All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kako to zakljuci bgt
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jest lik. Pa zato se mjeri na rezervoar minimalno, kakvih crnih 30km.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Eto da i to saznamo. Da je tačnost bolja na što manjem uzorku :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Neraa likes this.
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    I ja čitam i ne kontam logiku. Kad mjeriš prosječnu potrošnju mjeriš na što većem uzorku. Najjače mi je kad neko naspe, pređe 100km I naspe I kaže evo, lupam, 19l troši. To je trenutna potrošnja na 100km nije prosječna, ne znaš izračunati prosjek....

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  5. xman

    xman Komšija

    Lol

    Ja sam nakon 10k predjenih poceo da racunam kako je sa kojim rezervoarom bilo,na kojim gumama,jel zima il ljeto i ko je vozio,ja ili zena...
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jeste se opteretili oko potrosnje, ja to rijetko kad gledam. Koliko god trosi valja nasuti. Bitno je da auto slusa, da nema kvarova. Lakse je placati gorivo nego majstore.
    Veci je problem sto nas levate na pumpama, padne cijena goriva na svjetskom trzistu 30%, nasi ne diraju cijene, ili nesto malo spuste, al zato poskupe cim mognu.
     
    Qler and aNaToMiC ! like this.
  7. xman

    xman Komšija

    Manji uticaj imamo na to nego na eventualno korigovanje nacina voznje kako bi ustedili...
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ja sam zadnja osoba koja se time opterećuje. Stvar je što uvijek vozim isto, ista relacija i uvijek sipam pun i praznim do četvrtine i onda čovjek skonta kako se auto ponaša isto kao kad na mobitelu ne gledaš postotak baterije i pogodiš koliko ima.

    Ali pazi ti njega, lik mjeri na 30km, pa tada će ti na mililitre pokazivati veću potrošnju, i onda lik dobije nervni slom ako piše 3,8 ili misli da je do goriva :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Trosilo bi to auto 8 litara moje voznje. :)
    To je auto utuseno, zeljno gasa i obrtaja, mogu mislit kakav bi oblak dima izletio vani.
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Meni jeftinije izađe majstor nego gorivo

    Sent from my SM-A525F using Tapatalk
     
    Qler likes this.
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jest kad si sam svoj majstor :)
     
    dams82 likes this.
  12. Neraa

    Neraa Aktivista

    Meni na 30km potrosnja zavisi od pjesme koju slusam, da ne idem dalje :D
     
    p4ja, edgsi, Qler and 2 others like this.
  13. dams82

    dams82 Komšija

    100%

    Sent from my SM-A525F using Tapatalk
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nivo inteligencije na ovom forumu polako ali sigurno opada :D Ovdje se radi o razlici izmedju 2 mjerenja potrosnje. Je li lakse ponoviti istu potrosnju na 30km, gdje vozis u cugu istu dionicu puta pazis na potrosnju i ides ciljano na to, ili na 1030km gdje je voznja bila u nekih mjesec dana, sa ko zna koliko hladnih startova u ko zna kojim uvjetima voznje na kojim sve putevima sa koliko saobracaja i slicno. Znaci teziste je na razlici izmedju 2 mjerenja. Meni kada je na cijeli rezervoar jednom potrosnja 5 litara a drugi puta 5,5 litara nista ne znaci :D Jedino da tih 1030km vozis po autoputu u cugu onda ok :D
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Imenjače, nije lijepo da se tako obraćaš ljudima. Forum je mjesto gdje svaka budala ima pravo iznijeti mišljenje i sve je ok dok mu ne kažeš da je budala, a ti to upravo radiš. Na 30km jedno kočenje više utiče na prosjek potrošnje, a da ne pričamo o stotinu drugih uticaja. Shodno tome nema logike mjeriti potrošnju na 30km. Niti je bitno troši li pola litra manje ili više... Ali drago mi je ako u životu nemaš drugih problema osim potrošnje auta...

    Sent from my SM-A525F using Tapatalk
     
    Qler and Neraa like this.
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    A sta drugo da kazem kada svi jedva cekaju da se nakace na voz podjebavanja drugih, a niko da mucne glavom :D Izvini ako si se naso prozvanim :D
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Pa tražiš sebi jbg, iznosiš neke stvari koje niko ne shvata ozbiljno... I onda voz sam krene

    Sent from my SM-A525F using Tapatalk
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa zato sam i napiso ono samo cekaju da se ufate u voz, a niko ne konta ili nece da konta :D
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa šta misliš ko ima problema sa inteligencijom, svi na forumu ili ti?
    Eto sam si rekao kolika ti je potrošnja, to je 5,5. To što snimaš tu od 3,8 i psihički se opterećuješ oko gluposti je cirkus u najmanju ruku.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa i napiso sam negdje u prethodnim postovima da mi je na rezervoar 5,5 a ona od 3 i nesto je na toj dionici puta, toliko o tome zasto me ne shvatate ozbiljno. :D