4G Internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by exwizzard, May 24, 2017.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa jebem mu... Mislio sam da je to prevazidjeno. Kakva gamad.
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma dosta i to ba :) za te pare top

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Meni nije jasno kako da bude drugačija obračunska jedinica na paketu s minutama, jel cijepa minute na dijelove pa da ti piše ostalo vam je 68,4 minute na raspolaganju?? Logično je da se svaki započeti minut naplati u cjelosti. Može gdje se naplaćuje u novcu kao na ultra pa svakih 10 sekundi skine dio novca sa računa... Jedino kad potrošite minute iz paketa onda bi bilo fino da obračunska nije bilo 60 sekundi, ali svako valjda bira paket sa dovoljnim minutama da ne ide u prekoračenje.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Da, upravo tako. Zasto je logicno da se zapoceti minut naplacuje u cjelosti? Ne rade oni nesto jer je logicno, vec zato sto donosi zaradu.
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Ja njih ne branim nego samo konstatujem da se minute ne cijepaju na dijelove. Da li negdje postoji takva situacija pa da se mi onda čudimo što je kod nas drugačije?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije logicno da se svaka minuta naplacuje u cijelosti. To je samo uvedeno radi vece zarade. Isto sto naplacuju SMS poruke dok tvoj telefon na taj nacin komunicira sa "stanicama" konstantno. SMS poruke bi realno trebale biti free.

    Nekada je davno i na pretplati obračunska jedinica bila deset sekundi. A bez ikakvih problema mogu prikazati stanje racuna: 20 minuta i 30 sekundi. Recimo ovaj eronet Net paket sa 120 minuta. Dok je meni u mjesecu dva sata pricati jako puno, obaviti maksimalno 4 poziva dnevno je jako malo. Skontaj koliko se ukrade.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma te minute i sms to je samo pitanje vremena kad ce biti i kod nas flat kao sto je u normalnim zemljama te ce cijenu paketa odredjivati koliko GB saobracaja imas.
     
  8. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    BHT LTE+:)
    [​IMG]
     
    Esh likes this.
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Moze li neko da mi navede sa sigurnoscu koje LTE mreze se koriste kod nas? Nalazim neke kontradiktorne informacije, negdje se spominje B20 800 MHz i B3 1800 MHz, negdje B8 900 MHz, tako da nisam siguran.
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Pomaže li ovo? [​IMG]

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Aha znaci B8 je za 2G a ne 4G.
    Hvala, pomaze. :)
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    koja od ovih 4G frekvencija je za4G+? ili je neka druga skroz...
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    B20 nije jer ta ne radi na kineskim modelima, a znam da 4g+ radi na kinezima... Znači jedna od ove druge dvije...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Osim na mom F1 na kojem ne radi 4G+.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Pričali smo o tome... Mislim da radi samo ga ne pokazuje kao 4g+
    Isto je i na svim starijim xiaomi uređajima. Kod mene nema + ni na RN7, RN5 MiA2 lite... Samo na mi 9t pokazuje plus, ali brzina je tu, prebaci 200mbps download...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pričali smo o tome, ali brzina neta nikad nije prešla 80Mbps (osim na samom početku dok je još test bio, kad sam dobio 110Mbps). Stoga očito nije kvaka samo u ikonici.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    A jbte jest to bitno na telefonu...je li 80 ili 150 Mbps...posebno za fb,viber i ostalo sto se koristi na mobu
    Pa nije da ti to smeta u svakodnevnom radu,ebes te brojke

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    Si Selo Tuzla
    Haloo
    Redmi Note 7 pro

    [​IMG]


    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk
     
    Last edited: Dec 28, 2019