Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    DICE, gdje logika ne postoji. :D
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hvala bogu BF3 i BF4 jos imaju aktivnih servera.
    Trenutno igram BF3 kampanju, ljepota, bas se odmorim.
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Odigram par sati nove mape... i mogu reci uzas iskustvo. Mapa sama po sebi je prelijepa, ali na zalost BF5 community je postao uzasan. Kempanje kao na BF1. Svi se fataju brda lezi i izigravaj Vasilij Zajceva.

    BF1 je unistio ovaj community.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Unistavanje je krenulo rekao bih i prije recimo od Hardline :D
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Bas su us***i sa performansama. Hajd ja nemam PC niti igram plaho ali sam izgubio 15FPS sa zadnjim updateima + sttutering. Vidim i drugi se stalno zale na roterdamu:

    [​IMG]

    Ne znam kako im je palo na pamet da krive ISP korisnika. Hamada i Fjel klize kao i prije.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sto se toga tice, na konzolama nemamo tih problema. Prilicno stabilnih 60fps, bez stuttering.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da je do servera. Dosta slicno ponasanje kao na MP ARMA 3. Jednostavno dropa sa 60 na 28 u mjestu kad stojis. Ili nece da baca FPS preko 55 da ga j. Pogledam u nebo i 57 zakuca. Gameplay zakuca na 45. Ali ne svaki put.Potrefi se da ide "normalno". Roterdam je zahtjevnija mapa ali u mom slucaju sam imao nekih 5-7 FPS manje. Nr drasticno.

    Evo bas gledam na Hamadi, ide ekstra:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Ono kada je guzva od dvadesetak ljudi i desetak granata pa dropa do 50.

    Nova mapa oko 40-45 plafon plafona. Ali, kako si citirao na prosloj stranici, rade na tome. Valjda.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja sam ugasio jucer i rekao sam sebi da necu paliti dok ne bude barem 3-4 nove mape, i 1-2 nacije. Nadam se da cu istrajat, mada sumnjam u to kad me raja pocne hajcat. :D

    Da, navodno rade na tome. Vidim i na Twitteru da ih konstatno bombarduju sa zalopojkama o istim problemima ko kod tebe.
     
    Last edited: May 31, 2019
  9. NAILS

    NAILS Moderator



     
    Last edited: Jun 4, 2019
  10. Piroman

    Piroman Komšija



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Mahhh. Yebo mape. Njima je (de)balans koji je bio prvog dana, balans koji je i danas. Pocetak i kraj partije:

    [​IMG]
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma meni su mape najvaznije. Ostalo mogu provarit. Metrooo e to se trazi.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo ti onda:

     
  14. Piroman

    Piroman Komšija

    Iskreno, radije ću tražiti novi server sa ekipom ako se trenutni isprazni nego da se patim sa autobalansom kada nas je više i kada ne znaš kada će neke od nas prebaciti u suprotni tim, kao što je bio slučaj kod BF3 i 4.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    1 mapa u Junu, 1 Juli, 2 August, 1 septembar, 1 Oktobar (Metro. Ovu verziju radio lik koji je napravio originalnu Metro mapu za BF3.)

    2 nove nacije dolaze Ameri i Japanci u Septembru/Oktobru sa mapama.

    Ako budu ove sve mape i nacije izasle u vrijeme koje su zacrtali znaci tamo do Oktobra... e to je vec nesto. Znaci do kraja oktobra bi trebali imati ukupno 16+ mapa. Kazem plus, jer ne znam da li ce stvarno i koliko njih ce izaci kada dodje USA/Japan. Vidim da svugdje najavljuju USA and Japan nations and 'maps'. Znaci i tu barem dvije.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Piroman
    Da ali autobalansa nema. Obzirom da smo prije igrali samo na custom serverima, balans je radio jako brzo na Bf3 i 4. Stalno si imao informativne poruke servera da se igraci prebacuju. BF5 nema nikakav balans. Uopste ne postoji. Jedini nacin da se popuni manji tim je ako novi igraci ulaze. I onda udje neko, vidi 7v30 i izadje. I tako dok tiketi ne odu. I u BF3 i 4 su se prebacivali novi igraci, ko je tek dosao. Oni koji su "stari" ili koji igraju vec 3-4 rundu za redom, se ne diraju. Mada se i to moglo podesiti.

    Ja ostao da vidim sta ce se desiti jer i ja nakon partije samo izadjem. Medjutim 0 bodova.

    Krajem godine idu custom serveri pa mozda bude bolje ali doslovno nakon svake partije moras traziti novi server sto nisam nikad radio u proslim Battlefieldima.
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ne znam, na PS4 to nije problem. Evo sad bas igram (da, izdrzao sam 5 dana lol) i na istom serveru smo skoro 4 sata. Na kraju runde izadje po 2-3 sa obje strane, ali se napuni i prije nego runda krene.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Battlefield V is now available in the EA Access Vault!
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Znaci 6 mapa od neki dan plus ova, najmanje 7 mapa do kraja godine.