Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jep i ja sam tako uzeo iz drugog kantona, završio sve sa kupoprodajnim ugovorom, vlasnik samo morao odjaviti auto iz mupa, iste table, na vlasničkoj promijenjen vlasnik i 20 KM je bila nova saobraćajna, a sve sam rijesio u svojoj opštini, tj u osiguravaćuj kući.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hm, danas mi jaran govori, nije siguran al misli da za ostvarivanje 50% popusta kod osiguranja treba imat prethodnu polisu osiguranja? Ja je moram dat kad prodajem auto, zar ne?
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sve dokumente kopiraj, polisu, saobracajnu i vlasnicku. I sa tim kopijama mozes ostvariti popust, barem su tako meni rekli, vidjet cu iduci put kad budem registrovao.

    Meni bilo mrsko peglati se sa time, prodao auto i dao svoju polisu, a kad sam kupovao uzeo od covjeka njegovu. Bitno je da taj kome das polisu ne napravi udes dok je polisa na tvoje ime, tada ne bi trebalo da placas punu cijenu. Uostalom obidjes vise osiguranja i koji ti ponudi najnize to uzmes, sa njima se danas mozes cjenkati kao na pijaci, a ucinili bi sve da zadrze musteriju. :) A svaki ti moze dati gratis tehnicki pregled ako hoce :)
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da bi ostvario popust moras prodat staro auto tj prevest na slijedeceg vlasnika.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U Triglav osiguranju sam se raspitao i rekli su mi da ukoliko prodam auto, prevedem na novog vlasnika i dam svoju polisu, ne mogu uzeti novo auto sa popustom sve dok ta polisa ne istekne. U mom slucaju to je mjesec dana.

    Kazu ima druga varijanta, da ne dajem svoju polisu i tada odmah mogu uzet novo auto na popust, ali onda kupac mora izvadit sebi novu polisu i to za period dok trenutna registracija ne istekne. Sad ako je auto tek registrirano, to je znacajan iznos.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Jesu zakomplikovali s tim...
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nesto ne bi rekao da je to bas 100% tako,znaci u martu kupili caddy za servis i da bi ostvarili popust samo stari caddy preveli na mamu i to je bilo to. Kasnije prodali stari caddy nejom tipu i njemu ce vaziti ta polica dok ne istekne a kad istekne morace platiti 100% ili manje ukoliko ima neki svoj popust.

    Zovko osiguranje je u pitanju.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  8. black

    black Komšija

    U Porsche Sarajevo ce stici oko 700 vozila iz Diesel Gate afere.


    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  9. Almir

    Almir Komšija

    eo vako ganjam mali auto, ne za sebe već za jednu osobu ali to je nebitno znači osoba nije do sada imala auto. odem u par osiguravajućih kuća da vidim koja je cijena i procedura da znamo radi budžeta.....i u svakom pitam 'možel se šta odraditi da ide odma 50% polisa jeftinija' neki su mi rekli da nemože, neki su rekli da su čuli da se to radi ali da oni ne rade i da će ovi u zatvor :) a naravno neki su mi rekli da mi mogu završiti odmah 50% polisu, ugl poznanici i ovako lijeva osiguravajuća društva :).znači postoje rupe u zakonu i to neki koriste a neki se boje.

    uglavnom ima opcija sad ko će najebati pitanje je.....
     
  10. vnm_

    vnm_ Komšija

    za rupe u zakonu se ne ide u zatvor. :)
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    E ovo i mene zanima oko osiguranja vozila. Ja sam u martu ove godine prvi puta registrovao vozilo na svoje ime, i platio polisu u 100% iznosu (396KM cini mi se) tj. registracija me dosla oko 540KM sa svim. Koliko ce me kostati polisa pri sljedecoj registraciji? Da li za 5% manje (tj. ~20KM manje) ili 50% tj. ~200KM?? Nisam imao nikakvih udesa :)
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Hoce li bit snizeni 50% da se ode sta pazarit? :D
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kako da ne. :mrgreen:

    Ako budu 1000KM jeftiniji od pik prosjeka to ce bit cudo.
     
  14. veki81

    veki81 Aktivista

    Nisam bas najbolje u toku jesu li to auta sto su trebala na Am. trziste ili... ?
     
  15. black

    black Komšija

    Nisam ni ja dobio direktno informaciju. Bice i Seata tako da je vjerovatno sa EU trzista.Veceras cu se raspitati.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Daj vamo kod nas gdje ima šume i zelenila. Sad ce svi da vozaju VW u BiH :D
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ima li šveđana ovdje? Volvo v40 D2 2013 84KW prosjek 4l dizela, 10K eur u švabiji. Šta mislite?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: RE: Savjeti oko kupovine automobila u BIH

    Koliko je prešao?
    Ja sam vozio S40 skoro pa 100k km bez i jedne popravke. Samo redovan servis. Doduse 1.8 benzin. Po meni veoma dobro auto. Ima li kakve opreme, ona serijska sjedista i nisu bas najudobnija.
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    128.000 na satu stoji.
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nije mi jasno kakav je to motor da sa tolikim teretom trosi kombinovano ispod 4l