All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ne mora znacit, meni se nekoliko puta zbalo desiti da trepce svjetlo ali da auto normalno ide.
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    Ako imas kasko i ne zelis novac vec da popravis onda uvijek radis po racunu iz ovlastenog, nikad nisu pravili problem uvijek sve isplate.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Je li ovo topla akumulator u njemu ba :D :D :D

     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li još negdje ima primjer uvodjenja vinjete za javni gradski parking i kako to na kraju funkcioniše?

    U Zenici ce od prvog avgusta biti obavezne vinjete koje odredjuju u kojoj zoni smiješ parkirati. Znaci auto ti smije stajati samo u onoj zoni gdje si uzeo vinjetu. Opšti haus je nastao jer ako pripadaš jednoj zoni, ne znaci da ces u toj zoni moci naci parkig mjesto: „Nikome se ne garantuje da će imati svoj parking prostor, ali se garantuje da će svi imati isto, pod istim uslovima“.

    "Problem će imati i oni koji do posla u gradskom centru putuju automobilom, kao i svima koji tokom dana imaju potrebu parkirati van zone za koju imaju uplaćenu vinjetu. Građani će imati pravo i na privremene „gost vinjete“, koje će se dnevno plaćati 2 konvertibilne marke. Mjesečna rezervacija mjesta na komercijalnim parkinzima kojih će od augusta biti po svim gradskim zonama, koštaće nevjerovatnih 500 maraka" .


    Neki su htjeli, uz gradonacelnika, ogoditi ovu odluku dok se ne napravi više parking mijesta i famoznih podzemnih garaza ali provodjenje zakona stupa na snagu ipak prvog 8.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nisam upoznat sa situacijom u Zenici. Zar nemate naplatne aparate za javni parking?

    Po ovome sto si naveo mozes da se parkiras na mjesto gradonacelnika, jer je garantovano da ce svi imati isto :)
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Imaju naplatni aparati ali je to oko centra. Ove zone su po kvartovima:

    [​IMG]
     
  7. anel007

    anel007 Komšija

    dobro a kako su zamislili da gosti parkiraju u gradu?
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Imaju "gost" vinjete koje se placaju 2KM dnevno. To je ako ja iz svoje zone odem u drugu zonu. Kako ce biti osobama koje dolaze iz drugih gradova, ne znam.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A jesu iskomplikovali. Vjerovatno se stanari u kvartovima bunili da nemaju gdje ostaviti auto. Rjesenje je jos parking mjesta a ne ovako.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije zbog parkinga i nedostatka istog vec je ideja da se sto manje koriste auta. Ako ti treba auto do posla, idi pješice jer gradski autobusi ne pokrivaju sve zone. Znaci godišnji namet dodatno na registrovanje auta je 60+ KM sa ovom pizdar*** a manje ces ga moci koristiti.

    Prije ovoga si mogao zakupiti mjesto kod zgrade. 50KM mjesecno. Sada se to ukida i dodaje se jos jedna nula na tu cijenu.
     
  11. dino31

    dino31 Aktivista

    Sinoc buraz stig'o iz Njemacke i kaze pravili mu nasi probleme na granici. Ima auto kupljeno prosle godine i registrovano do 2020,a na saobracajnoj mu greskom upisali 2019. Nisu htjeli da ga puste da udje k'o po njihovom auto nije registrovano,iako na svim ostalim papirima pise da registracija vazi do jula 2020g. Kaze odveli ga na stranu i poceli ga zicat za veceru pa ga pustili da prodje za 50 eura(to su oni sami trazili,on nije nudio nista). E sad je problem sto za vikend planiramo na odmor pa me interesuje je li neko imao slicnu situaciju ili sta mislite da bi trebalo da uradi? Moze li se nesto mailom sredit da se ne vraca opet tamo?
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Spremi pedesetku :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sjedio danas u novom Megane-u u salonu, mislim da je bas poput onog od @heroic jer je 1.33TCe, full oprema, cak i boja je ista.

    Mocan unutra pravo, sjedista odlicna na prvu, bas odlicna. Nije koza nego neko fenomenalno platno. Cijenu nisam ni gledao :D

    Jao kako je Dacija jeftina, znaci cak i onaj dio je naslonis ruku na vratima je posve tvrda plastika.
     
    heroic likes this.
  14. heroic

    heroic Komšija

    Sad cekamo novi Captur, izlazi krajem godine, a bice 2020 dostupan e-tech hybrid, 1.6 benzin + elektromotor i baterija od 10kWh (oko 50km dometa) taman za do posla na struju. :D
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jel Capturu baza Clio?
     
  16. heroic

    heroic Komšija

    Jest. Novi Captur je mrvicu veci od trenutne generacije
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nisam vido dizajn enterijera novog Captura, stari je unutrasnjost imao kao Clio tako da bi ti bio downgrade sa sadasnjeg Megana.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja ga skonta da bi Captur bio drugi auto.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pff, onda je dingospo pravi :) Ne znam kakve ce cijene biti, sadasnji Captur je cijenom kao Megane, po meni nije vrijedno tog novca, ipak je to uzdignuti Clio. Radije par hiljada dodati za Grand Cupe verziju Megana.
     
  20. heroic

    heroic Komšija

    Planirali dogodine novi Clio kao drugi, umjesto starog Megana, popravi se naglo situacija i eto.
    EV je preskupo, a C-HR hybrid mi je preslab i premala baterija za cijenu. Prostora nemam ni za sta vece, a i treba mi bas za grada praktican mali autic.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Last edited: Jul 27, 2019