Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Ninja

    Ninja Komšija

    Je li bolje receiver ili kartica za TV?
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Kartica, sta ce ti jos jedna skula u kuci, dodatni daljinski, e jedino sto nemas premotavanje 72 sata unazad, a vala na receiveru obicno mogu oni kanali koji ti netrebaju.
     
  3. black

    black Komšija

    Uzeo bi modul da ovaj televizor ima slot , u glavnom televizoru imam modul 3 godine i nikad nisam imao ni jednog problema. Nisu poslovni , ja sam korisnik vec 3 godine. Kod HS-a je bila bolja podrska , obicno su za dva dana rjesavali zahtjeve.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Meni su svaki zahtjev u telemachu rijesili za 24h, kartice mi isti dan donijeli kada sam trazio, i to za tri tv-a, tri puta.
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    I meni takodje , nisam nikad cekao duze od 24h , otkad sam presao na novi paket , zvao ih 3 puta i svaki put rijeseno sve u roku, prvi put je bio problem sa resiverom pa su ga zamijenili odmah , drugi put je bilo do konektora na spliteru a treci put spliter u haustoru.
     
  6. black

    black Komšija

    Zavrsili su mi danas , stavili su karticu na rentu a dobio sam PDS2100 kao glavni uredaj :D
    Hoce sutra da mi dodju da premjeste kabl sto ulazi u kucu sa kuke na kojoj mi ulazi kabl od struje. Trebaju jos i galvanski izolator staviti.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  7. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    I od mene jedan plus za Telemach....prije nekih 15-20 dana, zove me koka iz njihovog marketinga, da mi kao njihovom vjernom korisniku (2,5 godine, Duo Net+HD paket) ponudi neki upgrade uz potpis novog ugovora na 24 mjeseca....prvo mi je ponudila Pickbox i 72 sata unazad.....rekoh, ma rijetko gledam TV tako da mi te usluge skoro pa i nisu bitne, kazem mogu li izabrati da mi pustite određene kanale a da mi ukinete pola ovog smeća što imam.....kaže, ne može to, njihovi ugovori sa provajderima, autorska prava bla-bla.....na kraju kaže: eh ovako, hajde da pokušamo sa ovom ponudom, otvorićemo vam ovaj Osnovni i Prošireni paket (do tad imao samo Start) i ubacićemo u ponudu i Cinestar Premiere HD 1 i 2 i sve to na 24 mjeseca ako potpišete ugovor na 24 mjeseca.....rekoh, ne znam nisam siguran, javiću vam.....preračunam, razlika je bila nekih 10-15 KM.....i pristanem, naravno :) otišao sutra ujutro oko 10 h da potpišem ugovor, oko 13 h imao sve kanale puštene :-D
    Plus i za koku iz marketinga i plus za ažurnost ;-)
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Što ti je žensko u marketingu,prodala bi frižider eskimu :)
    Šalu na stranu ja sam primjetio da Telemach blate u 90% slučajeva oni koji nisu svjesni ničega da ne kažem glupsoni.Ljudi lijepo daju prvi mjesec sve kanale promo i onda kad ih ugase ljudi se nešto bune umjesto da kažu hvala. Ima još masu stvari,ali ovo je najčešća zabluda novih korisnika...
     
  9. Deniken

    Deniken Aktivista

    De mi recite kojom tv katricom mogu gledati sve kanale kao i na resiveru? Vec godinama koristim Winfast tv karticu ali samo mogu analogne.
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Mozes gledati one kanale koji su otkljucani, zato si i gledao samo analogne ;)

    Druga stvar, ako zelis da gledas i digitalne treba ti kartica sa DVB-C tunerom, ali opet ce kanali biti zakljucani osim u onim gratis periodima kada svima otkljucaju.
     
  11. Deniken

    Deniken Aktivista

    A jel mogu onda uzeti od Telemacha jos jedan resiver za pc i da li je to moguce tako spojiti - resiver i pc? Jel bi to islo na graficku? Mozes li mi objasniti?
    Ili sto mi ti u stvari preporucujes u mom slucaju? Samo ne kupovina TV-a ili D3GO.
     
  12. black

    black Komšija

    Ako ti monitor ima HDMI ili DVI samo spojis direktno , eventualno dodas HDMI switch ako koristis HDMI vec za PC.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Evo supci izbacili sve sto valja od hd kanala iz paketa, ostavili smece a napravili paket hd kanala koji placas posebno 8km, ono malo jada sto je valjalo u trio grande famili paketu sada je za kurac, da prostite na izrazu, ostalo su ukinuli, ubacili neko smece da bi mogli guliti raju.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Dobar je Telemach, od kako su kupili HS, ja samo gubim nesto :lol:
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Danas sam zvao telemach radi pobrkanih kanala na karticama jer ima tri pa sam se pogubio koja je glavna, koja rentana, i koja dodatna, uglavnom nakon manje vise nepismenih u podrsci danas mi se javi djevojka zove se Nikolina, em je nevjerovatno ljubazna, em tacno zna sta pitam, em barata strucnim izrazima da joj malo ko od onih muskih moze parirati, dugo nisam tako lijepo poricao sa tehnickom podrskom, i dobio tako iscpne informacije, svaka cast da dole radi neko tako pismen, kulturan, a da stvarno poznaje tematiku, prosli put neki debil se javio, i sva mu je prica nevalja ti televizor, kad nisam otisao dole i noge mu polomio, uglavnom svaka pohvala za Nikolinu, djevojka radi svoj posao savrseno.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jel jos nekom smece internet veceras?
     
  17. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Kod mene sve uredu, nego jesu li ovo ukinuli sve fox programe, kod mene crn ekran samo?
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    ako ti je trio grande jesu, ako je trio grande family oda su ukinuli dva hd a ostali su u sd-u.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I kod mene je sad ok, bilo je par sati nepodnosljivo.
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    inace je promijenjna programska sema, izbacili su dio hd kanala (fox, i fox movie, i jos neke) napravili poseban paket od 8km, tako pusa za ovo sto imas u paketu od hd kanala vecinm smece sem fox crime.