Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ljudi,zna li iko ima li kakav nacin provjere ebay prodavaca,osim citanja recenzija i direktne komunikacije sa sellerom?

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Pa imaš broj recenzija i ocjene / zvjezdice; drugi način je da nađeš nekog ko je već tu kupio pa prenio još neko iskustvo i negdje na nekom forumu..

    Uz to, baciš pogled na onaj dio kako si zaštićen kao kupac i to preko PayPala..
     
    Stormbringer likes this.
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja zbog tog razloga preferiram alix. Možeš pročitati sve komentare i vidjeti kakav je product irl jer raja slika i objavljuje.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, ja ne pamtim kad sam se i ulogovao na ebay. Samo Aliexpress.
     
  5. black

    black Komšija

    Na eBayu je nekad jeftinija postarina, uglavnom je free shipping dok se na Aliju uglavnom placa 2 marke.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel Aliexpress nema paypal opciju?
    Na ebayu više kupujem jer sam otvorio karticu samo zbog paypala i ebay. Na koji najlaksi nacin kupujes na Aliexpress?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  7. zemomak

    zemomak Aktivista

    Direkt karticom plaćaš na aliu

    Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Imaju oni neki AliPay, nešto kao Paypal ali samo za Aliexpress, tako da indirektno placas karticom jer je AliPay posrednik.
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    I ja sam na aliexpress prije izbjegavao jer nema paypal. No radi kablova originalnih otvorio tamo račun, sad vise eBay ne gledam


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. zemomak

    zemomak Aktivista

    Imaju, ali ja to ne koristim, ja plaćam direkt sa svoje kartice, imao sam i par refunda dosada.. skroz su ok sto se toga tice...nego da vas pitam koji narucujete sa aliekspresa, znate li kako se mogu dobiti aliexpress kuponi koji vaze sa cjelokopnu kupovinu, ne mislim na kupone koje djele pojedini selleri....

    Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Alipay je siguran, tu nema dileme.
     
    dams82 likes this.
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Aliexpress je vrlo jednostavan, i ja više naručujem preko njega u zadnje vrijeme nego na ebay. Volim i platiti registriranu pošiljku,djeluje sigurnije nego onaj free shipping i opet kad dođe 1.80 ovim našim poštarima...
     
  13. zemomak

    zemomak Aktivista

    Ima par prodavnica na aliu koje ne salju mobitele u nasu zemlju, medjutim kad pogledas neke druge tehnicke proizvode iz iste prodavnice samo manje vrijednosti (npr.slušalice, satovi, bandovi, bluetooth zvucnike itd...) to šalju...zanima što eto mobitele ne šalju? Kakvi su to aršini?

    Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Možda radi baterija.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Neki ni ne znaju gdje je BiH, isto ko da misle da je u Africi ili Juznoj Americi :) Posalji poruku prodavcu i pitaj moze li ukljuciti i BiH. Tako sam ja nekom Englezu na ebayu, vidim salje u Hr ne salje u BiH i kazem susjedne drzave i on ukljuci i BiH.
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Znaci profil napravim i ukucam broj kartice.
    Jel mora neka posebna kartica biti ili može ona visa electron kao kod paypala?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. zemomak

    zemomak Aktivista

    Bilo koja, visa, master, sve ide...

    Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ima li neko slucajno Bluetooth aux viska ili da ne koristi?

    Gledam na piku 20KM a na ebayu 1-2$ da ne cekam mjesec dana.

    Kontam slusalice preko tog malog bluetooth uredaja spojiti na TV.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam kupio Xiaomi BT dongle, za auta, ali mi je zvuk preko njega sa mobitela dosta tisi nego direktno preko AUX-a...
     
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Logicno.