu, i ukupni kvalitet slike, i jos dosta sitnica, uglavnom radi pravo stabilno, i brzo brze nego sto ja mogu klikati na daljinskom, a kodi + ares wizard sa nekim paketom od gige radi glatko, i bez trzanja.
    uglavnom svi koji nisu nadogradili slobodno neka to urade nije sony zabrljao software (ovaj zadnji) nego ja, tako da je sa softwerom sve ok.