All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Četvrtak, u pravu si, pomiješali mi se dani
    Meni izgleda super, nema veze ako je 1.6,ima dosta kw,
    Dino i ja vozimo 88kw,taman je to za porodičnog čovjeka.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. xman

    xman Komšija

    Meni je i ovih 66kw u 307 taman sve dok se ne sikiram oko pouzdanosti motora.
    Koliko sam skuzio kod ovih 1.6 se mora religiozno odnositi ka redovnom mijenjanju ulja i sve ce biti ok.
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Nije to kao na prvim generacijama 1.6hdi, ovi novi su ok po tom pitanju, 15000km ide servis bez problema... A pouzdanost je maltene ista na svakom iz nove generacije, dpf, injektori, plivajući zamajac, senzori razni, sve to može da prouzrokuje neželjene troškove, ali nema alternative osim voziti se u starijem autu koje možda nema nešto od navedenog ili je jeftinije za riješiti ili prihvatiti rizik i uključiti religiju kao što kažeš

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    ma kontao sam stavit za koji mjesec i mijenjat na 70-80k ako auto ostane do tad kod mene
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Tako smo i mi mislili sačekat, ali je zakovala pumpa, sreća što je remen vrti "leđima" a ne zubima pa je samo klizao, nije preskočio... Na jednoj škodi radio prošle godine, nije ništa bilo, redovan prvi veliki servis, kontam evo je uredna, kad pumpa mlađa 2 godine od auta, već mjenjana u garanciji. Jedan od razloga zbog kojem nisam kupio auto s tim motorom,a imao sam želju...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kod mog rodjaka na 1.6TDI isto bila otisla vodena.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Kada sam kupio auto, ajd sve uradit ću veliki i oteglo se sve dok se u vožnji nije rasuo roler mikro remena (čuo se i na leru). Sreća moja pa je zupčasti zaštićen plastikom sa svih strana, inače bi moglo biti svega :)

    Nije vodena skupa za "obična" auta, koliko je skupa električna na BMWu novijih generacija. Veliki servis sam uradio kompletan za cijenu njihove pumpe :D
     
    Last edited: Jul 21, 2020
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Nije jeftina ni za ovaj 1.6 TDI od 2014 na ovamo, ima tu elektro regulaciju protoka, ali neki su se proizvođači pumpi dosjetili pa rade klasičnu pumpu (modifikovanu) za taj motor. Čak je i jeftinija od tipske...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    SamiRX-8 likes this.
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Je li tako na svakom 1.6 TDI? Razmišljao sam o golfu šestici ali izgleda ili tražiti 2.0 ili drugi auto.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije. Tek od sedmice počinje problematika sa pumpom. Na sestici su egr i dizne problematični, s tim da egr ipak više. Dizne tek na preko 300k ili ako bas nije odrzavan i ranije.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    zoi likes this.
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moj jaran ima ovog 508 FL 1.6 I super je auto ali brate meni je malo 1.6 za njega, tačno osjetiš da mu fali kuveta... Nas 4ca sjeli da provozamo :) auto samo što ne plače :)

    Sent from my Huawei P30
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    To je ipak individualno, ja mislim da će on poslje ovog što sada vozi ipak biti zadovoljan. Ti ipak dolaziš sa 2.0.
    Ja sam evo nedavno vozio 407 sa 2.0 i odmah poslje njega novog C5 sa 1.5 130ks, razlika u konjaži je samo 6ks još pežo teži 100kg, ali dzaba, 2.0 je 2.0, osjeti se kako bolje vuče.
    Da nisam prije 2.0 vozio rekao bih da je ovaj 1.5 sasvim adekvatan

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Eto Dino ti je odgovorio, ja bih samo dodao da nema neke razlike između 2.0tdi i 1.6tdi po pitanju bolesti, konstrukcija motora je ista, kad digneš haubu teško da možeš na prvu znat o kojem se motoru radi.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    zoi likes this.
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam sa čipovanog golfa 1.9 sa nekih 100kw prešao na 1.5 88kw,i evo me živog i zadovoljnog. Čak i ne razmišljam da ovog čipujem.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  15. xman

    xman Komšija

    Mene je 2.0 508 sokirao kako vuce:)
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    To je onaj od 180ks naravno da vuče :D ali probaj ovog 1.6 sasvim je to ok za normalnu vožnju.
    Šta bih ja rekao što dolazim sa 1.6 benzinaca i 155nm pa evo cijelo ljeto po planinskim prevojima i opet me sretno prevezao :)


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  17. xman

    xman Komšija

    100kw je ovaj:)

    Peugeot 508 2.0 HDI (18.500 KM)
    https://www.olx.ba/artikal/38000749/peugeot-508-2-0-hdi/

    Ovaj konkretno. Ako se lik javi u ovih par dana njega bi prije nego ovog 1.6 jer me odusevio. Ocuvan. Mekan. Tih. I za divno cudo svidjela mi se i ta snaga na koju se inace ne lozim.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    I koliko kosta ta vodena pumpa na novim 1.6TDI, onako okvirno popravak tog felera i koliko si rahat poslije?
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    @dino73n @dams82 hvala na odgovorima. Ima li veze koliko kilovata ili je i to svejedno po pitanju kvarova i kvaliteta?
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas cudno, rodjak kojeg spominjem je imo problem sa vodenom na sestici, a nije imao probleme ni sa egr ni sa diznama.


    Sent from my iPhone using Tapatalk