Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Octo sam prije imao srece jer mi se nije desavalo.

    Nije Switch, PC je :)
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kako onda kad ti naleti s ledja, a dok se okrenes dva puta te ubije
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa dok se naviknes. Bolje ti je da na pocetku imas stabilnije sve nego brze okretanje. Kako se navikavas tako dizes i osjetljivost. Kod mene je sensitivity npr. na 65%, i u sekundi se okrenem.
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nije mi se jednom desilo da opali nasa, i taman se dignes na noge opali i protivnicka. Nemas pojma sta se desava. Lol
     
    NAILS likes this.
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Kad se covjek navikne onda izgleda kao sa mišem da igras:



    Da se razumijemo, ne može nista zamjeniti m+k u FPS igrama, ali godinu i pol BF5 nema auto-balans a kamo li anti-cheat sistem. Mada su kinezi sa čitovima zadnje dvije godine mnogo aktivniji. Nemožes racing igre upaliti. BattlEye za PUBG je mjesecno znao banovati po milion čitera.

    Gledao danas postavke za BF4, udjem u partiju lik ima skoro 300 kilova.

    Meni zbog posla ce PC uvijek biti solidan za igranje, ali dopiz*i se ganjati sa developerima. Poceo malo igrati GTA V Online, nisam nikad. Jbt ne mozes 5min preziviti.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    znam da se na sve moze navici, ali svaka cast ko ima zivaca za to.
     
  7. Decerto

    Decerto Komšija

    nema goreg anticheata od battleyea. Od arme 1 do arme 3,dayz,pa evo i tarkov,puni cheatera. U tarkovu napravili cheat gdje si nevidljiv i hodas po mapi kupis sta hoces u inventory. Da ne govorim o klasnom espu,aimbot,no recoil,no spread,itd,itd.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    No-recoil se ne moze detektovati. To je makro koji napravis u sofwareu miša. Ne znam da li je do spectator moda, ali svaki PUBG igrac igra bez recoila. Sa 100m pucaju automatski sa M416.

    A sad skontaj koliko čitera mora biti kada battleye detektuje milion ljudi.

    RUST je isto pun čitera. Najefikacniji anticheat u BF je custom server i moderator. Sve ostalo je šuplje.
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Custom serveri ti nista ne znace danas. Na BF4 imaju cheat kojim obore citav server. Ovo sam licno vidio dok sam gledao jednog BF4 streamera prije par godina. Znaci lika chiteri pratili po serverima i njemu dojadi i uzme sebi privatni server da moze kontrolisat chitere. Oni uzmu neki cheat kojim su mu obarali server kad su htjeli. Sumnjm da je to tesko implementirati i u bilo kojem BF jer i onako imate sve chitove na dunjaluku na BF5.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Sumnjam da je toliko cesto. Ja za hakovanje servera nisam cuo. I danas, na BF4 i BF1, čiter bude plafon 10min i dobije ban. Ili ga poslije adminu prijavis da ga stavi na black listu. Imas server limita poput kill/min, score/min i slicno pa dobijes auto-kick. Neki stave limit na KD pa bio ili ne citer, kicka te automatski. Nije fer ali su ljudi mirniji nego na petici. Vecina metro ili locker servera ima ban na M320 ili pumparice. Ljudi balansiraju mape i modove koje DICE nije.

    Ali je custom server barem neko rjesenje. Da ih ima na BF5, odmah bi type 2a bila banovana dok je ne nerfaju. Uredjeniji su BC2 serveri bili nego ovo danas. Sjecam se da je bio recon limit, nisi smio ubiti nekoga u main bazi, bio je auto-balans. Bilo je slucajeva gdje jedan tim dominira i uzme sve zastavice, ako je tako 10 minuta, admin ubije cijeli tim da gubitnicki malo napreduje. A u BF5 u mecu od 600 tiketa znam izgubiti sa 0-500.
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja lika pratio na Twitchu godinu kako igra BF4 (za vrijeme BF1). Najbolji pilot aviona na PCu. Kako se ono zvao, Razgriz ili tako nesto. Lik avionima unistavao. Prestao streamat i igrat jer nije od hakera mogao mrdnuti. Na koji god serever udje pratili ga. Uzme svoj i insta ih ban cim se pojave i onda mu poceli crashat server. Onda lik digne ruke i odustane.

    Ja bas se izigra BF5 jucer. Navukao se na M3 Grease Gun. Promjenuo mu specijalizacije. Uzeo hip fire bonuse. Uff, kako lomi kad se ustelis.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja cekam 6.2. Naprosto mi se više gadi igrati sa false reload animacijama. Znaci ako ti ostane metaka, nece odraditi reload. Ako je nula, odradi reload uredno. Doslovno me niko ne moze ubjediti da nas namjerno ne podjebavaju. Barem da blokira medic patch dok ne zavrsi reload. Sa novom mapom su ubacili gomilu easter eggova i animacija, krokodila i ostalih retardacija, a ne mogu popraviti stvari koje vuku od bete. Sad je Mart mjesec jbt.



    Ovako se radi live servis:

     
    Last edited: Feb 24, 2020
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Imas bug sa medpack-reload kombinacijom. Ako krenes reload i onda opalis medpack dok reload jos traje, onda ti cancel reload. Svaki put ce se desiti. Izginuo sam radi ove gluposti kamaru puta pogotovo sa medikom kad igram. Znaju za bug naravno i treba im evo mjesec da ista urade po tom pitanju. Umjesto da hot fix ovakve stvari njima treba po par mjeseci. Ali su zato hot fix u toku dana kad su kamuflaze za tenkove greskom dali da se mogu za CC uzet. E bato prioriteti.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Znam zato kazem, da barem ukinu medic pack prilikom reloada ako ne mogu popraviti bug. Ali uredno radi reload ako imas 0 metaka. Ako ostane 1, jedna ce i biti nakon reloada. Nidje veze.
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Totalno sam muscle memory morao nanovo istrenirati radi ovog buga. Obicno je kad si medik, neko te i malo rani ide medpack. Sad moras pazit da ne zabagam reload. A fala Bogu reloada se konstantno. Ispalim metak reload, lol
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Najjace je kada cekas nekoga da izleti kroz vrata.. sa dva metka.

     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Da. Najišcekivaniji update 6.2 je zapravo vracanje igre u stanje kakva je bila u oktobru 2019, kada je izasao Pacific 5.0. U srijedu je patch, nekad prije patch notes. Interesuje me sta ce sa type 2a i Fligerom koji je bio ekstra sa 5.0.
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mene interesuje hoce li DMRovi kao Gewehr 43, Garand, Selbstlader biti vraceni na 3 hit kill na bilo kojoj udaljenosti, i hoce li im biti vracen rate of fire. Dojadilo automatsko oruzje.