Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. efo

    efo Komšija

    ma otic u radnju i zamoliti tetu da ga dobro pogledam prije kupovine, sa i bez osvjetljenja, ako treba deku ponijet pa ga pod dekom testirat' :D
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Ja imam srece, minimum probijanja na crnoj vidljivo kod prebacivanja ulaza, u normalnom gledanju nista, na bijeloj ni tacke, na sivoj jako malo, a to me nezanima, bitno mi je da sve radi dobro, slika sa blu ray playera, i medera odlicna, kodi radi savrseno, preko njega sa eksternog diska ide sve zivo, svio addonsi rade....
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Otiđi pred kraj radnog vremena i zamoli da ugase sva svjetla. Mada opet hoće li pristati da otpakuju kutiju zbog testiranja. Ili traži popust na izložbeni model. :)
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Prijatelju se na 75" Samsungu pojavile tamne mrlje, vidi se dosta kad je tamnija podloga ili jaka boja (crvena ili plava npr.). Nije ovih mrlja bilo prije, vec mu se neki dan pojavise. Evo fotke, ne vidi se mozda na njoj najbolje. Zna li ko sta je ovo, imal kakvog lijeka (ala oni DVDovi za ukidanje ghostinga na plazma tv-u?

    [​IMG]
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Možda da proba prvo malo odvrnuti šarafe sa tih strana, čuo sam da pomaže kod neravnomjernog osvjetljenja.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    To je uradio cim ga je uzeo, jer ja procitah na amazonu u komentarima kupaca da se moraju odvrnuti jer je tv ogroman pa ujedno i potezak. Sta je ovo, clouding, ili?
     
  7. black

    black Komšija

    Trazim TV 48" do 1200 KM , eventualno ako je bas dobar 1400 KM(citaj Android ili 4K). Gledao sam Samsung 48J6202 , procitao sam da ima dobru sliku ali lose uglove. Za oko mi je zapeo i 48J6302 curve :D Brand nije bitan , bitan je kvalitet slike. Najvise digitalna kablovska i filmovi(1080p24p). Pogleda se i koja utakmica ponekad.

    Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dobar je J6300, a "krivulju" nakon mjesec dana više i ne primjećuješ, izgleda k'o flat. :)
    Kao na gotovo svakom TV-u, 1080p24 radi isključivo preko HDMI porta, ne može USB.
     
  9. black

    black Komšija

    Ima za 1300 KM na next.ba pa cu vjerovatno ga i kupiti.
    Nadam se da su smart opcije dovoljne da izbacim Raspberry Pi 3 tj. da ga koristim u druge svrhe.

    Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako možeš bez 24p playback-a, Smart platforma će ti biti dovoljna ja mislim.
     
  11. black

    black Komšija

    Iskreno nisam nikad imao pravi 24p , primjetim samo ako pazljivo gledam.
    Malo mi je zao sto nema Samsung TV-ova sa DVB-S2 tunerom , osim par najskupljih. Ima par FTA HD kanala na Astri koji imaju bolji program nego pola kanala na kablovskoj.

    Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Bas evo gledam taj 24p, ja ne vidim nikakvu razliku. Mozda jer gledam video na 60Hz monitoru? xD

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Možda monitor podržava 24p odn. 72Hz ili 96Hz.
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Uzeo sam Sony 55W755 i ne mogu da nastimam da mi zvuk ide preko zvucnika na kucnom kinu. Konekcija je preko scarta, a prije toga sam koristio Samsungov lcd koji je to radio bez problema, samo je trebalo prebaciti u opcijama na external speakers. Moze li se ovo kako rijesiti, eventualno preko nekog drugog kabla?
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  16. efo

    efo Komšija

    Kako si zadovoljan s tim tv-om inace?
     
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    @Neo

    Ako rucno mislis preko usba onda nisam, vec direktno OTA.

    @efo

    Koliko sam primjetio u recenzijama glavna zamjerka je los zvuk, sto pokusavam rijesiti. :D
    Jeste skuplji od nekih drugih modela, a nema 3D i nije 4K, medjutim to meni nije ni potrebno, ali moglo se definitivno proci i jeftinije.
    Sto se tice kvaliteta slike, odlicna je tako da sa te strane nemam nikakvih zamjerki i prezadovoljan sam.

    Edit: ustvari kad malo bolje razmislim, imam par sitnih zamjerki, ako cemo bas cjepidlaciti. :D
    Desava se povremeno da izleti poruka da je nesto crashovalo, sto je pomalo iritantno, medjutim nisam primjetio neko blokiranje.
    Takodjer, daljinski je nekako cudan i ima nekih beskorisnih tipki (Football mod???).
    Uglavnom, to su sitnice i ne smetaju mi toliko. :D
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa poklapa li se OTA verzija softvera sa ovom na linku iznad?
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Neznam za 755, ali ovaj novi software za 805c je vise zasro nego popravio stvari daljinski malo malo prestane raditi, tj. radi jedna funkcija npr. pozoves izbornik ulaza, ali nema sanse da listas gore dole, nakon reseta radi ok. do sljedeceg sranja, do februarskog firmwarea je radio beton, nikad nijedan problem, ali zadnja 2-3 update su donijela pip, pap, i snimanje na disk, ali uprskala sve drugo, citam vani svijet iste probleme ima, tv se sam upali daljinski mrtav, cak dugmad nazad nereaguju, jedini spas je preko mobitela sve savrseno radi pa mozes odblokirati, resetovati, i sl. u glavnom ko nije nadogradio 12.04. og neka ne nadogradjuje samo ce ga glava zaboliti, meni je samo zao sto nedozvoljavaju vracanje neke stare verzije, sutra bih obaj decembarski nabacio.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja sam slične probleme imao i sa starijim verzijama, uključujući i decembarsku verziju. Uglavnom mislim da je hardver u oba modela isti, pa ako postoje problemi na W800 seriji, postojaće i na W750.