Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    hamo pipa - Odradio ali ne pise CLR vec rSCU. Evo radi update pa javim ako bude i narednih dana isto.

    JVC - Uzeo sam karticu cim su došle i ne bude ispravna. Ja zatrazim drugu a oni meni donesu risiver i to neispravan. U par tih dana sam 4 ugovora promjenio a ostao na istom. Neka si me napomenuo jer sam pitao da li opet mogu traziti karticu i rekli su da mogu pa ako bude da je TV slot neispravan, prebacit cu karticu na drugi TV.
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma to je to, ne mogu sve popamtiti ;)

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Onda buraz bejzbolku pa nekome noge polomi, ja bih to davno uradio da se tako ophode, meni je sve bilo fantasticno u roku od 2dana sve doneseno, i zavrseno.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Bilo je cirkusa i sa ugradnjom modula i sa zamjenskim risiverom pa sam onda zvao podrsku i iskljucivo trazio mladjeg i strucnijeg tehničara i rekao da mi nikako ne salju osobe koje su do tada dolazile. Pa tako i bi ali eto.. sada zeza ovaj update spam. Nisam danas gledao tv ali ako opet podje smarati, trazit cu ponovo modul pa ako on ne bude opet radio, odjavit cu ovaj bullshit. Mozda ostaviti na drugom tv-u neki paket cisto da ima i to je to.
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    Ti paketi se nece unaprijedjivat sigurno , ja sam korisnik HKB-a , sad Telemach , i stari paketi ce ostati onakvi kakvi jesu , zato sam presao na Trio Grande Extra paket.
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Po nekim informacijama koje mi je rekao drug inace radi u telemachu, do poceka zime bi trebala sva uvezivanja biti zavrsena, sada koliko je tacno neznam.
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    @BronzeBr4rd
    Kako sam skontao ti koristis wireless net, tako da nece tu biti nekog napretka kako kolega rece. Telemach zadrzi pakete firmi koje akvizira, ali ocito krajnji cilj je da se predje na pakete Telemacha. A imas li mogucnost da prikljucis kablovsku ?

    @JVC

    Planovi postoje, ali kao i uvijek postoji planirano i ostvareno ;)

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Hamo, ovaj update opet spama pa ako imas jos kakav trik, javi.
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nema trikova :(
    Ako je bas tako pozovi call centar i odmah objasni da si radio i soft i hard reset da te ne smaraju navodjenjem da to odradis i reci da je i nakon svega opet prisutan problem pa neka otvore da se zamijeni oprema. Jest da mi je cudno da bude takvo nesto da risivera ali moguce je...

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ipak cu traziti kartici pa ako bude da je slot na mom tv-u neispravan, prebacit cu karticu na drugi TV a od njega uzeti onaj mali risiver. Nadam se da to nece biti konfuzno izvesti. Nesto je taj manji risiver brzi dok on ne trolla sa updateima. Plašim se ako mi zamjene sa drugim D3 da ce biti isto jer je taj bug dosao sa nekim od proslih update-a.

    Thx anyway.
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    To ipak moras viditi sa lokalnom poslovnicom, mada po tome ispada da si udaljen preko 100 metara od linije sto je poprilicna duzina, jos ako je pojacalo udaljeno makar jedno polje signal ti ne bi nicemu valjao. Kazem, jedino relevatno su ti ljudi iz lokalne poslovnice, malo sa njima popricaj o mogucnostima i koliko si spreman da ulozis u to.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  12. Deniken

    Deniken Aktivista

    Pozdrav!
    Sto trebam kupiti za PC da bih mogao gledati kanale iste kao sto ih imam na TV-u? Ne mislim na ono D3GO. Kako bi to islo? Imam Telemach dugo vremena.
     
  13. black

    black Komšija

    [​IMG]
    Evo ovakva DVB-C kartica sa CI interface-om.

    Poslano sa mog X80 Plus(H5C5) koristeći Tapatalk
     
  14. anel007

    anel007 Komšija

    kako se konektovati na unifi wifi mrezu koju vidim po odredjenim lokacijama, kad je odaberem izbaci hejbet nekakvih podataka koje moram unijeti i ne znam sta gdje da upisujem, ima li kakvo upustvo kod njih mada gledao sam malo i nisam mogao naci?
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Konektujes se sa istim podacima sa kojim se logujes na http://www.mojtelemach.ba/telemachba_home/faces/cms/index.jsp
    Dovoljno je jednom da se povezes i svaki put kada pronadjes UNIFI mrezu automatski se konektuje. Ja probao u Bogradu, nasao UNIFI mrezu i odmah povezan :)
     
  16. anel007

    anel007 Komšija

    ma izbaci neka 3-4 polja za unos pa me to bunilo, bas cu pokusati sljedeci put kad vidim unifi mrezu i ako ne prodje slikam da pokazem ta polja
     
  17. Benq

    Benq Komšija

    Ako je u pitanju Android , ovdje imas uputstvo http://sbb.rs/Binary/191/unifi_android.pdf
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    Eh ovo mi je trebalo, hejbet nekakvih polja izbaci kad se pokusam konektovati i ovdje je sve fino objasnjeno sta ciniti, hvala puno

    Sent from my Alcatel Idol 3 using Tapatalk
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    u svako polje upises unifi i to je to
     
  20. Benq

    Benq Komšija

    Da ali i to ce uskoro da ukinu i UniFi ce moci da koriste samo korisnici Telemach grupacije. Kazu i da je internet preko UniFi dosta brzi kada se ulogujes u mrezu sa svojim podacima.