All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Vrlo vjerovatno da bi ovo moglo biti
    Nego presao sam 627km od tada, isao do Neuma i nazad i jos negdje i nije se nijednom upalila vise
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni se desilo poslije naglog kocenja, bas sam bio zarovio papicicu kad je gospodja ispred mene iznenada stala, i tada se pokazala lampica. Nisam puno ispitivao, vidio ne rade svjetla, otisao sutradan u Interauto da mi zamjene prekidac, oko 30KM sa rukama.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma


    Malo McLarena

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    NeTRa1der and Sena like this.
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Onaj P1 sto sam ja vidio prosle godine je ustvari 570S, danas ga uhvatih u gradu.

    [​IMG]
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Jesil mu svirao na semaforu

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma nisam, kad sam skonto da je 570, ohladio sam. Ima boljih auta po gradu svakodnevno. :D
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Da i vas ovdje pitam.Neki dan rasprava pade o gorivu,pa me zivo sad interesuje, sta je bolje.Naime,pitanje je da li je pametnije u auto euro 4 standarda 2005 godiste sipati euro 4 ili ovo novo euro 6 gorivo?U pitanju je dizelas 1.5 dci.Nisam primijetio manju potrosnju sa euro 6 gorivom kako ga hvale, a euro 4 je jeftiniji svakako.Je li to isto gorivo samo sa dodatim aditivima ili sta?Inace sipam povremeno ATF po preporuci mehanicara.Kakva su vasa iskustva i savjeti?Hvala

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prvo, nemoj sipati ATF nikad vise, to je glupost najveca i usput promjeni mehanicara.
    Drugo, sumnjam da je nase euro 6 gorivo na nivou euro 5 u EU tako da sipaj ono skuplje i prouci kakvu dovu usput.
     
    Last edited: Aug 7, 2019
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Mehanicara ne mijenjam nema sanse.Nemas pojma kakav je to virtuoz a sad sto to za atf stoji i meni je to glupost al hajd.Masa raje to radi.Nego ima li ista hajra od ovih aditiva za "ciscenje" dizni?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa jel imas problema sa diznama ili to preventivno sipas? Aditivi za dizne preventivno ok, ali ATF nikako.
     
  11. nivla

    nivla Komšija

    atf na novijim dizelima, posebno 1.5 dci napravi vise stete nego koristi, mrsko mi sad traziti ali tacno opisano sta uradi diznama atf
    sto se tice aditiva naspes na pun rezervoar i vozis, ja sam u 70000 jednom nasuo to i nemam nikakvih problema a samo euro4 dizel sipam(gazprom), po sarajevu je 90% ove kilometraze a ostalo otpada na otvorenu cestu/ autoput
    preventivno za dizne/turbinu treba imati i otvorene voznje te ne voziti u 5 i 6. stepenu prenosa 50 na sat po gradu
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Stičem dojam da je Reventon automehaničar
    Čojk sve zna...

    Spooky sipaj dizel koji želiš, poenta je da ne sipaš ispod euro norme koju voziš, a čisto sumnjam da će snaga ili potrošnja biti primjetna...

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma da.Jbg ja ga stvarno przim ne stedim na gasu.Nemam problema sa diznama bar ne jos :) Auto je druga ruka tj ja sam druga ruka a kupljeno je novo to pouzdano znam jer mi je kolegica prodala.Motor je 1.5 dci 74kw.On stvarno fino ide i malo trosi.Mislio sam auto mijenjati ali necu jos.Guram do kraja specijalizacije pa cu sebi nesto uzeti :).Imate li bar preporuku za taj aditiv za dizne ima ih tonu?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne moram biti automehanicar da znam sta je ATF i za sta sluzi, a iskreno i danas kod pet automehanicara ces cuti pet razlicitih misljenja za istu stvar... Sipati u Golfa 2 koji ce progutati i motorno ulje ok, ali u novija auta sa diznama osjetljivim na lose gorivo a kamo li na ATF, glupost najveca.

    Sto se tice aditiva, Tunap, posjeti stranicu i vidi sta nude. Ali ako nemas problema, ne sipaj nista osim kvalitetnog goriva.
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma mislio sam od ovih sto ima kod nas da ne narucujem osim ako ima to i kod nas.Ne znam ali od neki dan auto povremeno zavergla sto nije nikada a ovaj moj misli da mozda nije dizna jedna.Mada se jos ono ne cuje kao sto zna da se cuje inace onaj karakteristican zvuk.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozda je anlaser ili akumulator, jel pogledao majstor? Meni se desavalo da tesko pali, pogotovo kada je vruc motor. Reparacija anlasera rijesila problem.
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Imaš Liqui Moly aditive koji su se pokazali dobri, od skoro u Motorexu imaju i JLM aditivi koji takođe nisu loši pa probaj. A moguće da neki injector zeza, vraća više na preliv pa ne može postići pritisak goriva. To se može testirati kod mehaničara...

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja presao 100k na 2.0 HDi CR motoru, sto se tice tice iskutvsa gorivom, sipaj tzv euro4, tj najjeftiniji dizel 50 ppm, on je masniji i bolje odgovara starijim diznama. Meni je motor na njemu mirniji i u prosjeku predjem 200 kilometara vise po rezervoaru na euro 4.
    Kada sipam Euro6, meni izgleda kao da dobijem dodatne konje, motor malo bucniji ali ga brze potrosi.
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa i ja sam primijetio da motor na e6 ima vise snage ali na potrosnji vala nesto posebno i nisam.Prelazim oko 700KM sedmicno.Jbg bas sam testirao par puta i stvarno neku razliku puno nisam primijetio.A to sam i ja cuo za taj stariji da vise diznama odgovara.Zato sam i pitao sve ovo.Do akumulatora nije nov je a ni do anlasera.Provjereno.Vidjecemo.Hvala momci na savjetima.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ne znam kako sipam ovaj euro4 50 ppm koji je masniji, atf nisam sipao, bar zadnjih 50.000 km.
     
    SpookyMoO likes this.