BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Sake

    Sake Novi član

    Heheh,ja ti mogu reci nesto iz licnog iskuistva. Jedne prilike sam prijavio neku smetnju na VDSL i dolazi monter. Neki malo starji fini lik, ulazi u kuci i kad je vidio InBox kaze on meni "vidi drug, ja znam samo sa ADSLom a ti imas VDSL tako da ti ne mogu nista pomoci, negi cu morati zvati drugog kolegu da dodje i pogleda sta ovdje nije dobro". Tako da je kod tebe moguca ta situacija :) i viska spliter :).
     
  2. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Podnio sam zahtjev za FRITZ!Box, e sad me zanima dali ce on biti unaprjed prekonfigurisan za koristenj tri STB-a ili to moram sam podesiti:)
     
  3. zdici

    zdici Aktivista

    Po meni taj fritz!box nista posebno nije u odnosu na ZTE BH Telecom cak i manji brzinu sam znao imati sa fritz!box

    Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
     
  4. Sake

    Sake Novi član

    Ono sto sam nasao na drugim forumima u vezi Fritz!Box 7490 uredjaja je da se on daleko bolje snalazi na starijim instalacijam kakve se kod nas jos uvjek mogu naci. Ljudi koji ih koriste duze vrijeme kazu da rade dosta stabilnije od vecine modema koje su koristili. Ja sam ga zamjenio jer sam ga dobio od prijatelja, nov u kutiji i za sad radi super. Jedino eto sto nije konigurisan u BHTu i nemam MojaTv ali mi to nije neki problem, nesto cu smisliti :)
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ovako ja imam moja tvnet i dodatno.placam za brzinu od 50/8 e sad na onom njihovom nikaf nije bila vise od 49/8 a sada ide i do 62/10.To je zato sto su mi na liniji povecali jer nisam dobijao ni 45 prije pa su malo diigli da dobijem 50 pa je sad valjda brze kako je fritzbox dosao.Sve super pici samo to sjeckanje televizije a mislim da je zbog ove konekcije tj i splitera i adapteta

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    @Sake ako ti Fritz nije dodjeljen od BHT-a (sa olx-a ili iz Njemačke) neće sam učitati konfiguraciju, javi se PM ako ti treba pomoć

    @zdici - Fritz koji si ti spajao je sa global ili od nekog EU providera i možda nije imao adekvatne postave u conf file-u.

    @RED DEVILS - svi koje BHT isporučuje su konfigurisani

    Mene je lično riješio troška nabavke NAS diskova jer od običnog 1TB HDD-a napravi network storage.
    Btw ako ima ko pristojno kućište za 3,5" 2TB disk nek se javi na PM
     
    Last edited: Apr 30, 2020
    Sake and RED DEVILS like this.
  7. Sake

    Sake Novi član

    [​IMG]
     
    Last edited: Apr 30, 2020
  8. Sake

    Sake Novi član

    @Stihoklepac Da,potrebna mi je pomoc ali Vam ne mogu poslati privatnu poruku.
    Lp.
    [​IMG]
     
  9. Sake

    Sake Novi član

    Ima li ikakve sanse da trazim zmajenu paketa, trenutno imam uslugu MojaTv Full sa dodatnim paketom 1 a presao bi na novi paket MojaTV Full 5 zbog interneta, 100/10 mbps. Inace je VDSL2.
    Hvala na odgovoru.

    [​IMG]
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav raja. Imam jedan problem sa MojaTV Moj Izbor. U Moj Izbor je uključan MojaTV Net, ExtraNet postpaid i tri Ultre. Na ExtraNet paketu imam 100min uključeno u paket i 10GB neta. Kvaka je da mi u tih 100min ubraja i pozive prema ovim ultra brojevima a po mom mišljenju ne bi smjelo biti tako. Za svaki ostvareni poziv prema tim ultra brojevima treba da mi skine 5kf i dalja minutaža je na fer osnovi (imamo 1000min). Je li ovo normalno ovako?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Da, sve to stoji tako, mene jedino buni ovo što sam stavio u okvir, da li se misli na extra net kao extra paket koji ne ulazi u tu kombinaciju? Da li si probao sa ultra brojeva pozivati svoj broj i vidjeti kako se tarifira? [​IMG]

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Last edited: May 3, 2020
  12. selvin

    selvin Moderator

    Pa jest to poglupo. Imas besplatno unutar grupe ali ti troši minute koje si platio u paketu... Bukvalno onda nemas besplatno.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa baš tako. Radije bih svaki uspostavljeni poziv platio 5kf. Kvaka je da kada sam potpusao ugovor i objedinio sve u MojIzbor, ovih Extra paketa nije ni bilo tj. nije bilo ovog uokvirenog dijela. Nigdje ne piše da razgovor sa ultra brojevima iz grupe uzima dodjeljene besplatne minute.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ljudovi koji je ovo qrac s telecomom veceras? od 19h mi je 10 puta pukla konekcija. Šta majmuni rade cccc
     
  15. zdici

    zdici Aktivista

    Kod mene sve OK. Jedino imam gresaka CRC Errors u Download-u[​IMG]

    Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
     
  16. creambox

    creambox Novi član

    Pozdrav, gdje se moze nabaviti Fritz box u BiH?
     
  17. Sake

    Sake Novi član

    Zdravo,
    stvarno ne znam, mozda na PIKu. Ja sam ga dobio od druga,a koliko znam on ga je dobijo iz Njemacke.
    Lp.
     
  18. zdici

    zdici Aktivista

    Ja imam 2x komada..oba su na prodaju 7360 v2 VDSL multi annex A-B

    Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kako se fritzbox pokazao kod penetracije kroz zidove?
    Je li ga neko testirao tako da je router u kuci a da provjeri signal van kuce 10-15 m i kroz 2-3 zida ?


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Meni hvata 2,4Ghz mrežu ispred zgrade, 5Ghz pokriva stan.