All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. xman

    xman Komšija

    Ne kontam kako nekom u Holandiji smije biti mrsko evidentirati servis na automobilu ukoliko je to obavezno? Ili nije obavezno i u Holandiji u ovlastenim rade djuturumi neki kojima je mrsko...
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako imas dva seta felgi onda neka ti vulkanizer izbalansira ako treba, a ti montiraj sam sebi. Meni su pred ocima izgrebali felge na proslom autu, bio totalno popi*dio, i od tada sam sebi pred kucom mijenjam. I tako evo 4-5 godina.
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ovo što znam za VW je zato što sam provjeravao prijatelju kilometražu, tj. da li se podudara s onim što je napisano u oglasu. Auto održavano za vrijeme garancije u ovlaštenom, i poslije nije, što je vjerovatno i kod tog slučaj. Zar ti nisu izlistali ama baš ništa vezano za auto? Nešto kontam da bi ti više pomogli ovlašteni u Srbiji ili HR putem maila nego ovi kod nas :)
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Trazi ti od njeg sliku sa NL tablicama. Pa mozda ima vise informacija na https://ovi.rdw.nl/ ili https://www.kentekencheck.info/. Obavezno je u Holandiji da se vodi info o kilometrazi, mislim da to radi ovaj RDW. To za servise nemam pojma. Skoro sam i ja provjeravao neko auto sa NL tablicama pa sam naletio na ovo.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    xman likes this.
  5. xman

    xman Komšija

    Sta su NL tablice?
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Nederland.
     
    xman likes this.
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nizozemska :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    xman likes this.
  8. xman

    xman Komšija

    Hvala momci,sutra cu vidjeti da ih posalje.
     
  9. nivla

    nivla Komšija

    juce se prodao stari golf 5 i preuzeo golf 7 karavan 2016 1.6tdi 81kw
    na prvu odlican novi golf i oprema je solidna dosla, prvi dojam daleko tise auto, na 170-180 nemas osjecaj uopste da ides toliko
     
    edgsi, Pelikan, Haker and 4 others like this.
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cestitam, puno sretnih kilometara


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    nivla likes this.
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nema korona krize na forumu, haman svi hakeri pa ne trpe probleme izazvane virusom :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  12. kio

    kio Komšija

    Ce da vidimo q4, zadnji kvartal ove godine. Tek tada kriza dolazi

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. nivla

    nivla Komšija

    ma nije da nema krize, osjeti se malo, ali it sektor jos uvijek dobro prolazi, sad moze biti samo jos vise potraznje za nasom jeftinom radnom snagom
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Skupljali su se ti novci daleko prije korone :) Cude me cijene auta, ocekivao sam drastican pad zbog trenutne situacije.
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Pa rade banke još uvijek

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Izgleda da mi je vodena otisla, vrijeme joj je bilo davno.

    To sam radio prije desetak godina, i vrijeme je za novi veliki servis. Koja bi cijena bila Ibiza 1.4 benzin 2000 godina (cijena za španer, vodenu i zupčasti remen) okvirno
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Vecina stvari je i poskupila.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Oko 200-250KM.
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Puno je to
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dzaba je to, ja sam veliki servis 2011 godine platio ravno 1000KM, sad je cijena pala da uopste nije vrijedno spomena kad neko prodaje auto i navede da je uradjen veliki servis.